PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ultima Online ve JFA Grubu

Vulcan
02/08/2011, 15:28
Ultima Online'a çok fazla başlayan grup üyesi olduğundan ve hergün hepsi aynı şeyleri sorduğundan küçük bir rehber hazırlamak istedim.

not: oynadığımız shard belli olduğundan shard adını nasıl bağlanabileceğinizi falan yazmıyorum ama oynamak isteyen olursa buraya yazabilir

Makro yapımı

bu oyunda en çok gerekecek şey budur. Bir şeyleri kısayollara atamak.
Makroları yapmak için alt+p tuşuna basıyoruz karakterin resmi açılıyor oradan optionsa
optionsta en sol alttaki yere tıklıyoruz.

O ekranda üstteki add tuşuna basınca yeni makro açıyoruz. keystroke tuşu o makronun
hangi tuşla çalışacağını belirler. Benim değişik makrolar var mesela
ctrl+r gibi siz şimdilik F tuşlarına atın makroları. Altta action kısmında ise seçimi yaparız
menüyü aşağı indirmek için basılı tutup aşağı sürükleyin

Çok Gerekebilecek makroları söylüyorum (istediğiniz tuşa siz atayın)

Actions: All Names
Actions: Say | Sağ tarafta açılan boşluğa [BandageSelf yazın
Actions: Primary Ability
Actions: Secondary Ability
Actions: Target Next
Actions: Attack Last

Bilmeniz gereken standart kısayollar

CTRL+C: War/Peace (saldırı durumuna geçmek için):
CTRL+R: Overview (sağ üstteki haritayı açmak, büyütmek ve kapatmak
ALT+P: Open Paperdoll (karakterin üzerine bir şey giydirmek, bir şey almak, çantayı açmak ve menülere girmek için gereken ekran)

Bandaj Kullanımı

Healer'lardan satın alacağınız bandajları kullanmak için çift tıklayıp sonra kendi üzerinize veya hedefe tıklamanız lazım ama üstte [BandageSelf makrosu ile kendinize yapabileceğinizi anlattım

NPC Kullanımı

Oyundaki alım/satım işlemlerinizi bu NPC'lerden yapabilirsiniz. Birşey satın almak istediğiniz NPC üstüne tıklarsanız orada Buy ve Sell gibi seçenekler çıkacak. Satın almak için Buy, satış yapmak için Sell diyeceksiniz

Bunun dışında aklıma eklenmesi gerektiği şey gelirse eklerim

FLex^
03/08/2011, 17:54
Çok yararlı bir rehber olmuş teşekkürler.

MetoLeto
03/08/2011, 18:20
Sphere oynamak isteyen arkadaşlar www.lancelotuo.com'da oynuyorum. GoGo.