PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : The International - Dota 2 Championships

Lundbeck
03/08/2011, 20:28
http://media.steampowered.com/apps/dota2/posts/02/the_international.png

Dünya'nın En İyi 16 Takımı
İlk Defa Dota 2'de Kozlarını Paylaşıyor

17 - 21 Ağustos
Gamescom
Cologne , Almanya

- Dota 2'nin ilk gösterimi -
- Grup sistemi, ardından 2li eleme sonucu Playoff -
- 1. ye ödül TAM 1 Milyon $ -
- Turnuva yazılımı Nvidia tarafından sağlanıyor -
- Dünya çapında 4 dilde stream sunulacak -
Çince | İngilizce | Almanca | Rusça

http://www.joindota.com/img/participants.png

http://www.dota2.com/public/images/international_2011/blog_over.png (http://blog.dota2.com/) | http://www.dota2.com/public/images/international_2011/forums_over.png (http://www.playdota.com/) | http://www.dota2.com/public/images/international_2011/facebook_over.png (http://www.facebook.com/pages/Dota-2/106876872711112) | http://www.dota2.com/public/images/international_2011/twitter_over.png (http://twitter.com/#%21/DOTA2)

Ryogo
03/08/2011, 20:30
ödül çok iyi sonucu merak ediyoruz ! :)

ßanliyö
03/08/2011, 20:31
Para iyiymiş

JusticeHunter
03/08/2011, 20:59
Bildigim kadarıyla toplam ödül 1.6 milyon yani 2. Ve 3. De iyi bir para alacak umarim ilk 3 e avrupadan takımlar girer.

Hapkido
03/08/2011, 21:00
Para mükemmel tabi. Bunlar canlı olarak nerden yayınlanacak belli mi?

Gokotas
03/08/2011, 21:04
Çok güzel olacağı gözüküyor

ama gönül isterdi ki bir TR takımı da çıksaymış.

JusticeHunter
03/08/2011, 21:05
Para mükemmel tabi. Bunlar canlı olarak nerden yayınlanacak belli mi?

Www.joindota.com da streamden bir kac saat once haber veriliyor. 17 sinden itibaren orada mac anlatimi olur.
Ayrica:http://www.trdota.com/forums/showthread.php?t=15143 burda da streame direk link var

Hapkido
03/08/2011, 21:08
Sanırım dünyanın en iyi 16 takımı arasına girememişiz ondandır:/

DooDLeZ
03/08/2011, 22:32
Abi sanki her şeyde çok iyiyiz bi dota kaldı :confused:

Neveraeh
03/08/2011, 23:06
easy win ccm

FroStly
03/08/2011, 23:46
BEyler Şimdi Bu Maçları Streamdan Tüm Dünya Takip Edicek Hem Takımalr Mükemmel Hem Ödülden Ötürü Bütün Takımlar Son Güç Asılıcak Hemde Dota 2 İlk Kez Oyuncuların Önüne Çıkıcak Bu Durumda Streamda Bir Çökme Veya Aşırı (İzlenmiyicek Derecede ) Kasma Olabilir Mi ?

Lucy
04/08/2011, 02:23
easy win ccm

+1.gerçi artık ccm değil ig

Kurasaki-Kun
04/08/2011, 09:28
MYM alır bence

Hapkido
04/08/2011, 09:41
BEyler Şimdi Bu Maçları Streamdan Tüm Dünya Takip Edicek Hem Takımalr Mükemmel Hem Ödülden Ötürü Bütün Takımlar Son Güç Asılıcak Hemde Dota 2 İlk Kez Oyuncuların Önüne Çıkıcak Bu Durumda Streamda Bir Çökme Veya Aşırı (İzlenmiyicek Derecede ) Kasma Olabilir Mi ?

+ bir

imported_CryingToDeath
04/08/2011, 09:54
olan yaphets a oldu:( turnuvaya yeni takımı çağırılmadı DK yı zamansız bırakmış:D

imported_AnImated^PICS
04/08/2011, 12:25
Ehome alacak bu turnuvayı adamlara daha önceden gönderildi dota 2 eu takımları hala dota kasıyo çok önceden başlamışlardı dota2 oynamaya çin takımları.

edit: BoBs katılsaydı tr den alırdı 1 milyon doları :(

JusticeHunter
04/08/2011, 12:35
Ehome alacak bu turnuvayı adamlara daha önceden gönderildi dota 2 eu takımları hala dota kasıyo çok önceden başlamışlardı dota2 oynamaya çin takımları.

edit: BoBs katılsaydı tr den alırdı 1 milyon doları :(

Ve bunu sen nasıl biliyorsun?

imported_AnImated^PICS
04/08/2011, 12:48
şuanki çin dotasını takip ediyomusun bilmiyorum ama son zamanki bütün maçlarını izlersen görürüsün ve turnuvaya katılan takımlar hiç bişi bilmeden turnuvada oynaması anlamsız olur demi? Avrupa neden kazanamaz çünkü hala dota yükleniyolar şuan eu > çin dota da tabi bu benim görüşüm.

FroStly
04/08/2011, 13:35
şuanki çin dotasını takip ediyomusun bilmiyorum ama son zamanki bütün maçlarını izlersen görürüsün ve turnuvaya katılan takımlar hiç bişi bilmeden turnuvada oynaması anlamsız olur demi? Avrupa neden kazanamaz çünkü hala dota yükleniyolar şuan eu > çin dota da tabi bu benim görüşüm.

Yanlış Oldu Sanırım :) Doğrusu: Eu<Çin

JusticeHunter
04/08/2011, 13:51

Bakalim dogru anlamismiyim sen çinli takimlarin oynadigi maclari izleyerek onlara dota 2 nin gonderildigini mi dusunuyorsun? Dota haberlerini takip ediyorum bazi cinli replayleri de izliyorum hic boyle bir sey gormedim duymadim. Bu haberi linki atarsan hepimiz gormus oluruz. Cok onceden dota 2 oynamaya basladiklarini nasil bile biliyorsun aklim almiyor da.
Edit: 4 dilde stream olacagindan tobinin ingilizce streaminin cok taşcagini sanmiyorum. Dogru hatirliyorsam en az 70 bin kisi izlerken bile kasma sıkıntısı olmadigimi soylemisti tobi.

Hapkido
04/08/2011, 13:56
Zaten adamlar o izdihamın olacağını önceden görüp kendilerini ona göre hazırlamışlardır

imported_AnImated^PICS
04/08/2011, 14:13
Haber felan yok bununla ilgili tamamen kendi düşüncem ve bunu postun sonunda bildirdim.Biraz mantıklı düşünürsek doğru yanıtı bulacagız.Mesela hiç bilmedigimiz bi oyunun turnuvasınına girermiyiz? pick ve banlardaki taktikleri stratejileri bilmeden 1 milyondolarlık turnuva yapılabilirmi??

Edit: Şimdiki oyunları takip edersen görürüsün Eu > çin oldugun go wodota.

AQality
04/08/2011, 14:40
Gençler benimde duyduğuma göre dota 2 bir süre önce bu takımlara dağıtılmış ve takımlar hazırlanarak geleceklermiş :D

JusticeHunter
04/08/2011, 14:41
Haber felan yok bununla ilgili tamamen kendi düşüncem ve bunu postun sonunda bildirdim.Biraz mantıklı düşünürsek doğru yanıtı bulacagız.Mesela hiç bilmedigimiz bi oyunun turnuvasınına girermiyiz? pick ve banlardaki taktikleri stratejileri bilmeden 1 milyondolarlık turnuva yapılabilirmi??

Edit: Şimdiki oyunları takip edersen görürüsün Eu > çin oldugun go wodota.

Olayi buyutmek istemiyorum.
1) Kendi dusunceni bir bilgiymis gibi gosterme cinlilerde dota 2 oldugu sen tarafindan uydurulmus bir iddia ne kanitin var ne baska bir sey. Ben cinliler de otomatik her creebe last hit yapan bir program var dersem bunu kanitlayacak bir kaynagim olmasi lazim yoksa dediklerim palavra olur.
Turkcede dusunce bildiren cumlelerde Bence, benim gorusum, ... Diye dusunuyorum gibi kelimeler kullanilir.

"Ehome alacak bu turnuvayı adamlara daha önceden gönderildi dota 2 eu takımları hala dota kasıyo çok önceden başlamışlardı dota2 oynamaya çin takımları." bu cumle dusunce bildirmiyor, sanki gercekten cinlilerde dota 2 oldugunu kanitlayabilirmissin gibi yazmışsın.
2) dota 2 dotanin gelistirilmis hali bambaska bir oyun degil. Gameplay, cogu mekanik bilgiler ve dotayi zevkli kılan cogu sey dota 2de dr olacak. Daha kaliteli goruntu olacak ve w3 motorundan kurtulunacak. Zaten argumanin da pick ban bilmeden oyun oynanir mi demissin fakat dota 2 birilerine gonderilseydi bile o 16 takimin hepsine gonderilirdi sirf cinlilere degil.

Uzun oldu k.bakmayın bu konu hakkinda daha fazla konusmayacagim zaten.

RaideN
04/08/2011, 14:48
Arkadaşlar Dota2 ' i çoğunluğun isteğine göre, Changelog'lara bakar isek 14 hero'da grafik değişikliğine gitmiş. Diğerleri sapasağlam. Bir patch geldiğini düşünün. Mesele, Trax'ın mana yükselmesi hede hödeden hudu budu ' ya getirildi. Pudge'nin Rot'u mavi renk oldu :D

Olay sadece: Oyun grafik motoru değiştirildi fakat bozulmaması için Blizzard'ınkine çok benzer bir oyun motoru ile sunuldu. Bot sistemi ve Koç sistemi getirildi. Stats sistemleri geldi. Ve oyun Steam üzerinden oynanıldığı için hile önlendi.

Kısaca Join yazısı soldan sağa alındı. Arık Slot renklerinde Mavi yerine turkuaz var vs vs. Bir patch gibi düşünün. Dota zaten süper bir oyun. 2.sinin çıkma sebebi artık bir şeylere bağımlı olmadan oynanamasına gerek görülmesidir. Grafikleri falan kötü değildir, grafikleri ayrı bir güzeldir, taddır, candır, babadır. :D

imported_AnImated^PICS
04/08/2011, 15:03
Olayi buyutmek istemiyorum.
1) Kendi dusunceni bir bilgiymis gibi gosterme cinlilerde dota 2 oldugu sen tarafindan uydurulmus bir iddia ne kanitin var ne baska bir sey. Ben cinliler de otomatik her creebe last hit yapan bir program var dersem bunu kanitlayacak bir kaynagim olmasi lazim yoksa dediklerim palavra olur.
Turkcede dusunce bildiren cumlelerde Bence, benim gorusum, ... Diye dusunuyorum gibi kelimeler kullanilir.

"Ehome alacak bu turnuvayı adamlara daha önceden gönderildi dota 2 eu takımları hala dota kasıyo çok önceden başlamışlardı dota2 oynamaya çin takımları." bu cumle dusunce bildirmiyor, sanki gercekten cinlilerde dota 2 oldugunu kanitlayabilirmissin gibi yazmışsın.
2) dota 2 dotanin gelistirilmis hali bambaska bir oyun degil. Gameplay, cogu mekanik bilgiler ve dotayi zevkli kılan cogu sey dota 2de dr olacak. Daha kaliteli goruntu olacak ve w3 motorundan kurtulunacak. Zaten argumanin da pick ban bilmeden oyun oynanir mi demissin fakat dota 2 birilerine gonderilseydi bile o 16 takimin hepsine gonderilirdi sirf cinlilere degil.

Uzun oldu k.bakmayın bu konu hakkinda daha fazla konusmayacagim zaten.
Attıgım postları okursan nerde düşüncemi bildirdiğimi görürsün bu kadar sert çıkacak ne anlamıyorum :) sanki sana hakaret ettim , gururunu kırdım ne bu şiddet celal.

imported_AnImated^PICS
04/08/2011, 15:19
Dota da 100 küsür hero var 44 hero bildirilmiş changelogsda buna 1 milyondolar kazanacak takımların hazır olması gerekir herşey bildirilmedi daha tam kanıt yok.Ben sadece çinlilere gönderildi dediğimi hatırlamıyorum :) Katılacak bütün takımlara gönderildiğini tahmin ediyorum ama Eu'dan katılan takımları dotadan kopamadı bu yüzden Eu Dotası çinin önüne geçti.

FroStly
04/08/2011, 15:43
Dota da 100 küsür hero var 44 hero bildirilmiş changelogsda buna 1 milyondolar kazanacak takımların hazır olması gerekir herşey bildirilmedi daha tam kanıt yok.Ben sadece çinlilere gönderildi dediğimi hatırlamıyorum :) Katılacak bütün takımlara gönderildiğini tahmin ediyorum ama Eu'dan katılan takımları dotadan kopamadı bu yüzden Eu Dotası çinin önüne geçti.

Benim Kanatim Tüm Takımlar Ve Oyuncuları Artık Zaten Dotanın İlahları Gibi :D

Dota2'de Grafik Yükseltilmiştir Ve Daha Pek Bir Şey Oldugunu Sanmam Çünkü Dotayı Çok Değiştirerek Bir Dota2 Adlı Oyun Yapmak Aşırı Büyük Bir Kumar Valve İçin Takımalrda Zaten Dota Hakkında Çok Üstün Bilgilere Sahip Oldukları İçin İlk Turdan Sonra Hepsinin Alışıcagına Eminim Turnuvada Kısaca En Çabuk Kavriyan Özdeşleştiren Tabiki En İyi Taktigi Uygulanayn Takım Kazanıcak

Dkpeace
04/08/2011, 16:24
oynanan oyunların replayını siteye koya bilirmsiniz ?...

napstar
04/08/2011, 16:56

+1 .

Lundbeck
04/08/2011, 17:15
Dota2 , Dotadan çok farklı olacak.En azından oynanabilirlik açısından.O yüzden oyun çok önceden yollanmıştır diye düşünüyorum,ki oyun zaten hazır.Sadece piyasaya çıkarılması bekleniyor.Valve de bu takımları 1 milyon $ lık turnuvaya davet edip,oyuna hiç hazırlanmadan çağırırsa,oyunlarda çıkaracakları rezil oynanıştan dolayı kendine laf gelmesini istemez.

TauGunner
04/08/2011, 18:05
Dota2 , Dotadan çok farklı olacak.En azından oynanabilirlik açısından.O yüzden oyun çok önceden yollanmıştır diye düşünüyorum,ki oyun zaten hazır.Sadece piyasaya çıkarılması bekleniyor.Valve de bu takımları 1 milyon $ lık turnuvaya davet edip,oyuna hiç hazırlanmadan çağırırsa,oyunlarda çıkaracakları rezil oynanıştan dolayı kendine laf gelmesini istemez.
Bence de en mantıklısı bu.Zaten hazır olan bir oyunu neden oyunculara göstermeden turnuva hazırlasın ki?

imported_Wizy
04/08/2011, 18:16
Bence de en mantıklısı bu.Zaten hazır olan bir oyunu neden oyunculara göstermeden turnuva hazırlasın ki?

doğru

Hapkido
04/08/2011, 18:23
Turnuva oyunu tanıtım amaçlı. Dünyanın en iyi takımları da oyunu tüm tüm DotA oyuncularına tanıtacak. Güzel bir organizasyon olacak.

UndeaD
05/08/2011, 12:36
aslında dota 2 nin grafiksel acıdan çok yükseltilmesi kötü olabilir düüşnsenize şuan bile en dandik bilgisayarda oynayabileceğiniz bir oyun pentium 3 le bile çalışıyor :D

Berkantk
05/08/2011, 18:30
aslında dota 2 nin grafiksel acıdan çok yükseltilmesi kötü olabilir düüşnsenize şuan bile en dandik bilgisayarda oynayabileceğiniz bir oyun pentium 3 le bile çalışıyor
HL2 hariç valvenin hangi oyununda grafik gördün ki :S

Ayrıca bence yeni bir oyun motoru yani kendine ait bir client i olması çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Bir kısım oyuncunun artık sıkıldığını görüyorum ve bu şekilde yeni bir heyecan geleceğini sanıyorum. Eğer umduğum gibi hon-lol-dota karışımı bir oyun ortaya çıkarsa, büyük bir oyuncu patlaması olur diye zannediyorum.

fanded
05/08/2011, 18:37

Ayrıca bence yeni bir oyun motoru yani kendine ait bir client i olması çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Bir kısım oyuncunun artık sıkıldığını görüyorum ve bu şekilde yeni bir heyecan geleceğini sanıyorum. Eğer umduğum gibi hon-lol-dota karışımı bir oyun ortaya çıkarsa, büyük bir oyuncu patlaması olur diye zannediyorum.

karışım falan olacağı yok dota editlenecek işte olay bu büyük çoğunluk oyunda önemli bir değişiklik olmamasını istiyor valvede bu talebe karşılık verecek.

Berkantk
05/08/2011, 18:39
hon da zaten dotanın editlenmiş hali değil mi ?. Benim demek istediğim gameplay le alakalı. Yani hon da party şeklinde gösteriyor ve supportların özellikle omni dazzle gibi heroların acayip işine yarayabilecek birşey ayrıca mana bar, atack speed, magic reduction gösterme gibi şeyler var. Dota da bunlar olsa çok hoşuma giderdi

HolyPesimist
05/08/2011, 19:56
Soyle düsünmek lazım dostum,ikisinin yapım zamanlarına bakmak lazım Dota kadar eski oyunlar bu kadar oynanmaz Dota2 yi gorecegiz ama belki yine o dedigin seyler olmayabilir oda oyundan fazla uzaklasmaması icindir
Turnuvaya gelince sabırsızlıkla bekliyom dota2 yi ödülde iyi,iyi oyunlar olsunda bari izlemeye deger olsunlar

zanboracks
05/08/2011, 20:35
dota 2 forever ...

Specy
05/08/2011, 20:52

w3te izlemeyi falan düşünmüyon dimi :rolleyes:

imported_CryingToDeath
05/08/2011, 22:14
Soyle düsünmek lazım dostum,ikisinin yapım zamanlarına bakmak lazım Dota kadar eski oyunlar bu kadar oynanmaz Dota2 yi gorecegiz ama belki yine o dedigin seyler olmayabilir oda oyundan fazla uzaklasmaması icindir
Turnuvaya gelince sabırsızlıkla bekliyom dota2 yi ödülde iyi,iyi oyunlar olsunda bari izlemeye deger olsunlar

agzından çıkanla kulağının duydugunun bir oldugu hiç oldu mu.turnuvaya çagrılan oyuncuların ataları bile dotacı, izlemeye değer olsun ne demek ya gözünü sevem

Hapkido
05/08/2011, 22:23

Ucunda 1 milyon $ var izlemeye değer olmicakta nolucak :/

bixcer
05/08/2011, 23:07
Mineski'nin birkaç replayını izledim gerçekten çok iyiler

HolyPesimist
06/08/2011, 11:41
Ya öylesine dedim sizde hemen abartıyonuz :(

cirtili
06/08/2011, 18:17

Şuanda POrtal 2 yi grafiksek puanda geçen oyun yok.Valve Her alanda iyidir :)

FroStly
08/08/2011, 15:40
Şuanda POrtal 2 yi grafiksek puanda geçen oyun yok.Valve Her alanda iyidir :)

Vallaha Valve Cidden En İyisi

kantırda Half-life Mapı Gibiydi Naptılar Dünyanın En Ünlü Oyununu Sıra Dotada

zooken
08/08/2011, 16:20
Oyun çıksaydı önce.....

NmHMR-_^
10/08/2011, 02:09
Bence Dotacılar şu anda dotadan memnun,Valve de dota'da görsellik hariç çok büyük değişiklikler yapmayacaktır.Burda sonuçta oyunu oynayacakların düşünceleri çok daha önemli,valve de bu isteği gözardı etmemiştir.Ayrıca elbette oyun Turnuvaya katılacak oyunculara önceden verilmiştir,hiç verilmeden olur mu sizce?Rezillikten başka birşey olmaz,ayrıca çok iyi bir oyunculukla güzel bir açılışı Valve hiç kaçırır mı?Neyse sözü uzatmayayım,kısaca Dota 2 Beklenenlere cevap verecek güzel bir oyun olacak ve dünya'da çok oynanacağını düşünüyorum.

JusticeHunter
11/08/2011, 20:15
19-20-21 agustosta gamescomda olacağım orda fotoraf cekip buraya koyarim. Dendi gider de ben gitmez miyim:D istanbulda yasayanlardan dota 2 t-shirtu isteyen olursa alabilirim .

zooken
12/08/2011, 18:08
JoKeR.TR;178656']Bence Dotacılar şu anda dotadan memnun,Valve de dota'da görsellik hariç çok büyük değişiklikler yapmayacaktır.Burda sonuçta oyunu oynayacakların düşünceleri çok daha önemli,valve de bu isteği gözardı etmemiştir.Ayrıca elbette oyun Turnuvaya katılacak oyunculara önceden verilmiştir,hiç verilmeden olur mu sizce?Rezillikten başka birşey olmaz,ayrıca çok iyi bir oyunculukla güzel bir açılışı Valve hiç kaçırır mı?Neyse sözü uzatmayayım,kısaca Dota 2 Beklenenlere cevap verecek güzel bir oyun olacak ve dünya'da çok oynanacağını düşünüyorum.

Grafikleri Alien Swarm kalitesinde olcak oyunun.

xRGLx
16/08/2011, 08:41
beyler tam olarak saaat kaçta baslar maçlar bilgilendirir misiniz ?

Sylar
16/08/2011, 11:03
Yarın büyük gün http://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/loveya.gif

TauGunner
16/08/2011, 16:24
Biz bu maçları internetten falan izleyebilir miyiz?Öyle bir şey varsa saatini falan verin de kaçırmayalım maçları.

napstar
16/08/2011, 16:27
Biz bu maçları internetten falan izleyebilir miyiz?Öyle bir şey varsa saatini falan verin de kaçırmayalım maçları.

+1+1+1 Hadi beyler link bekliyoreee

kUnTiGeR
16/08/2011, 16:39
Joindota.com da ing stream olacak, dota2nın de sıtesınden yayınlanır; saatler belli değil.

grumwel
16/08/2011, 17:30
www.dota-two.com sitesindeki geri sayım 18.30 saat sonraya. Saat kaça geliyor hesaplayamadım ama olsun. İng maçı tobi wan sunacak ahanda sitesi www.joindota.com

Specy
16/08/2011, 18:45
www.dota-two.com sitesindeki geri sayım 18.30 saat sonraya. Saat kaça geliyor hesaplayamadım ama olsun. İng maçı tobi wan sunacak ahanda sitesi www.joindota.com

O saat gamescom'un açılımına olan süre olabilir bence.Yoksa direk maçların başlamasına mı? :rolleyes::rolleyes: kararsız kaldım

kUnTiGeR
17/08/2011, 11:05
Saçma mesaj yazmalarınız yüzünden kapanmıştı.