PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Darer Hakkında

linaninbacaklari
09/08/2011, 22:39
Arkadaşlar Darer'i merak edenler için açtım bu konuyu...

Darer'de rating sistemi var... Herkes belirli bir rating ile baslıyor... Leave atarsan rating oldukça düşüyor... Oyun kazanırsan rating alıyorsun... Oyunda ne kadar kastığınında aldığın rating ile orantısı var... Oyunu kaybedersende rating alıyorsun ancak düşük...

Leave olayına gelince... Leave atınca rating düştüğü için garena ve bn deki kadar leave kesinlikle yok. Ancak her zaman ki bu platformda da Türklüğümüzü gösteriyoruz... Yabancılar ne kadar ezilirlerse ezilsinler kesinlikle leave atmıyorlar...Yabancılardan leave atan 1 kisi görmedim... Ancak Darer'e yeni gelen Türkler rating filan dinlemiyor.. Basıyorlar küfrü çıkıyorlar... Ancak Darer'de kaliteli oyun atmak mümkün... Kesinlikle garena ve bn den iyi...

Lag var diyenler var... Kesinlikle böyle bir şeye rastlamadım...
Anti MH sistemi var... İllegal prog. kullananlar oyuna giremiyor...

Tavsiye eder miyim? -ederim.

EDİT D.N = Ayrıca çeşitli oyun grupları var... Bu renklerle belli oluyor.. Pro gamelerde CM mod oynayabiliyorsunuz.. Ve bu oyunlarda aldığınız rating daha fazla..

WaterAlchemist
09/08/2011, 22:41
Sana katılıyorum fakat türk sayısı çok az.

Bi de forumdakilere sesleniyorum bir de Darer için açılsa bir bölüm? Daha yeni olduğunun farkındayım ama olması gerek bence. En azından Darer'daki Türk sayısı da artar bu sayede

Kurasaki-Kun
09/08/2011, 22:59

Bi de forumdakilere sesleniyorum bir de Darer için açılsa bir bölüm? Daha yeni olduğunun farkındayım ama olması gerek bence. En azından Darer'daki Türk sayısı da artar bu sayede

Forumdakilerin çoğu garena eu ence darer kötü neden kötü türk yok en kaliteli oyunlar trroomlarda atılıyor...tandık oyun akar abi daha ötesi yok

linaninbacaklari
09/08/2011, 23:03
Forumdakilerin çoğu garena eu ence darer kötü neden kötü türk yok en kaliteli oyunlar trroomlarda atılıyor...tandık oyun akar abi daha ötesi yok

En iyi oyunlar trroom larda atılıyor öyle mi??

En son hangi oyunu 5v5 bitirdin söylermisin?
En son hangi oyunda küfür duymadın?
Kaç oyunun mh siz oluyor?

Hangi oyun olursa olsun yabancılar kadar onuruyla şerefiyle zevkle oyun atan yok...

Türklerin içine girdiği hangi oyun boka sarmadı?

Ben bunun ilk örneğini Knight Online ile yaşadım hala da yaşıyorum...

LiFeFoRLiFe
09/08/2011, 23:08
yav git ne dareri

orada oyunlar zevk icin degil mal bi rating sistemi icin oraya girdim dotadan sogudum:S

LauraBodewig
09/08/2011, 23:29
Garena'ya Ladder geri gelene kadar Darer derim.

kUnTiGeR
10/08/2011, 00:02
Ggcye ladder gelmeyecek; ladder için yapılmayan şey kalmıyordu.

TauGunner
10/08/2011, 02:36
Türkler'i kötülemeye gerek yok.Ben çok gördüm yabancılardan Darer'de leave atanı.Rating için oyun oynanması neden hoşunuza gitmiyor anlamadım hala.Adam oyunu ciddi oynuyor.Leave fazla atılmıyor.Zevkine Pudge alıp fb yiyip çıkmıyorlar.Bunun neresi kötü?

Hapkido
10/08/2011, 03:04
yav git ne dareri

orada oyunlar zevk icin degil mal bi rating sistemi icin oraya girdim dotadan sogudum:S

+ sup + sup + sup

fanded
10/08/2011, 03:14

kesinlikle az değil çok türk var darerda.

türk oyun yok??
en kaliteli oyunların trroomlarında atıldığı kadar saçmalık yok trleague çıkmadan önce tr5de gayet kaliteli oyunlar vardı ama şu anda tr roomları arasındaki en kaliteli room olan tr5den kat kat kaliteli oyunlar oynanıyor darerda her oyun değil tabi ama ortalaması kesinlikle daha yüksek,
tanıdık oyun her zaman daha iyidir tabi ona sözüm yok.

Hangi oyun olursa olsun yabancılar kadar onuruyla şerefiyle zevkle oyun atan yok...

abartmışsın yabancılardada türkler kadar leave ve küfür oluyor darerda adamları bu kadarda yüceltmenin anlamı yok.

zevkten kastın nedirki?
kaliteli oyunmu yoksa, herkesin kafasına göre saçma hero alıp kendini kasmadan oynadığı oyunlar diyosan zevkli oyuna bakış açımız farklı demektir.

son olarak darer ve yabancılar ne konuyu açan arkadaşımızın dediği kadar iyi nede lifeorlife ve kurasaki-kun un dediği kadar kötü,

Berkantk
10/08/2011, 09:38
benim darer client bozulmadan önce yenilince rating gelmiyordu :/. hatta 1500+ dan 1350 ye kadar düştüğümü biliyorum. Rating sistemi olduğu için herkes oynuyo. Leave çok düşük. Benim client bozulmasa darer i tek geçerdim . . .

Berkantk
10/08/2011, 09:41
Birde bir sorum olucak belki çözüm olur. Darer client e tıklıyorum Pc felaket kasmaya başlıyor ve darer in açılması 2-3 dk yı buluyor. Açıldıktan sonra kapanmasıda yine 1-2 dk yı buluyor. Kapatınca normale dönüyor pc. Sebebi ne olabilir :/ ?

[Time]To[Die]
10/08/2011, 13:56
Bi tanıtım videosu darer ile ilgili daha geniş çaplı açıklamalar yapılırsa sanırım insanlar tercihini daha kolay verebilir mesela yenilince ratinginde artması bana saçma geldi sizcede öle değilmi(leave atma canımı ye gibisinden puan dağıtıyorlar galiba :D) leave in büyük rating kaybı yapması iyi fakat bu sistemi zevk için kullanip (yemişim puanını) diyerekten leave atanlar gene olucaktır ama insanalar tercihlerini bunlara göre yapicaktır gereken sadece daha geniş çaplı bi açıklama...

LiFeFoRLiFe
10/08/2011, 14:27
zevkten kastın nedirki?
kaliteli oyunmu yoksa, herkesin kafasına göre saçma hero alıp kendini kasmadan oynadığı oyunlar diyosan zevkli oyuna bakış açımız farklı demektir.

son olarak darer ve yabancılar ne konuyu açan arkadaşımızın dediği kadar iyi nede lifeforlife ve kurasaki-kun un dediği kadar kötü,nede vs ....

orada adam zevk icin oynamıyor tam olarak şu

adam alıyor sag click herosunu sırf hero kesip ladderini arttırmak icin gozü kapalı solo oynuyor

e ben boyle teamın ... ne anlamı kaldı dotanın

WaterAlchemist
10/08/2011, 14:42
Şey fikrimi değiştirmiyorum 2 gündür darerdayım rus oyunlarına girmedginiz sürece bir sorun yok ve güzel eu ve garenanın iyi yönlerini birleştirmişler gibi geldi :D
siz siz olun rus oyunlarından uzak durun :D

WHY YOU LITTLE
10/08/2011, 15:01
niye napıolar ruslar :D

WaterAlchemist
10/08/2011, 15:04
Yazdıkları gelmiyor, her oyunda bi leaver çıkıyor, ingilizce bilmiyolar :) yani çoğu

TauGunner
10/08/2011, 15:08
Yok hacı Ruslar iyi.Rus bir arkadaşım var hep beraber cw atarız.Sana kötüleri denk gelmiş.:D
Daha hiç bir oyunda adam sağ click herosu alıp solo geçtiğini görmedim.Pickler alınmadan önce hep konuşuluyor.Sen sup oyna ben tank o carry falan diye.Adam çok kill alırsa, tek başına karşı tarafı bitirirse fazla rating gelmiyorki.Ben mesela feeder'ım o maçta.20 kez öldüm diyelim.Adam tek başına oyunu bitirdiyse yine puanımıza göre rating gelcek.Benim puanım daha azsa bana daha fazla rating gelir.Yenilince rating geldiğini hiç görmedim.

fanded
10/08/2011, 15:33
Yok hacı Ruslar iyi.Rus bir arkadaşım var hep beraber cw atarız.Sana kötüleri denk gelmiş.:D
Daha hiç bir oyunda adam sağ click herosu alıp solo geçtiğini görmedim.Pickler alınmadan önce hep konuşuluyor.Sen sup oyna ben tank o carry falan diye.Adam çok kill alırsa, tek başına karşı tarafı bitirirse fazla rating gelmiyorki.Ben mesela feeder'ım o maçta.20 kez öldüm diyelim.Adam tek başına oyunu bitirdiyse yine puanımıza göre rating gelcek.Benim puanım daha azsa bana daha fazla rating gelir.Yenilince rating geldiğini hiç görmedim.

rus adamla nası konuşuyosunki ruslar - + olarak cevap verir.

FroStly
10/08/2011, 15:35
Ben Darerde Bir süre Oyniyim Dedim 2Olay Yüzünden Darerden Sogudum Birisi 3v5 Kaldık Oyundu Sw Atılcaktı Atılsa Eşitlenirdi Karşı 5 Kişilik Takım Rating İçin Sw Atmadı Birde Adam Lanayaya Vlad Kastı Üstünede Domi Kastı Üstüne Üstlük Slowlarınıda Hiç Patlatmadı :D

Yanlız İyi Hoş Darerde Benim Oynadıgım Oyunlarda Hep Tek Tük Denk Geldi Türkler Sadece Türkler İle Dota Atmak İçin Napılabiliniyor ?

TauGunner
10/08/2011, 15:37
Sadece Dota terimleriyle.B, Def, sonra Carry Sup falan demesini onlar da biliyor.Ben de tam bilmiyom da 2 kez aynı takımda olmuştuk o cm modlu oyun kurmuştu.Sonra beni friende ekledi.Arada İngilizce de yazdığı oluyor.Anlaşamasak da oynuyoz:D
Edit:

Ben Darerde Bir süre Oyniyim Dedim 2Olay Yüzünden Darerden Sogudum Birisi 3v5 Kaldık Oyundu Sw Atılcaktı Atılsa Eşitlenirdi Karşı 5 Kişilik Takım Rating İçin Sw Atmadı Birde Adam Lanayaya Vlad Kastı Üstünede Domi Kastı Üstüne Üstlük Slowlarınıda Hiç Patlatmadı :D

Yanlız İyi Hoş Darerde Benim Oynadıgım Oyunlarda Hep Tek Tük Denk Geldi Türkler Sadece Türkler İle Dota Atmak İçin Napılabiliniyor ?

Darer'de so modu olmaz.Ondan dolayı switch atılmaz.Lanaya gibi saçma olaylar Eu'da daha çok oluyor.:DZaten yenilmişseniz adam öylesine saçma item çıkıp baştan savma oynamış olabilir.Türklerle oynamak için oyun kurup sadece Türkler'i alabilirsin.Ya da çevre edinip 5 kişilik Türk ortamı kurabilirsiniz.

fanded
10/08/2011, 15:51

darer nickin FroStlymi?

FroStly
10/08/2011, 16:12
darer nickin FroStlymi?

Evet FroStly Nolduki ?

fanded
10/08/2011, 16:25
Evet FroStly Nolduki ?

şu vlad kasan lanaya oyunun bana pek gerçekçi gelmedide profiline baktım ve tahmin ettiğim gibi öyle bir oyun yokmuş

LiFeFoRLiFe
10/08/2011, 16:28
şu vlad kasan lanaya oyunun bana pek gerçekçi gelmedide profiline baktım ve tahmin ettiğim gibi öyle bir oyun yokmuş

sesli güldüm

TauGunner
10/08/2011, 16:37
Birde Adam Lanayaya Vlad Kastı Üstünede Domi Kastı Üstüne Üstlük Slowlarınıda Hiç Patlatmadı :D

Epic Fail:D:D
Aslında bana da pek inandırıcı gelmemişti ama:D

Babylone
11/08/2011, 20:41
Buda Garena gibi gerek yok bence.Garena en iyisi.

WaterAlchemist
11/08/2011, 21:20
Buda Garena gibi gerek yok bence.Garena en iyisi.

hıhı evet. tabi oyunların genel olması, istatistik sayfanın olması -ladder- , ve oyundan çıkanların azlığı ve yeni olması sebebiyle çok yoğun olmamasını saymazsak eger aynı canım ne farkı var
-_-"

battlenet Td ile karşılaştırsan daha az fark bulabilirdim.

II_Remedy_II
11/08/2011, 22:42

muhaha
http://galeri.uludagsozluk.com/16/epic-fail_30976.jpg

WHY YOU LITTLE
11/08/2011, 22:57
:eek:hahaha ezdi :D frostlyden cevap beklioruz :D

linaninbacaklari
11/08/2011, 23:36
:eek:hahaha ezdi :D frostlyden cevap beklioruz :D

kardeş aydılatırmısın konu nedir :D biri fena g** olmus sanırım ama çözemedim olayı

Ratz
12/08/2011, 01:29
2 tane hesabı var frostly nın belkı dıger hesapta olmustur? Insanlarla forum ortamında dalga gecmek hosuna mı gıdıyo bay mod?

fanded
12/08/2011, 01:33
2 tane hesabı var frostly nın belkı dıger hesapta olmustur? Insanlarla forum ortamında dalga gecmek hosuna mı gıdıyo bay mod?

ben kimseyle dalga geçmedim sadece bana inandırıcı gelmedi ve darer hesabını sorup oradaki profilinde böyle bir oyun olmadığını söyledim başka birşey söylediğimi iddia edemezsin heralde ama benim postumdan sonra diğer arkadaşlar abarttı, olay bundan ibaret.

Neveraeh
12/08/2011, 01:45
gecen cm diye kurduk biz sacma sapan bisey oldu bastık quitleri

fanded
12/08/2011, 02:20
gecen cm diye kurduk biz sacma sapan bisey oldu bastık quitleri

cm oyunlar çok kötü olur, geceleri autobalance gir tek olursan yada ap kurun adam gibi birinin cm oynadığını hiç görmedim darerda.

goktr001
12/08/2011, 04:19
download clienti indirdim fakat içinden truva atı çıktı. bu normal mi? yoksa anormal mi :D

Kurasaki-Kun
12/08/2011, 10:19
En iyi oyunlar trroom larda atılıyor öyle mi??

En son hangi oyunu 5v5 bitirdin söylermisin?
En son hangi oyunda küfür duymadın?
Kaç oyunun mh siz oluyor?

Türklerin içine girdiği hangi oyun boka sarmadı?

Ben bunun ilk örneğini Knight Online ile yaşadım hala da yaşıyorum...

bak mh doru olablir ama en son dün 5v5 oyun bitirdim tr5de çok kaliteli oyunlar olabiliyor

TheTRactoR
12/08/2011, 12:06
download clienti indirdim fakat içinden truva atı çıktı. bu normal mi? yoksa anormal mi :D

Anormal

WaterAlchemist
12/08/2011, 13:42
bak mh doru olablir ama en son dün 5v5 oyun bitirdim tr5de çok kaliteli oyunlar olabiliyor

Koca platformda da 1 odada da atılsın bi zahmet çok nadir olsa da. O yüzden arkadaşlar darer'ı tercih etmemizi tavisye ediyolar aslnda ben de ediyorum denilebilir. :)

cm oyuna gelirsek, bence dogru kisileri bulmak daha kolay darer'da cm oyun için :)

FroStly
13/08/2011, 11:07
Koca platformda da 1 odada da atılsın bi zahmet çok nadir olsa da. O yüzden arkadaşlar darer'ı tercih etmemizi tavisye ediyolar aslnda ben de ediyorum denilebilir. :)

cm oyuna gelirsek, bence dogru kisileri bulmak daha kolay darer'da cm oyun için :)

Vallaha 2-3Gündür Terry İle eu'da Priv Oynuyoruz Garenanın Ne Kdr Kötü Olduğunu Farkettim Artık Wepla Dısında Nerdeyse Oyuncular Olarak Heryer Garenadan Üstün Gibi

gogleismal
14/08/2011, 01:31
arkadaşınızı toplayıp mym ile maç atabilceğiniz bi clienti kim istemez garena rezil bi kere level sistemi aşırı saçma leave sız oyunlara girmek için (=oynarken zevk alacagın combatların geçtiği) bir sürü vakit öldürmen farz :( rating sistemi level sisteminden çok çok daha mantıklı bence . Ayrıca 30 35 lvl adamların mh kullanıyo olması da ayrı bi sorun . Darer > Eurobattle > Garena bence.