PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ao No Exorcist / Blue Exorcist

WaterAlchemist
22/08/2011, 23:36
http://a1108.hizliresim.com/11/8/22/18961.jpg
Tanıtım:
Dünya zıt iki boyuttan oluşmaktaydı; bunlardan biri insanların yaşamakta olduğu Assiah, diğeri ise iblislerin hüküm sürdüğü Gehenna. İki boyut arasında geçiş yoktu. Buna rağmen iblisler insanların ruhlarını ele geçirerek Assiah'a ulaşabiliyordu. İblislerin tanrısı şeytan ise bu ayrıcalıktan yoksundu. Çünkü kendisini barındıracak kadar güçlü bir insan bulamadığından Gehenna'da kalmak zorundaydı. Şeytan, bu durumdan kurtulmak için bir insan kadından Okumura Rin isimli bir çocuk sahibi oldu. Rin'in iki seçeneği vardı. Ya babasına yardım edecekti ya da bir ruh kovucuya dönüşecekti.

------------------------

Anime 2011 yapımı olduğu için çizimleri kaliteli. Gayet eğlenceli bi anime :) Ben Naruto Shippuuden'in yeni gelen bölümlerin filler olmasından bıkıp yeni bir animeye başlamayı düşündüm ve buna başladım. Pişman değilim! :D

Şimdilik 18 bölüm, yeni bölümleri her hafta yayınlanıyor :) Beklediğinize değiyor ama.
Yok ben bekleyemem derseniz mangası da çıkmakta :)

Exorcist nedir? derseniz... Animedeki malum iblisleri kovucu kişilere verilen isimdir :) Biraz komedi ve heyecanlı bi animedir. 2. bölümden itibaren sanki Harry Potter izliyormuşum gibi geldi yani en azından akademi vs.. Şimdi spoiler yapmamak için susuyorum, izlerseniz görürsünüz zaten :)

kUnTiGeR
22/08/2011, 23:40
Hmm deneyelim bakalım; bu arada foto gözükmüyor. Neyse el attım.

II_Remedy_II
22/08/2011, 23:52
Mangasını güncele kadar okudum gayet güzelde pek düzemli bir çıkış takvimi olmadığından animede bol bol filler bölümler gözükücek gibi yinede anime/mangaya yeni başlayanlar için sıkılmadan takip edebilecekleri bir seri

Bu arada sayende forumda anime/manga bölümü olduğu hatırladım bir kaç öneri konusu açıyım bari bu akşam

WaterAlchemist
22/08/2011, 23:58
Mangasını güncele kadar okudum gayet güzelde pek düzemli bir çıkış takvimi olmadığından animede bol bol filler bölümler gözükücek gibi yinede anime/mangaya yeni başlayanlar için sıkılmadan takip edebilecekleri bir seri

Bu arada sayende forumda anime/manga bölümü olduğu hatırladım bir kaç öneri konusu açıyım bari bu akşam

Ben de kazara gördüm, baktım bölüm "naruto aşağı naruto yukarı" olmuş. Yenileyelim biraz :)