PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Animex Tv Yayına başladı

sug3e
05/09/2011, 16:16
http://blog.cizgifilmseyret.com/wp-content/uploads/2011/09/animextv.jpg
Ülkemizde çizgi film ve anime sektörünün gelişmesi oldukça süratli olunca, yeni çizgi film kanallarının yanında son bomba ise bir anime kanalının ülkemizde yayın hayatına başlayacak olması. Animelerin bölümlerinin çok fazla olduğunu ve hayran kitlelerininde bir okadar olduğunu düşünürsek hiçte mantıksız bir hareket gibi durmuyor. Animex TV bakalım , açıldıktan sonra bizlere ne gibi yenilik ve farklılıklar sunacak. Alt kısımda Animex TV’nin yayınladığı kendi bildirisi bulunmaktadır. Bu bildiriyi okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Animex TV Yayın hayatına başlıyor !

Animex, Türkiye’nin ilk ve tek çocuk animasyonu ve anime kanalı olarak yayın hayatına başlıyor. D-Smart ve Türksat üzerinden izlenebilecek kanal 7/24 yayın hayatıyla farklı yaş gruplarına hitap edecek içerik çizgisiyle, diğer kanallardan ayrışmakta.

Tüm Yaş Gruplarına Hitap Edecek

Kanalın içeriği 4-12 ve 7-14 yaş grubuna hitap edecek çizgi filmlerden oluşmasının yanında, akşam yayınında 14+ yaş grubuna hitap edecek anime dünyasına yer verecek. İçeriğin kız-erkek izleyici ayrımı gözetmeksizin oluşturulacak olması da Animex’in bir diğer önemli iddialarından.

Yenilikçi ve Trender Çizgiye Sahip

Animex’in böylesi dinamik hedef kitleye hitap etmesi, kanalın yenilikçi ve trendleri takip eden duruşundan kaynaklı olacak. Kültleşmiş çizgi film ve animelerinin yanında, gösteri alanındaki yenilikler ve en güncel anime serileri de Animex’de gösteriliyor olacak.

Çocuklar için Sabah Kuşağı

Sabah kuşağında 4-12 ve 7-14 yaş grubu için en popüler çizgi filmler yayınlanacak. Animex’in bu kuşağından yayınlanacak popüler çizgi filmler A Kind Of Magic, Shuriken School (Ninja Okulu), kültleşmiş çizgi film The Adventures of Tintin, Titeuf, Edgar & Ellen.

Gündüz Kuşağı Tam 7-14 Yaş Grubu İçin
Zoey 101 ve Patito Feo gibi 7-14 yaş grubuna hitap eden dizilerin yer alacağı bu kuşakta ek olarak sabah kuşağının tekrarı da yer alacak.

Gençler için En Başarılı Manga ve Animeler Animex’te

Animex 14+ yaş grubuna hitap edecek manga ve animelerle gençlere kendini izlettirecek. Japonya’da 36 milyon üstünde satan Bleach, dünyada 15 milyon adet kitabı satılan Deltora Quest, üçüncü kez en popüler karakter seçilen Shonen Jump, yılın animesi seçilen Anime Insider Animex’te yayınlanacak anime serilerinden bazıları olacak.

Anime Filmleri de Yayınlanacak

Animex çizgi film ve anime serilerinin yanında, anime filmleri de yayınlamayı planlıyor. Death Note, Fullmetal Allchemist gibi filmler Animex’in yayınlayacağı filmler arasında.

Animex TV FREKANS: 11716 V 2222 Kanal Şuan Bıss Şifreleme Sistemi İle Şifreli ( Kapalı devre Test Amacı ile Şifrelenmiş Olabilir )[Alıntı]
şifreli yazmış ama ben rahat rahat izliyorum.Şimdilik bi anime göremedim ama Bleach çıkacakmış yanına bide naruto one piece fairy tail olursa cok kral olur xD

WaterAlchemist
05/09/2011, 16:39
Bu çok iyi oldu ama ben televizyon izlemeyen biriyim artık animeler içinde izleyebilirim diyemem :) verecekleri sonuçta animelerin ilk bölümleri ki anime kitlesi zaten internet üzerinden izliyor ancak animeye yeni baslayacak olanlar için çok iyi bi kanal olmuş :)

MetoLeto
05/09/2011, 16:55
Imba olmuş ben nadiren televizyon açarım ama bunu açık bırakabilirim sürekli :D

EuSS.WackyDire
05/09/2011, 17:06
valla dün denk geldi baktım kardeşim için bulmuştum ilk defa naruto mudur nedir o animeyi izledim enteresan komik ve heyecanlı buldum :D

sug3e
05/09/2011, 18:33
Bu çok iyi oldu ama ben televizyon izlemeyen biriyim artık animeler içinde izleyebilirim diyemem :) verecekleri sonuçta animelerin ilk bölümleri ki anime kitlesi zaten internet üzerinden izliyor ancak animeye yeni baslayacak olanlar için çok iyi bi kanal olmuş :)

1-1.5 sene sonra hepsinin son bölümlerinde gelcek ozmn izlersin ilk bu kanalda çıkar xD

Berkantk
05/09/2011, 19:52
şimdik normalde tv den izlenebilcek mi. Çanaktan-antenden falan. Yani uydusuz?

fanded
05/09/2011, 20:06
şimdik normalde tv den izlenebilcek mi. Çanaktan-antenden falan. Yani uydusuz?

uydusuz izleyemezsin.

Hapkido
05/09/2011, 20:19
Bu tür bir kanalın çıkması çok iyi olmuş. Kanalı açan kişi işi biliyor. Türkiye'de bu kadar anime seven varken böyle bir kanalın olmaması eksiklikti zaten. Gerçi ben de TV izlemem. Bi TRT 1 bide CNBC-e. Bu TV tutar.

Kurasaki-Kun
15/09/2011, 15:43
Samuray 7 ve basilsk izliyorum gayette güzel görüntü olarak her ne kadar umut beğenmesede :D

Keşke patito feo ve zoyie 100 kaldırılsa ya :S 45 dakka ikiside onların yeride 2 tane anime daha konulsa :S

Sylar
15/09/2011, 15:58
Naruto Hellsing var benim gördüğüm.

Kurasaki-Kun
16/09/2011, 09:22
Beyler Bleachte mi yayınlanıyor ya hiç denk gelmedim :S tam olarak saati söylerseniz sevirim

TooL.Dev1
21/09/2011, 09:21
Animesex TV diye okudum bugün hic iyi degilim