PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dotada acayip eziğim lütfen yardım

spekyy
10/09/2011, 00:07
arkadaşlar dotada mesala razor seçiyorum.sadece aldığım +damageler weapon dealerden.orda başka birinden bişi alıyorum.inventoryde böyle mektup gibi sağ tuş yapıyorum yuvarlak bişi geliyoa,adamıma tıklıyorum yere gidiyo.item i nerden nasıl alıcam kimden alıcam.lütfen açıklayıcı olarak yazın yaptığım tek şey +damage almak.oyunlarda hep n00b diyolar oyunun zevkini alamıyorum.this item shop sell gibi bişey yazıyo.

_GLYSE_
10/09/2011, 00:13
Bence yakının da dota oynanan internet kafe falan varsa bir süre orada takıl en azından temel şeyleri öğrenmen için söylediklerinden anladığım kadarıyla w3'ü ilk defa oynuyorsun bu yüzden internet kafe öneririm.

Oldskull
10/09/2011, 00:17
Bence yakının da dota oynanan internet kafe falan varsa bir süre orada takıl en azından temel şeyleri öğrenmen için söylediklerinden anladığım kadarıyla w3'ü ilk defa oynuyorsun bu yüzden internet kafe öneririm.

+1

Temelleri öğrendikten sonra forumdaki rehberlerden yavaş yavaş başlarsın.Burda mekaniğine kadar rehber var.

synix35
10/09/2011, 01:03
biras replaylara baya bak bu insanlar napıyo nele uğraşıyo sakın rikimaru pudge omniknight işte nevermore alma onlar full pro işidir replaylardan öğrendikten sonra benim dotada ilk aldığım hero traxex drown ranger dı onu kullan sonra 1 hero 1 hero öğrenirsin oyunu zekanı çalıştır doğru skilli doğru zamanda kullan unutma zeka manyak işe yarar team kill bile yapabilirsin

Medivh
10/09/2011, 12:20
Mektup gibi dediğin şey o itemin recipe(reçete)'sidir. O itemi yapmak için üstüne geldiğinde yazan itemleri alman gerekiyor. bu arada o iteme sağ tıkladığın zaman onu yere atmak için imleç yuvarlak olur. böylece o itemi tıkladığın yere bırakırsın. geri almak içinse yerdeki o iteme tekrar sağ tık yapman yeterli. Fakat başkalarının yere bıraktığı itemleri alma sakın çünkü onlar sende çalışmazlar.

Edit:

W3'ü ilk kez oynadığına göre bence öncelikle oyunun campaign'ini oyna hem oyunun nasil oynandığı hakkinda fikir sahibi olursun

TR^Die
10/09/2011, 13:11
Türkçe çevrili mapı oyna.
@Glyse +1

LiFeFoRLiFe
10/09/2011, 17:31
single da aç gerekli kodlarla herolara bi bak tr sürümde gerek skil anlamlarına gerek itemlerine

spekyy
10/09/2011, 21:55
arkadaşlar sağolun item yapıyorum tamamda bazı itemleri bulamıyorum.mesala diyorki crystal ancient weapon yokki orda.veya demon edge onlar yok.onları nerden bulabilirim

MetoLeto
10/09/2011, 22:03
biras replaylara baya bak bu insanlar napıyo nele uğraşıyo sakın rikimaru pudge omniknight işte nevermore alma onlar full pro işidir replaylardan öğrendikten sonra benim dotada ilk aldığım hero traxex drown ranger dı onu kullan sonra 1 hero 1 hero öğrenirsin oyunu zekanı çalıştır doğru skilli doğru zamanda kullan unutma zeka manyak işe yarar team kill bile yapabilirsin

Aasdsdasdasfdghjklşi rikimaru pro işidir bence de :S Ayrıca adam item almayı bilmiyorum demiş sen team kill yapabilirsin demişsin. O adamdan farkın yok gibi.

Senin derdine gelince spekyy; Yakınında bir internet cafeye git veya dota bilen bi arkadaşın ile temel şeyleri öğren item almayı, hotkeyleri, fog kavramını vs. Sonra türkçe çevirisi olan bir AI map indir Easy botlara karşı random mode da alıştırma yap.

Dediğin demon edge vs secret shopta satılıyor. Sentinel için üst lane de son kulenin sağında veya üst rune'ün solunda, Scourge için alt lane de 2. kulenin solunda veya roshanın üstünde. Resmi;
http://img523.imageshack.us/img523/9838/shopmapiq0.jpg

spekyy
10/09/2011, 22:15
ve o istedği itemleri kısa yoldan nasıl bulabilirim

spekyy
10/09/2011, 22:16
@metoleto o verdiğin map dota mapı mı?benim oynadığım map çok farklı?

spekyy
10/09/2011, 22:18
birde o itemler çok pahalı oyunun başında o kadar param olmuyoruki?

MetoLeto
10/09/2011, 22:29
Evet dota mapi :S Creeplere last hit yap yani bekle creepler birbirini dövsün dipcan kalınca vur son vuruşu sen yap gold geliyor öyle kasıp alıcaksın.

spekyy
10/09/2011, 22:31
çoks sağol o dediğin gizli alışverişleri falan buldumda oyunun başında az param var?herkesde mi öyle

spekyy
10/09/2011, 23:23
null talisman diyo alıyorum o da reçete şeklinde napıcam

BuzluK
11/09/2011, 10:58
ve o istedği itemleri kısa yoldan nasıl bulabilirim

Shoptaki itemleri solim sana
[http://2.bp.blogspot.com/__V_nl4BA4Js/ScbVV1cW0XI/AAAAAAAABUk/AhoDcYP2zEA/s400/secretshop.JPG

BuzluK
11/09/2011, 10:59
Beyler sizde benim yolladıgım resim gozuküyo mu bende gozuk müyada -_-"

[BAL]anar
11/09/2011, 11:02
gözükmüyo

Oldskull
11/09/2011, 11:36
Shoptaki itemleri solim sana
[http://2.bp.blogspot.com/__V_nl4BA4Js/ScbVV1cW0XI/AAAAAAAABUk/AhoDcYP2zEA/s400/secretshop.JPG

Orb of venom yok ...

BuzluK
11/09/2011, 20:08
Eklemeyi unutmusum -_-"

MetoLeto
11/09/2011, 20:24
null talisman diyo alıyorum o da reçete şeklinde napıcam

O reçete şeklinde aldığın yerde üstüne gel mouse ile ne istedikleri yazıyor. Mantle of Intelligence(150) ve Circlet of Nobility(185) istiyor. Base de en solda ki kadında satılıyorlar. Itemlar için burdan (http://www.playdota.com/items), herolar için burdan (http://www.playdota.com/heroes) gerekli yardımların tamamını alırsın. İngilizcen yeterli değilse pmden sorabilirsin veya pmden msnini verebilirsin. Bir de mümkünse flood yapma forumda

Spiderman
14/09/2011, 05:44
O reçete şeklinde aldığın yerde üstüne gel mouse ile ne istedikleri yazıyor. Mantle of Intelligence(150) ve Circlet of Nobility(185) istiyor. Base de en solda ki kadında satılıyorlar. Itemlar için burdan (http://www.playdota.com/items), herolar için burdan (http://www.playdota.com/heroes) gerekli yardımların tamamını alırsın. İngilizcen yeterli değilse pmden sorabilirsin veya pmden msnini verebilirsin. Bir de mümkünse flood yapma forumda

adam oyunu öğrenmeye çalışıyo sorular soruyo sen diyosunki flood yapma forumda bırak yapsın istediğini sorsun aklında bişi kalmasın.onun yerinde sen olsan başkası sana bunu yapsa sen ne düşünürdün.

MetoLeto
14/09/2011, 11:10
adam oyunu öğrenmeye çalışıyo sorular soruyo sen diyosunki flood yapma forumda bırak yapsın istediğini sorsun aklında bişi kalmasın.onun yerinde sen olsan başkası sana bunu yapsa sen ne düşünürdün.

Bütün mesajlardan arada ki 1 kelimeyi çekip çıkarmışsın helal olsun. Adama elimden geldiğince yardım ediyorum zaten ama forum burası ben olsam flood yapmazdım zaten ki çok da sert uyarmamışım yazının sonuna eklemişim sadece nesini abarttın bu kadar?

Hapkido
14/09/2011, 11:37

Ne kadar noob olursa olsun, ne kadar öğrenmek isterse istesin flood yasak. Öyle olsa biliosunuz forumda bir sürü bunun gibi konular var. Forum forumluktan çıkar. Flood o yüzden yasak -_-

_GLYSE_
14/09/2011, 13:57
Flood yapmak yerine mesajını düzenleyebilir.

FroStly
14/09/2011, 16:28
Hayırıdır ulu PRO mert DotA'yı bıraktın dota hocalıgına mı başladın ?

Ratz
14/09/2011, 16:43
Hayırıdır ulu PRO mert DotA'yı bıraktın dota hocalıgına mı başladın ?

Adam yardım etmeye çalışıyo atar yapıcağınıza susun!

(2dk sonra f^nded gereksiz mesaj diye silicektir)