PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA 6.0 Herolar için nerf ve buff önerileri

_GLYSE_
13/09/2011, 03:15
Bildiğimiz üzere JFA yeni version hazırlıklarına başladı. Yeni versionda görmek istediğimiz nerf ve buffları sebepleri ile paylaşırsanız konuya eklerim 3 günlük bir süre için ekleyebilirim daha sonrasında pek buralarda olamayabilirim(Sorun olursada yorumlardan takip edilebilir). Hatırlatıcı olacağını ve bazı arkadaşların oyunda gördükleri ve bildikleri sıkıntıları şuanda bilmiyor olabilceğimiz düşüncesi ve heroların dengelenmesi gereği ile konuyu açıyorum.

Örnek olarak Makrura Tidalseer için bir çok arkadaşımız heronun zayıf olduğunu düşünüyor. Bende dahil. Buff olarak tidal wawe skill'i için mana cost düşürülmesi ve ulti cooldown 90'a indirilmesi uygun olabilir.

Bazı arkadaşlarımızın winter claw için şikayetleri olduğunu gördüm nerf isteniyor sebebi bildirilmeli.

Archmage summon-maden ilişkisini zaten artık herkes biliyor.

Dark Ranger dark arrows bana şahsen imba geliyor çarptığında çok yüksek hasar veriyor düşük cooldown ve düşük mana cost'a sahip olduğu halde ve hızlı bir şekilde gelip sanki ağır bir nuker heronun en ağır skill'ine maruz kalmış gibi mesela pollon ulti gibi yerine göre daha fazla vuruyor. Base havuz başında full hp ile tek yedim buda ayrı bir güzellik.

Necrolyte ulti değişikliği bir çok kişi tarafından isteniyor.

JFA oyuncularınında heroların dengelenmesi adına yapacağı yorumları bekliyoruz. Tabi map'teki diğer sorunlarda bildirilebilir.Umarım yeni version'da bu gibi sıkıntılarla karşılaşılmaz.

Specy
13/09/2011, 15:17
Assasin'in ultisi ve assasination skilli
Mammoth'un imba str artışı[4.0 per level]
Manslayer baştan sona imba
Shin Sengumi illizyon skilli ve ultisi[%100 vuran ilizyon oO]
Morbid'in channeling skilli
Arcane misstress'in son durumdaki ultisi
Pit lord'un cleave skilli dısındaki herseyi
Nerub spiderın ultiyle gelen imba damage'i ve orb olmaması

Fire panda whip aeo su arttırılmalı

UltraAslan1905
13/09/2011, 15:19
Dark ranger hakkında yorum yapmak istiyorum

Sana göre dark arrowun skillinin imba oldugunu söylemişsin ama heroyu skilleriyle değil genel olarak ele almalıyız mesela o heronun stunu yok direct dmg yok dark arrowu kullananamayan biri oyunda en güzel ekmek olur - hem yuksek dmg diyorsunda bir de onu tutturabilmek var yani şahsen o hero dengeli diye düşşünüyorum
TEKRARLIYORUM

heroyu skilleriyle değil genel olarak incelemeliyiz

_GLYSE_
13/09/2011, 15:26
Oku tutturamamak oyuncu sorunu hero sorunu değil. Oku tutturulduğunda neler olduğunu yukarıda belirttim. Genel olarak heroyu ele almak gerekiyor diyorsun zaten heronun diğer yönlerinde ben bir sıkıntı göremedim görsem onlarıda yazardım.

Kurasaki-Kun
13/09/2011, 15:31
Dark ranger hakkında yorum yapmak istiyorum

Sana göre dark arrowun skillinin imba oldugunu söylemişsin ama heroyu skilleriyle değil genel olarak ele almalıyız mesela o heronun stunu yok direct dmg yok dark arrowu kullananamayan biri oyunda en güzel ekmek olur - hem yuksek dmg diyorsunda bir de onu tutturabilmek var yani şahsen o hero dengeli diye düşşünüyorum
TEKRARLIYORUM

heroyu skilleriyle değil genel olarak incelemeliyiz

Katılıyorum ve gurubada yazmıştım şimdide yazıyorum dark ranger elementalist ve arcmagenin karşısında birşey yapamıyor hatta 2 skile gidiyor neredeyse dengeli diye düşünüyorum bence winter claw imba :D

WHY YOU LITTLE
13/09/2011, 15:35
fire pandanın whipinin ucu arttsın bari bazen tuttrabilelim zaten tutturamıyorum

_GLYSE_
13/09/2011, 15:39
Katılıyorum ve gurubada yazmıştım şimdide yazıyorum dark ranger elementalist ve arcmagenin karşısında birşey yapamıyor hatta 2 skile gidiyor neredeyse dengeli diye düşünüyorum bence winter claw imba :D

Yaa arkadaşım sen kasamayabilirsin de ben kasabilirim bu kişiye göre değişir. Burada söz konusu nerf gerekiyor mu gerekmiyor mu geçerli sebepleri yazmak ama herkese göre normal ise bu dark arrow aynen devam etsin ben ısrar etmiyorum.

WHY YOU LITTLE
13/09/2011, 15:43
ha bide aklıma gelmişken diyim bence tüm summonlar madene %bilmem kaç daha az vurmalı diye düşünüorum

LiFeFoRLiFe
13/09/2011, 16:40
ha bide aklıma gelmişken diyim bence tüm summonlar madene %bilmem kaç daha az vurmalı diye düşünüorum ->+1

fire pandanın whipinin ucu arttsın bari bazen tuttrabilelim zaten tutturamıyorum-+1

Assasin'in ultisi ve assasination skilli ----nerflendi gerek artk nerflenmesin hero cökecek

Mammoth'un imba str artışı[4.0 per level]---- agi artısı ? bi işe yarayacak mı fazla str zaten ekstrra dmg yiyen bi skili var kendisinin

Manslayer baştan sona imba-- karsısında ezildin galiba hic o kadarda imba degil

Shin Sengumi illizyon skilli ve ultisi[%100 vuran ilizyon oO] --o ilüsyon 10 sn sürüyor ....

Morbid'in channeling skilli --bu her bi şeye vuruyor bunla barat marat direk kesiliyor buna müdahale edilsin pls

Arcane misstress'in son durumdaki ultisi --onu bubble ın havada durma süresi yüzünden oldu ... onuda grup istedi zaten sürenin azaltılmasını

Pit lord'un cleave skilli dısındaki herseyi-- pit combat baslatan bir hero o kadrda imba degil

Nerub spiderın ultiyle gelen imba damage'i ve orb olmaması--

dmg ultisinin özelligi ama orbunu bilemem

GL

_GLYSE_
13/09/2011, 16:46
Mammoth'un imba str artışı[4.0 per level]---- agi artısı ? bi işe yarayacak mı fazla str zaten ekstrra dmg yiyen bi skili var kendisinin

Morbid'in channeling skilli --bu her bi şeye vuruyor bunla barat marat direk kesiliyor buna müdahale edilsin pls

Pit lord'un cleave skilli dısındaki herseyi-- pit combat baslatan bir hero o kadrda imba degil

ha bide aklıma gelmişken diyim bence tüm summonlar madene %bilmem kaç daha az vurmalı diye düşünüorum ->+1

Bunlara tamamen katılıyorum.

fire pandanın whipinin ucu arttsın bari bazen tuttrabilelim zaten tutturamıyorum-+1

Yoğun istek üzerine whipte düzenleme yapılabilir bir çok kişi whipten şikayetçi. Aoe'si mi artacak ucumu uzayacak bilemem ama düzgün bir şekle girmesi gerekli.

Shin Sengumi illizyon skilli ve ultisi[%100 vuran ilizyon oO] --o ilüsyon 10 sn sürüyor ....

Buna gelince 10 saniye yazıyor olabilir fakat 10 saniyeden çok daha uzun sürüyor zaten illision süre bitiminden 7-8 saniye sonra 30 cd lik skill tekrar etkinleşiyor. Çok az bir mana regen ile illision'u yanından eksik olmadan sürekli bir şekilde gezebilir 7-8 saniye aralıklarla. Illision attack %'si düşürülmeli.(Bence kesinlikle düşürülsün yada daha iyi bir çare bulunsun.)

LiFeFoRLiFe
13/09/2011, 17:10
bu shun ilüsle nukerlerin önüne cıkmasın yoksa telef

nese dotadaki nessajın ultisi gibi yapılablir

gl

_GLYSE_
13/09/2011, 18:46
Geçen oyunlardan birinde specy almıştı shin sengumi leader'i illisionuna Morbid ile ben bendede Dranenei Harbringer beraber nukeleyip daldık canı görünmeyen illision ile gerçeğini kesemediğimiz gibi öldük.

ilhan
13/09/2011, 19:39
Herodan çok vuran summonlar var...

Gokotas
15/09/2011, 11:21
tidal denen hero oyun sonunda hiç bir işe yaramıyor oyun bşaında da çok etkili değil bir şekilde güçlendirilmeli.Aslında ben onu tank olarak görüyorum skilleri değil de statsları yükseltilebilir

WHY YOU LITTLE
15/09/2011, 12:39
Geçen oyunlardan birinde specy almıştı shin sengumi leader'i illisionuna Morbid ile ben bendede Dranenei Harbringer beraber nukeleyip daldık canı görünmeyen illision ile gerçeğini kesemediğimiz gibi öldük.

aynen gerçeği kessek bile ilisi bizi kesiodu o skill değişmeli bence . . .

Vulcan
15/09/2011, 16:52
JFA (v6.0) için online changelog'da henüz birşeyler yok çünkü tam olarak karar verip yaptığım birşey yok. Son noktayı koymadan, tamamen hazır olmadan changelog'a ekleme yapmayacam artık.

_GLYSE_
15/09/2011, 18:54
JFA (v6.0) için online changelog'da henüz birşeyler yok çünkü tam olarak karar verip yaptığım birşey yok. Son noktayı koymadan, tamamen hazır olmadan changelog'a ekleme yapmayacam artık.

Evet en mantıklısıda bu zaten fakat bu başlıkta ki yorumları değerlendir. Çünkü bazı herolar zayıf kalırken bazı herolar aşırı güçlü düzenleme gerekiyor.

Birde Dreadlord'un infernalinin imba olduğunu düşünenler var mı ?

WHY YOU LITTLE
15/09/2011, 23:26
Evet en mantıklısıda bu zaten fakat bu başlıkta ki yorumları değerlendir. Çünkü bazı herolar zayıf kalırken bazı herolar aşırı güçlü düzenleme gerekiyor.

Birde Dreadlord'un infernalinin imba olduğunu düşünenler var mı ?

dreadlord çok iyi pusher inferna biraz imba gibi infernanın hayatta kalma süresi biraz kısaltılırsa iyi olabilir

LiFeFoRLiFe
16/09/2011, 00:21
infernal dreadlordun yanında dotadaki sylabearın ayısı gorevi goruyor

aynı sey piskopat ve rexarın ayısı icinde gecerli

infernala birşey olmasına pek fazla gerek yok

_GLYSE_
16/09/2011, 00:48
Bence infernal eziyor o yüzden sorayım dedim. Başka fikri olan var mı ?