PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kenshin ve Saito imba'mı ?

Vulcan
17/09/2011, 10:24
Bu konu kafamı fazlasıyla karıştırdı arkadaşlar. En sağlam JFA oyuncuları bu konuda 2'ye bölünmüş durumdalar. Kenshin ve Saito için nerf gereklimidir sizce ?

kUnTiGeR
17/09/2011, 10:34
Kenshin her yerde imbadır; ideali bu kalsın bence.

LiFeFoRLiFe
17/09/2011, 11:44
manslayer a yeni baslayan bir arkadas almadan önce imba degil derdim

fakat o arkadas aldı 2 stat oos ve demon claw ile tk aldı

5-8 levelde 8-10 armor oluyor diye biliyorum bu bile fazla

tamam o fazla olması onun gücü ama o skiller ona göre biraz fazla degilmi ???

edit: karsıda nukerler vardı birde

hajime o kadar imba degil o ilüsyonu 10 saniye sürüyor ve cd si biraz uzun tamam 4x cri ve agiye göre x+120 dmg var ama imba olmasını gerektirmiyor nuker biri rahatlıkla keseblir onu

manslayerada öyle dedim oyle kestiler sonra dogunca tk :)

yok yani o adamın tk almasına hala inanamıyom karsıda ise jfa nın en iyi birliklerinden biri vardı

ilhan
17/09/2011, 12:57
manslayer a yeni baslayan bir arkadas almadan önce imba degil derdim

fakat o arkadas aldı 2 stat oos ve demon claw ile tk aldı

5-8 levelde 8-10 armor oluyor diye biliyorum bu bile fazla

tamam o fazla olması onun gücü ama o skiller ona göre biraz fazla degilmi ???

edit: karsıda nukerler vardı birde

hajime o kadar imba degil o ilüsyonu 10 saniye sürüyor ve cd si biraz uzun tamam 4x cri ve agiye göre x+120 dmg var ama imba olmasını gerektirmiyor nuker biri rahatlıkla keseblir onu

manslayerada öyle dedim oyle kestiler sonra dogunca tk :)

yok yani o adamın tk almasına hala inanamıyom karsıda ise jfa nın en iyi birliklerinden biri vardı

yeni başlayan adam ile ne alakası var ? Dota bilen jfada bilir yeterki item falan söylensin yada itemleri iyi araştırsın.

LiFeFoRLiFe
17/09/2011, 13:24
yeni başlayan adam ile ne alakası var ? Dota bilen jfada bilir yeterki item falan söylensin yada itemleri iyi araştırsın.

yazdıgım yazının icindeki anlamı anlamamışın

hero ister yeni ister eski adamda olsun imbalıgı acıkca ortada illa bunu yazmammı gerek :/

''yeterki item falan söylensin yada itemleri iyi araştırsın.''

keşke bu kadar kolay olsa

_GLYSE_
17/09/2011, 13:26
Hajime dediğinizin ne illisionuna ne kendisine nuke muke hikaye.

LiFeFoRLiFe
17/09/2011, 13:27
Hajime dediğinizin ne illisionuna ne kendisine nuke muke hikaye.

ws atamamam olmasa bu dedigini tam tersi sekilde editlettirirdimde -?:/?-

edit: hajimeye imba mı dendi

_GLYSE_
17/09/2011, 13:36
Hajime ve illisionu tamamen imba biraz kastığı zaman ne kendisi ne illisionu hiç bir nukere ölmediği gibi nukerlere 3v1 yaptıgıda oluyor.

LeeroyJenkins
17/09/2011, 13:49
Manslayer'ın imbalığının nedenini açıkiyim. DotA'dan örnekle başlarsam

DotA'da Manslayer'a en çok benzeyen hero Magnus. Damage + Stun(Ulti), Damage + Slow(Skewer) ve Shockwave. Bu büyülerin damageları aşağı yukarı aynı. Peki Magnus neden imba değil. Niye tüm az canlılara tek atamıyor.

1)Magnus str herosu her ne kadar damage arttıran büyüsü olsada yeterli atak speede sahip değil MoM kasamadan kimseyi tekleyemiyor

2)Magnus'un Skewer'ı ve ultisi birlikte tutturması zor büyüler. Manslayer'ın ulti ardından hemen slowu atılabiliyor.

3) Manslayer agility herosu olmasının yanında oyunun en yüksek başlayan 2. agilitysine(32) en yüksek agility artışına(3.3) ve base attack time'e(1.6) sahip üstünede başlangıçta %25 attack speed seçilince imbalaşıyor

4)JFA'daki gördüğüm nukerların çoğunun canı DotA'ya göre feci derecede az.

Bu yüzden Manslayer oyun boyu MageSlayer oluyor gördüğü tüm caster heroları ve agilitylerin çoğunu rahatça kesip onlarla kasıyor. %50 lifesteal veren damage iteminide kastığımızda %40 evasion olduğundan diğer str herolarını ve kasmış agility herolarını da kesebiliyor

Edit: Manslayer ultisini iki veya daha fazla adamada atılabiliyor. Mesela arka arkaya duran iki kişi varsa ultiyi arkadakine attığınızda öndekide tamamen yiyor.

Nerf önerilirim dotayla karşılaştırırsak.

1)Ulti targeted olmamalı

2) Agility artışı ve/veya base attack time düşürülmeli

Geç gelen Edit 2: Manslayer'ın strsi hajime dediğiniz herodan düşük yani nukeler karşısında 1v den fazla durumlarda daha çaresiz avatar kasana kadar ama o hajimeyi bilmiyorum bir ara bakmam lazım.

ilhan
17/09/2011, 13:54
yazdıgım yazının icindeki anlamı anlamamışın

hero ister yeni ister eski adamda olsun imbalıgı acıkca ortada illa bunu yazmammı gerek :/

''yeterki item falan söylensin yada itemleri iyi araştırsın.''

keşke bu kadar kolay olsa

o kadar kolay

LiFeFoRLiFe
17/09/2011, 21:46
fail

leeroy +1

WHY YOU LITTLE
17/09/2011, 22:29
Hajime ve illisionu tamamen imba biraz kastığı zaman ne kendisi ne illisionu hiç bir nukere ölmediği gibi nukerlere 3v1 yaptıgıda oluyor.

aynen gidioruz az canı var gene alamıoduk :D bide o hero ilis çıkarırken biraz fazla beklemiyormu ?

LiFeFoRLiFe
17/09/2011, 22:29
aynen gidioruz az canı var gene alamıoduk :D bide o hero ilis çıkarırken biraz fazla beklemiyormu ?

dodge icin ideal