PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TurkDota Weekly Top.10 Vol.8

FroStly
25/09/2011, 16:34
http://www.youtube.com/watch?v=C1f--YugmWE

Tmm sonunda toparlıyorlar dedirticek şekilde olmuş bu bölüm ben şahsen beğendim Nevermorenin yabancı olması bana şahsen ilginç geldi turkdota moviesinde yabancı bir oyuncu ama neyse güzeldi

HF

BorisPeace
25/09/2011, 17:05
Hareketler hala yetersiz, sahneler arası geçiş ise çok kötü. Efektler fena değil.

Girişi fena değildi ama girişte isimleri yazan kişilerin bu videodaki katkıları ne cidden merak ettim. Editor, Production Designer, Director of Photography, Consultant Producer, Executive Producer, Co-Producer, Producer. 'Benim de adımı yazsana' diyen kişiler mi, yoksa cidden burada yazan işleri birazcık da olsun yaptılar mı? (Merak ettiğim için soruyorum)

Woolridge
25/09/2011, 17:28
Şahsi düşüncem torpil olduğu yönünde hareketler cidden çok kötü.

Volta
25/09/2011, 18:04
3. harekette pudgenin ölüşünü izlemiyoruz :D sadece force ile hook atıp adamı kesiyor sonra 2. ye geçiyoruz ve şarkı değişiyor.Ayrıca pudgenin ncden lycanı çekmesinin mantığını ben düşünüyorum hani aynı takımda olsalar anlamlı da rakip bu 2si :D ve kesinlikle hiçbir gelişme söz konusu değil.

FroStly
25/09/2011, 18:31
Eski bölümlere göre bence o kadarda vasat değil...

Woolridge
25/09/2011, 18:36
artık blade mail'e basmak top10'lara girebiliyorsa söyle bilelim :D

Lexsarko
25/09/2011, 18:50
Arkadan atılan arrowa basıldığında koyulabilir aslında. Çok da kötü değil bence.

Woolridge
25/09/2011, 18:55
Mirana backarrow atsa neyse leap atıyor kosuyor sonra vuruyor ama :( Refleks sayılır mı ki bu.

Deathsword^
25/09/2011, 19:12
Güzel çalışma olmuş 8 Haftadır yaptıklarını düşünürsek

Lexsarko
25/09/2011, 19:14
Venoyla 1. skili tutturamayan biri olduğun için bence vidyodakini haraslama hiç :D

Woolridge
25/09/2011, 20:32
Herkesde olabilecek şeyler bunlar -.- BENİ NİYE HARASLIYORSUN SEN ŞİMDİ :D

Lnxspy
25/09/2011, 20:48
Videoyu hazırlayan ekip, tecrubesiz, zamanla eminim daha iyileri olacaktır.

LiFeFoRLiFe
25/09/2011, 23:26
venom tutturuyor :D

Lexsarko
25/09/2011, 23:48
venom tutturuyor :D

Tutturamayanlar da var. İsim vermiyim şimdi. Baş harfi "wonde'RL'oen :D

Coolager
26/09/2011, 10:23
Aynen yeni yeni uğraşılıyor zamanla daha iyilerinin olucağını savunuyorum..

SoNNe
26/09/2011, 12:18
Hareketler hala yetersiz, sahneler arası geçiş ise çok kötü. Efektler fena değil.

Girişi fena değildi ama girişte isimleri yazan kişilerin bu videodaki katkıları ne cidden merak ettim. Editor, Production Designer, Director of Photography, Consultant Producer, Executive Producer, Co-Producer, Producer. 'Benim de adımı yazsana' diyen kişiler mi, yoksa cidden burada yazan işleri biracık da olsun yaptılar mı? (Merak ettiğim için soruyorum)

Öncelikle birleşme hayırlı olsun..

Konumuza gelirsek hareketlere yapabileceğimiz hiçbirşey yok malesef, bu işe başlarken çoğu kişi 3 haftayı göremezler vs gibilerinden konuşuyordu ayrıca bizim milletimizin yapısı belli, çoğu replay yollamaya eriniyor, çoğu hala nereye yollayacağım diye soruyor. Açıkcası ben ordan burdan whisp yoluyla olsun özel msjlarla olsun birçok replay topladım ki bu iş buraya kadar geldi. Çok iyiyiz diyemeyiz tabiki ama hareketlerin yetersizliği bizden değil. Örneğin geçen hafta 38 tane replay geldi önceki haftadan kalanlar vs derken bu çıktı ortaya. Kabul edelimki oyuncu kalitemizde düşük en azından replay yollayanların çoğu öyle. Açıkcası beni bu kadarını bulmak bile sevindiriyor o yüzden...

Diğer konuya gelirsek bu işte ben replayleri izleyip puanlayıp sıralamayı yapıyorum ve hareketlerin çekimini (fraps) yapıp tek tek renderlayıp uplıyorum, Beregond'a gönderiyorum. Oda videonun edit kısmını hallediyor ve youtube a uplıyor. Diğer arkadaşlarımız ise TurkDota ailesi içinde aynı takımda olduğumuz için ve reklam, duyuru vb. destekler olsun manevi destekleri olsun hiç esirgemedikleri için bu şekilde onlarında isimlerinin geçtiği bir intro hazırlamayı uygun gördük.

Asıl konuya gelirsek açıkcası bu hafta replay sıkıntımız var, sizlerden ricam üşenmeden ne var ne yok göndermeniz. Video editte artık çok ufak tefek eksiklikler dışında eksik yok gibi onlarıda düzeltiyoruz zamanla, iş sizin yapcağınız hareketlere ve yollayacağınız replaylere bakıyor. Lütfen replaylerinizi esirgemeyin tdreplay@hotmail.com adresine nickiniz ve dakikasıyla birlikte göndermeniz yeterlidir. Yorumlarınız ve desteğiniz için teşekkürler..

tdreplay@hotmail.com

DeaLy.pRo3x
26/09/2011, 14:22
SoNNe;132727']Öncelikle birleşme hayırlı olsun..

Konumuza gelirsek hareketlere yapabileceğimiz hiçbirşey yok malesef, bu işe başlarken çoğu kişi 3 haftayı göremezler vs gibilerinden konuşuyordu ayrıca bizim milletimizin yapısı belli, çoğu replay yollamaya eriniyor, çoğu hala nereye yollayacağım diye soruyor. Açıkcası ben ordan burdan whisp yoluyla olsun özel msjlarla olsun birçok replay topladım ki bu iş buraya kadar geldi. Çok iyiyiz diyemeyiz tabiki ama hareketlerin yetersizliği bizden değil. Örneğin geçen hafta 38 tane replay geldi önceki haftadan kalanlar vs derken bu çıktı ortaya. Kabul edelimki oyuncu kalitemizde düşük en azından replay yollayanların çoğu öyle. Açıkcası beni bu kadarını bulmak bile sevindiriyor o yüzden...

Diğer konuya gelirsek bu işte ben replayleri izleyip puanlayıp sıralamayı yapıyorum ve hareketlerin çekimini (fraps) yapıp tek tek renderlayıp uplıyorum, Beregond'a gönderiyorum. Oda videonun edit kısmını hallediyor ve youtube a uplıyor. Diğer arkadaşlarımız ise TurkDota ailesi içinde aynı takımda olduğumuz için ve reklam, duyuru vb. destekler olsun manevi destekleri olsun hiç esirgemedikleri için bu şekilde onlarında isimlerinin geçtiği bir intro hazırlamayı uygun gördük.

Asıl konuya gelirsek açıkcası bu hafta replay sıkıntımız var, sizlerden ricam üşenmeden ne var ne yok göndermeniz. Video editte artık çok ufak tefek eksiklikler dışında eksik yok gibi onlarıda düzeltiyoruz zamanla, iş sizin yapcağınız hareketlere ve yollayacağınız replaylere bakıyor. Lütfen replaylerinizi esirgemeyin tdreplay@hotmail.com adresine nickiniz ve dakikasıyla birlikte göndermeniz yeterlidir. Yorumlarınız ve desteğiniz için teşekkürler..

tdreplay@hotmail.com

Size gelen replayların arasında vasat hareketler olduğunu biliyoruz , fakat her ultra atan , rampage atan video'ya koyulmaz :)

Zeus Ultra atmış , video , Rubick Triple atmış video :)

Gerçekten üzücü bunlar sizin için ,

Elinizden gelenler bunlar ise , WoDotA Funny izlemeni tavsiye ederim :)

Hapkido
26/09/2011, 14:25
Demekki videoluk replay gelmio. Zaten gelse neden koymasınlar ki. Bizden mi saklayacaklar -_-"

DeaLy.pRo3x
26/09/2011, 14:31
Söz konusu saklamak değil , görevlilerin yetersiz kalması olabilir .

//Arada kendileride bir oyuna girip , replay araştırsalar güzel olur değil mi ?

Woolridge
26/09/2011, 17:07
Tutturamayanlar da var. İsim vermiyim şimdi. Baş harfi "wonde'RL'oen :D

Çağrı kötüsün abi :D 1 kere kaçırdım iyi ki /:

FroStly
26/09/2011, 17:33
SoNNe;132727']Öncelikle birleşme hayırlı olsun..

tdreplay@hotmail.com

Hocam çok güzel tamam ama sorun şu en azından direk 1haftanın sonunda değilde birazcık uzatın az daha geç çıkarın ama hoş olsun sizinde işiniz kolay değil tabiki ama birde bu mesela torrent olsun sf ultisi falan bunlar görünmüyor vidyoda sf ultisi oyunun en güzel efekti olan ultilerden bunlarıda göstermemezlik yapmayın pek tadı kalmıyor

BorisPeace
26/09/2011, 18:08
@[SK]Sonne: Yaptığınız emeğin hakkını yiyemem zaten, bu işler zamanla düzelir ve rayına oturur, videolarınız güzelleştikçe eminim daha çok replay gönderen olacaktır. Bizim sitemizde bu konuda reklam yapmanızda hiçbir mahsur yok. Hareketlerin kötü olması elbette sizin elinizde olan bir şey değil ama belki bir hafta ara verip daha çok replay toplayıp sonraki hafta daha kaliteli bir video sunduğunuzda (hareketler açısından söylüyorum), insanların bu videoya katılma isteği dolayısıyla gönderilen replay sayısı artacaktır. Şu anda benim gözlemlediğim kadarıyla WoDotA videosuna çıkmış birini arkadaşları kutlarken, turkdota videosuna çıkmış birine "ee?" diyor. Kısacası bence bu videoya seçilmek daha zor olmalı, eğer o hafta gerekli materyal bulunamadıysa sonraki haftaya saklanmalı.

Video edit'den bahsedecek olursak, sahneler arasında çok boşluk var, sanki video uzatılmaya çalışmış hissi veriyor. Gerek hareket tekrarları olsun, gerek siyah kareler olsun. Sahneler arasındaki geçiş süresi daha az tutularak daha 'yoğun' bir video yapılırsa izleyiciler daha çok zevk alır kanımca.

Durmak yok çalışmaya devam (:

Nighthawk
02/10/2011, 13:44
Ulti atıp ultra kill alan biri, screenshot alıyor "bakın ultra kill aldım!!!" diye facebooktaki dota gruplarında paylaşıyor (çok gördüm). Bunla herkes alay ediyor.
Ulti atıp ultra kill alanlar için video yapılıyor. Hollywood filmiymiş gibi Editor, Production Designer, Director of Photography, Consultant Producer, Executive Producer, Co-Producer, Producer tanıtılan jenerikle sunuluyor.
Aradaki fark ne anlayamadım.

Eğer video için yeterli malzeme yoksa hiç yapılmamalı bence. Bunu kimse organizasyon bozukluğu olarak değerlendirmez. Prestij açısından daha seyrek video çıkarmak, kötü malzemeden video çıkarmaktan daha iyidir. İsimdeki "Weekly"yi kaldırırsınız, Vol 9,10,11 diye devam eder, kendinizi de sıkıntıya sokmamış olursunuz.

Samimi eleştirilerdir, aşağılama amacı yoktur.

Beregond
02/10/2011, 15:22
Tüm yorumları okudum tek tek. Eleştirileriniz için teşekkürler.

İlk olarak introdan bahsedeyim. Ne kadar samimi ve ciddi bir proje olsada, işin içinde eğlence de var. Ben ve SoNNe hariç diğer arkadaşlarımızda projenin içinde tuzu bulunan arkadaşlarımız. Bu yüzden eğlenceli ve sinematik bir intro yaptım.

Bu tür video işleriyle uğraşmayı seven biriyim, yaklaşık 5 yıldır da Sony Vegas kullanıyorum, bir süredir de After Effects'i elime alıştırmaya çalışıyorum. İnanın bana videodaki efektlerin kötülüğü hareketlerden kaynaklanıyor. 8 haftadır bu videoyu yayınlıyoruz, toplam 80 hareketten inanın taş çatlasın 6-7 hareket gerçekten güzeldi. Çoğu hareketler gün içinde yaşanan herkesin doğal karşılayabileceği türden, haklısınız.

Ben 1 harekete isterseniz çok güzel bir efekt yapabilirim, dersiniz ki efekti on numara ama hareket kaldırmamış. Vegas kullanmak çok zor değil, yeni başlayan herkes 1 haftada bile öğrenerek oradan buradan efekt ekleyebilir takdir edersiniz.

Bu projeye başlarken ilk 10 haftayı elemiştik devam ederse diye. Aynı düşündüğümüz gibi oldu, yabancı oyuncuları eklememizin sebebide, jest amaçlı. Bulgar bir arkadaş yollamış, şimdi de Filipinlerden yollayan var :)

9. videoyu replay yetersizliği yüzünden yayınlayamadık, bugün yayınlanmış olması gerekiyordu. Dediğiniz gibi bizde geçen hafta, hareket yetersizliği olursa yapmama kararı almıştık ve 9. hafta videosunu bu yüzden yayınlamadık.

Bu tür video işleriyle uğraşmayı seven biriyim, ne olursa olsun video için elimden gelen herşeyi yapmaya çalışırım istek üzerine.

Eğer replay yollamak isterseniz, anlatımı ile tdreplay@hotmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Bu tür video konuları ile ilgili istek, teklif, yardım vs. harun.ariker@hotmail.com adresine bana mail atabilirsiniz, msn adresi ile aynıdır.

Bu tarzda editleme ve tanıtma işlerini Türkiye'de biraz daha geliştirmek istiyorum, art arda çıkarmamızın sebebide biraz bundan dolayı. WoDotA'ya diyecek kelime bulamam, kaç hafta olmuş artık, ellerini öpmek gerek.