PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 Türkçe Olacak !!!

EuSS.WackyDire
30/09/2011, 20:14
Gördüğüm haberi sizle paylaşmak istedim umarım doğrudur :)

''BuharTR ekibi, Steam ile başladığı Valve markalarının çeviri işlemlerine devam ediyor. Steam sonrası oyunların çevirilerine el atan ekip, yeni bir duyuruyu da gerçekleştirdi.

Şimdiye kadar Team Fortress 2 ve Portal 2'nin yanı sıra Source motorunu kullanan bütün oyunların menü çevirisini yapan ekip, bu oyunları çıktıktan sonra resmi güncellemelerle birlikte Türkçe'ye çevirmişti. Ancak son yapılan duyuruya göre Valve'in yeni bombası Defense of the Ancients 2, çıkışıyla birlikte Türkçe desteğini de içerecek!

Ekip, çeviri işlemine betaya katılarak başlamış durumda. Biz de kendilerine bu yolda başarı dileklerimizi iletiyoruz.Valve'in son zamanlarda Türk oyuncularına daha fazla önem verdiği bir gerçek. Umarız ileride Valve oyunlarında dublaj çevirilerini de görürüz.''

Kaynak : http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-DotA_2_Turkce_Olacak-20249.htm

Nighthawk
30/09/2011, 23:03
Buhar-TR'nin bu haberi yazma tarihi 20 Ağustos. Bölüm sonu canavarı ise (hiç sevmiyorum bu siteyi, haber kalitesi çok düşük) 30 Eylül'de aktarmış. Ben bu 2 tarih arasında oyunun Türkçe'si hakkında farklı bir şey duydum. Bakalım hangisi doğru.

WeRdeR WeReMeM
30/09/2011, 23:21
Duydun şey sır değilse bizede söyle plz :( Dota 2 hakkında çok şeye ihtiyacım var özellikle beta key :'(

ridiculous
02/10/2011, 00:07
:)) iyi bi uygulama gerçekten

ViktorReznov
02/10/2011, 02:44
Ben şahsen oyunlarda ingilizceye alışkanlıktan mı yoksa terimlerden mi kaynaklı bilemiyorum ama Türkçe oyunlara pek alışamadım hala.

Volta
04/10/2011, 15:44
Benim hayalim Türkçe dublajın gelmesi bu tür büyük çaplı oyunlara.

Bu tadı Crysis serisinde aldım ve damağımda,oyunun türünün bi önemi yok her türlü oyunda bu tür desteklerin olması gerek ve ne para olursa olsun vermeye razıyım.Anadilinle bir oyun oynamak kadar zevkli bir şey azdır bence ama tabi sizleri bilemem.Kanaatimce Türkiye'deki çoğu oyuncu bu görüşte.

Bu tür çalışmalar artmalı.

EuSS.WackyDire
04/10/2011, 17:52
Benim hayalim Türkçe dublajın gelmesi bu tür büyük çaplı oyunlara.

Bu tadı Crysis serisinde aldım ve damağımda,oyunun türünün bi önemi yok her türlü oyunda bu tür desteklerin olması gerek ve ne para olursa olsun vermeye razıyım.Anadilinle bir oyun oynamak kadar zevkli bir şey azdır bence ama tabi sizleri bilemem.Kanaatimce Türkiye'deki çoğu oyuncu bu görüşte.

Bu tür çalışmalar artmalı.

evet düşünsene bi herolar Türkçe konuşuyor :) Bırak olmasını düşüncesi bile iyi geliyor insana :)

TauHunter
04/10/2011, 18:03
evet düşünsene bi herolar Türkçe konuşuyor :) Bırak olmasını düşüncesi bile iyi geliyor insana :)

heroların türkçe konuşması biraz komik olurdu.

Woolridge
04/10/2011, 19:11
Bazı kelimelerin türkçesi bulunamaz türkçe dublaj hayal olarak kalacaktır. DotA türü oyunlar için söylüyorum

EuSS.WackyDire
04/10/2011, 22:08
Ya sizi bilmem ama bence gayet normal ve gurur verici bir durum yani oyundaki karakterler (sadece DotA için demiyorum herhangi bir oyunda) sizin kendi dilinizi Türkçe'yi konuşuyor.
Her şeyi bırak bir Türk olarak kendi dilimin oyun veya başka bir şeyde kullanılması beni çok sevindirir.
Ha şu anda bu olmaz bunu bende biliyorum ama yavaş yavaş olmalı bence ki Crysis bunun başlangıcıdır.
Ve yabancıları özellikle İngiliz ve Amerikan ları ben bu konuda çok şanslı görüyorum.Çünkü bütün büyük oyun yapım şirketleri vs hepsi orda.Adam kendi kültürüne göre kelimeler deyimler vs kullanıyor tabiki bunlar Türkçe'ye çevrilmesi zor şeyler ama bir çaba da lazım bence.
Eğer Türkiye'de de oyun üretimi yapımcılığı olsa (ki olmaya başlıyorda) Türkçe seslendirmeli oyunlar piyasaya çıkacaktır.
Bunlar benim şahsi görüşürüm açıkcası ....

Lexsarko
04/10/2011, 22:13
Bazı kelimelerin türkçesi bulunamaz türkçe dublaj hayal olarak kalacaktır. DotA türü oyunlar için söylüyorum

Hayır gayet mümkün aslında. Türkçesi bulunamayacak kelime çok azdır. Zaten çeviri kelime kelime yapılmaz. Buradaki engeller ise seslendirilecek çok şeyin olması ve seslendirmenin kalitesi. Bırakın DotA'yı filmler bile adam gibi dublajlanamıyor. Seslendirecek profesyonel birilerini bulsak inanın uygun Türkçe metinleri kucaklarına veririz. Çok problem değil yani.

Bu arada haber yalan diyebilirim. Şimdilik bu kadar.

DN: DotA 2'nin dilleri arasında elbette ki Türkçe olacak yanlış anlaşılmasın.

Woolridge
04/10/2011, 22:42
Peki abi, bilemedim pardon. :3: