PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : saçma degıl mı ?

KodiaK
17/10/2011, 16:47
ben bazı maclarda kı %60ında bole bazı takımların hıc bana mantıklı gelmeyen hareketlerını gordum mesela

1.Sven dk 15i gecmesıne ragmen hala 5 levellarda gezıyor (kı sven kasması gereken bı hero ama hala 5 lvl ? )
2.eartshaker kullanan cogu kısı bır tane crep bıle kesmıyor ve cogu zaman dusuk levelda kalıyor neredeyse sadece tek skıl ıcın macta kalan bı hero gıbı ?)

bunların sebeplerını soylersenız cok sevınırım cok tesekkurler

eger konuyu yanlıs yerde actıysam özur dilerım :(._. ):

EuSS.WackyDire
17/10/2011, 17:33
Bu iki sorunun cevabı da oyuncuların support(bir nevi destekçi) oynamasıdır :) Ben bu görevi kendini takım için feda etmek olarak görüyorum.
Ve oyuncular crep kesemiyor değil crep kesmiyor bile bile, çünkü crebi kesip para kasıp takıma daha yararlı olabilecek herolara(biz bunlara carry diyoruz) bırakıyorlar crepleri :)
Mesela Es,Venge,Dazzle,Chen vb. herolar genelde support oynarlar.Çoğu hero support oynamaya yatkındır.Biraz araştırma yaparsan daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin.Biraz uzun bir konu ^^

Woolridge
17/10/2011, 18:35
maçların hepsini izlemedim ama anlattığın şeyler bana support heroları anımsattı.
sven ille carry olacak diye bir şey yok, DTS her sven pickleyişinde roam oynatırdı :(

TauHunter
17/10/2011, 18:47
üstteki 2 arkadaş gayet açıklamış.Ek olarak http://www.playdota.com/learn/support bu linkten supportun neler yaptığı/ne işe yaradığını bulabilirsiniz.

DIPNOT:Link ingilizce içerir

Arliath
17/10/2011, 23:23
Konunun DotA2 ile pek bir alakası olmadığından DotA - Strateji bölümüne taşındı.

KodiaK
19/10/2011, 11:03
cok tesekkur ederım hadı eartshakerın yaptıkları sımdı mantıklı gelıyor ama sızın dedıgınıze baktıgım zaman sven ndn ole kalıo yanlıs dusunuyorsam affola ama sven carry deıl mı kasıp macı goturmesı gereken bı hero deıl mı? tesekkurler

FroStly
19/10/2011, 16:15
cok tesekkur ederım hadı eartshakerın yaptıkları sımdı mantıklı gelıyor ama sızın dedıgınıze baktıgım zaman sven ndn ole kalıo yanlıs dusunuyorsam affola ama sven carry deıl mı kasıp macı goturmesı gereken bı hero deıl mı? tesekkurler

Öyle bir hero ama alana stunu ve +ms ve armor skilli ile çokda iyi bir roam hero takım kaptanının tercihihine baglı bir durum yani :)

Krizalid
20/10/2011, 18:20
Sven dotadaki en kötü carry herolarından bir tanesi.

Nighthawk
20/10/2011, 18:32
Bundan ayrı,
Genelde bir ulti at birkaç adam al olan herolar pub oyunlarda pro oyunlarda olduğundan daha fazla değer görür. Bunun bireyselden 5 kişilik takıma uyarlaması da "aynı anda ulti atalım herkesi alırız" mantığıyla 5 tane hero seçmek. İyi oynayanlar farkeder ki dotada non-stop action vardır öyle ulti atalım alalım olmaz. Heronun gank potansiyeli, lanedeki gücü, ne hızda kasabileceği, early gamede nasıl, late gamede nasıl olduğu, karşısına ne gelirse nasıl etkileneceği ve daha bir sürü şey hesaba katılır, ona göre strateji belirlenir. Örnekte Svenin gank potansiyeli uzun süre kastığında late game'de ne kadar güçlü olacağıyla kıyaslandığında daha iyi ganker olacağı görülüyorsa main carry başka bir hero olur ve sven o heronun kasmasına izin verir.

Böyle yalap şalap birkaç cümleyle anlatmak zor ama birkaç şey anlatabilmişimdir umarım :)

EuSS.WackyDire
20/10/2011, 18:51
Tabiki bu şekilde anlatınca anlaman zor olabilir ama replaylardaki oyun taktiğine dikkat edersen ne demek istediğimizi daha net anlarsın :)

Volta
21/10/2011, 17:02
Bence her heronun carry ve sup potansiyeli vardır.Bu kolay yoldan ya da zor yoldan oyuncudan ziyade kaptanın tercihidir.Saygı duymak lazım ve heroları tabulara çevirmemek gerek.