PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anti-Mage/Magina

Frozzer
26/10/2011, 15:47
938 Anti-Mage/Magina
939940
Ismınden anlaşıldığı gibi, anti-mage yani büyücülerin baş düşmanıdır arkadaş, her vurduğunda karşı tarafın manasını yok eder, büyülerden az hasar alabilir ve son özelliği (ultimate) ile karşı tarafın nekadar manası yoksa o kadar fazla hasar verir. Anti-Mage oyunda blink edebilen nadir herolardan biridir, sizin ufak mesafede ışınlanmanızı sağlar, ve oyundaki en iyi kaçış mekanizmalarından biridir.
Zaten Anti-Mage bir zamanlar bütün ap oyunlarda seçilen bir heroydu, iyi yanıda gücünü hiç kaybetmemiş olması ama oynanması ve ustalaşması çok zor bir herodur. Bu guide ile sizi geliştirme açısıdan yardım olucağım.

Heronun + lari:
+Ultisiyle iyi bir ks yapılabilir =D
+Baslangic icin movement speedi oldukca yüksek.
+Oyun basi vurdugu damage diger herolara göre yuksek.
+Etkisini kaybetmeyen bir ultisi var.
+Oyundaki en onemli kacma ve kacani yakalama skiline sahip.

Heronun - leri:-Oyun basi canı ve manası ortlamanin altinda.
-Takım oyunundan cok 1v1 de etkili olabilmesi.
-Mana break orb effect oldugundan orb effect item kullanamiyor.

Early-Mid-Late Game:

Early game: oyun başı direct aciton girecekseniz (ap game için söylüyorum ) bir tane band bide azalan hp için pot alırsanız karda olursunuz yanınızda stun slow gibi herolar varsa cok rahat kill alıp kasarsınız hızlıca kasın gang gelirse basın blink uzaklasın ultiyle ks atmayı unutmayın

mid game : gang gitmeye başlayın pt basher manta bitirin kasabiliyosanız dahada kasın kill makinasına dönüşürsünüz karşıda mana ve hp bırakmazsınız
NOT: karşıda size 3 vurup kaçıcak biri varsa direk manta basıp korkutmayın adama girin bash yemeye başlayınca manta basın karışıda sizle başa baş kapışıcak biri varsa direk manta basın manasu bitince direk ulti atın kaçarken blinkle falan yakalayıp kesin

late game : hep takımla hareket edin pt basher fly buriza HoT kasın veya buna benzer pt basher fly HoT asult mkb kasın çok skill yemenizi sağlıack hero varsa bkb de kasın

Skilleri:
917
Mana Break:Bu skill sayesinde magina atack yaptigi düşmanların belli bir manasini yok eder ve extra damage vurur.

Lwl 1:Her vurusta 16 mana yok eder ve yok ettigi mananin %60 ini extra damage olarak vurur.
Lwl 2:Her vurusta 32 mana yok eder ve yok ettigi mananin %60 ini extra damage olarak vurur.
Lwl 3:Her vurusta 48 mana yok eder ve yok ettigi mananin %60 ini extra damage olarak vurur.
Lwl 4:Her vurusta 64 mana yok eder ve yok ettigi mananin %60 ini extra damage olarak vurur.

Orb Effect tir diger orb effectlerle stacklenmez.
Pasif skildir.

918
Learn Blink:Bu skill sayesinde magina belli bir mesafe bilnklenebilir.(1000 range)

Lwl 1:12 saniye cooldown
Lwl 2:9 saniye cooldown
Lwl 3:7 saniye cooldown
Lwl 4:5 saniye cooldown

Blink Ile kaçabildiğiniz Büyüler.

* Storm Bolt, Magic Missile, etc
* Shadow Strike
* Omnislash
* Assassinate
* Missile
* Spirit Lance
* Spawn Spiderling
* Rupture
* Shruiken Toss

919
Learn Spell Shield:Bu skill sayesinde magina magical damagelere karsi extra kalkan kazanir.

Lwl 1:Magical damagelerden %10 oranında korur.
Lwl 2:Magical damagelerden %20 oranında korur
Lwl 3:Magical damagelerden %30 oranında korur
Lwl 4:Magical damagelerden %40 oranında korur

Pasif skilldir.

920
Learn Mana Void:Ve geldik maginayi magina yapan ultimize.Bu skill sayesinde magina düşmanin silinen ve harcanan her manasina karsilik belli bir damage vurur.Bu belli bir alan icerisindeki diger dusmanlarida etkiler.Ayrica bu skill kullandıgında tum channeling buyulerini bozabilir.

Örnek: Diyelimki Zeusla rylai yan yana kaciyorlar.İkisininde manasi bitmis.Ulti attiginizda ultimiz ikisine birden işler.Bu ozellik maginaya 6.60 haritasında kazandırılmıstır.

Lwl 1:Silinen ve harcanan her manaya karsilik 0.6 damage vurur.
Lwl 2:Silinen ve harcanan her manaya karsilik 0.85 damage vurur.
Lwl 3:Silinen ve harcanan her manaya karsilik 1.1 damage vurur.

Cd:120/100/80
Mc:125/200/275

Skill Build (1) :

Level 1- Mana Break
Level 2- Blink
Level 3- Mana Break
Level 4- Blink
Level 5- Mana Break
Level 6- Mana Void
Level 7- Mana Break
Level 8- Blink
Level 9- Blink
Level 10- Spell Shield
Level 11- Mana Void
Level 12-14- Spell Shield
Level 15- Stats
Level 16- Mana Void
Level 17-25- Stats

Skill Build (2) :

Level 1- Blink
Level 2- Mana Break
Level 3- Mana Break
Level 4- Blink
Level 5- Mana Break
Level 6- Mana Void
Level 7- Mana Break
Level 8- Blink
Level 9- Blink
Level 10- Spell Shield
Level 11- Mana Void
Level 12-14- Spell Shield
Level 15- Stats
Level 16- Mana Void
Level 17-25- Stats

Not: Eğer karşı zorlar diyosanız blinke oyun başı bi tane verip mana break ve spell shield fullene bilir

***Bu benim kullandıgım buildim (* ile isaretledigim) oyun sonuna kadar 5 vs 5 lerde yapabildigim build tabi tüm itemleri degil bunlardan bazılarını :) Sizde oyunun gidisine uygun ayarlayın
Benim kullandıgım baslangıc item buildim:
921922923
En kısa sürede poor man shield i tamamlamaya calisirim :
924
Sonrasında Pt ve diger önemli itemler:
*925
*926 (Hemen bitirmeye calisin anti-mageye lazım:) Oyun basında az olan canimizi dengelememiz icin kasılabilir.Blockladigi damage ve hp regende isimize yarayacaktir. )
*927 (Maginaya lifesteal icin vladamir kasmalıyız.Cunku diger lifesteal itemleri orb effectir ve 1.skillimiz ile kullanılmaz.)
*928
Bunu kasmanız lazım en önemli itemlerden biridir.Verdigi evasion atack ve yuksek atack speed ile cok işimize yarar.
929 Bunu alınca zaten biliyorsunuz:D
*930

Not: 1vs1 derseniz basher kasmanız taraftarıyım :)

Hero Bakımından:
Zararlı Herolar:
936
937

Yararlı Herolar:
932
933 934 935

Not: Eklemeler yapılacak

Saygılarımla..

TauHunter
26/10/2011, 18:24
Rehberde eksik yerler olmuş ve item build pasif ve ters tık olayına bitmiş.Early-mid-late game tavsiyeleri koymamışsın.Ayrıca hero sesi,heronun hikayesi vs. vs. gibi formalite bilgiler eksik kalmış.Şuan için 2/10 luk olmuş.Editlerden bi güzel geçilirse 7/10 luk bir rehber görüyorum.

FroStly
26/10/2011, 18:27
Skill build hatalı bir açıdan karşıda iyi bir nuker hero mevcut ise max blinkle kaçar etrafa :) bence build

1
2
1
3
1
6
1
2/3

Oyun başı karşıda nuker varsa 3.skile minimum 1 kez vermez farzdır

Daha editliyicem demişsin o yüzden sadece skil buildi söyledim item olarak sy ve manta gibi bana göre temel olabilcek itemler yok ayrıca 5v5'dede basher iş görür

TauHunter
26/10/2011, 18:33
Skill build hatalı bir açıdan karşıda iyi bir nuker hero mevcut ise max blinkle kaçar etrafa :) bence build

1
2
1
3
1
6
1
2/3

Oyun başı karşıda nuker varsa 3.skile minimum 1 kez vermez farzdır

Daha editliyicem demişsin o yüzden sadece skil buildi söyledim item olarak sy ve manta gibi bana göre temel olabilcek itemler yok ayrıca 5v5'dede basher iş görür

Skill buildi karşıya göre değişiyor.Tek tek yapılırsa iyi olur.

Frozzer
26/10/2011, 19:31
Early-mid-late game eklendi diğerlerini ekleyeceğim.

Ratz
26/10/2011, 19:49
Noob herosu başka bişey demiyorum... Darer'de pho. ve magi rüzgarı esiyo iyice soğudum 2 herodanda=) ses

Frozzer
26/10/2011, 20:07
+Skill build (2) eklendi. +Zararlı herolar eklendi.
Hard noobların kullandıgı tüm herolardan sogulur bence .d Bu eklenen resim önizlemesini nasıl kaldırıcam bilen varmı ? (eN alttaki olay)

TauHunter
26/10/2011, 20:15
Noob herosu başka bişey demiyorum... Darer'de pho. ve magi rüzgarı esiyo iyice soğudum 2 herodanda=) ses

ters tık herosu yaptılar.

Volta
26/10/2011, 20:46
Bence kahraman rehberlerini arkadaşınla konuşur gibi değilde ciddi bir ortamda sadece bilgi vermeyi amaçlayan biri gibi sunmalısın.Bu üslup bence pek olumlu tepki almaz.Fakat böyle yazmak istiyorsan ona sadece eleştiride bulunabilirim.Senin bileceğin iştir daha da konuşmak düşmez.

Rehbere gelince eksikler var,özellikle rehberin ilk başı bence çok kötü.Neden kötü oyuna yeni başlamış bir kimse hiçbir şey anlamaz.Daha sade her kesime hitabeden bir giriş yapmalıydın.Neyse başarılar.

HolyPesimist
26/10/2011, 21:04
Büyü savunmasu son levelda %50 koruma verir diye biliyorum bide skil build 2-1-1-3-1-6 seklindede olabilir bence ekleyebilecegin daha cok sey var

Lexsarko
26/10/2011, 21:21
Rehberlerin hedef kitlesi oyuna yeni başlayanlar olmalı. Bu nedenle rehberlerden mümkün olan bütün oyun stillerini içermesini beklemek yanlış. Kahramanın oyun içindeki rolü, zayıflıkları, avantajlarından bahsedilmeli. Zayıflıklarını nasıl kapatacağına ve avantajlarını nasıl kullanacağına dair fikir verilmeli.

Örneğin:

Vanguard: Oyun başı düşük olan HP'mizi dengelemek ve ufak fiziksel hasarlardan korunmak için idealdir. Ayrıca Spell Shield'ın sağladığı Magic Reduction'ın da daha etkili olmasını sağlar. Blink skill'imizi de hesaba kattığımızda öldürülmesi zor bir kahraman haline geliriz.

Basher: Herhangi bir disable skill'ine sahip olmayan ve saldırı hızı yüksek olan Anti-Mage'in düşmanları elinden kaçırmaması ve kendi gibi sağ-tık kahramanlarına karşı avantaj elde etmesi için önemli bir item'dır.

BKB: Karşı takımda disablerlar ağırlıktaysa kasılmalıdır. Çünkü bir Anti-Mage ancak vurabildiği sürece iş yapabilir.

MKB: Karşıda evasion özelliğine sahip kahramanlar(bkz: Mortred) varsa ve/veya Bfly kasmış ve takımınızı zorlayan biri varsa düşünülmelidir.

Tarzında. Yalnız, yazarken kendimi kaybetmişim az daha yazsam bi' rehber çıkacak :D

napstar
26/10/2011, 21:31
Magina mid game de gang gitmez. Gang ' ın anlamı karıştırılıyor.

Frozzer
26/10/2011, 22:10
Evet eksik var yavas yavas tamamlarim

Woolridge
31/10/2011, 22:44
Eklediklerini yönettiğin bir pencere var ordan alt bölmedeki tiki kaldır Done'a bas, kaldırmak için.

Herkes eksikleri söylemiş, bir kaç tanede ben söyliyeyim;

İtem build oyuna göre gidilir peki tamam ama magina yashasız bir hiç. blink atarsın 2. vuramadan adam kaçar, kesemezsin. 5v5 oyunlarda basher işe yarar sadece 1v1 için değil.
başlangıç olarak band + pot değilde qb + ıronwood + tango tarzında bir şey daha makbul, en kötü ihtimalle 2 tane band kasmana yardımcı olur.

kaka_leite_akar _asdf
21/05/2012, 20:35
Genel olarak güzel sayılabilecek bir rehber diyebilirim . Fakat ; MANTA ... Bu item kesinlikle kasılmalı . Neden ? Çünkü manta mana burn skilimizin ekstra zararını ilizyonlara da yansıtır ve fazladan saldırı hızı , hp heromuzu oldukça güçlü yapacaktır.

HaLeLuJaH
11/09/2012, 19:05
ben şahsen magina ile hiç combatlara girmeyip afk farm yapıyorum. (her carry de olduğu gibi) ilk item olarak ta hemen bir fury çıkılmalı.(karşıda direk kesebilen bir hero varsa ilk item vg de olabilir) benim görüşüm bu yöndedir.

kzingoth
11/09/2012, 23:51
Konuyu açan misafirmiş zaten ama, Blink seni Rupture'den kurtarmaz hatta öyle bir canın giderki feleğin şaşar. Blink'in maksimum gidebileceği mesafe 1150'dir, Rupture her 0.25 saniye yerinizi kontrol eder ve 1300'ün altında mesafe kat ettiğinizde hasar verir. Yani Blink ile Rupture'den kurtulamazsın. Resist de etkilemez onu ölür gidersin. (Pure damage) Onun dışında ultisine iyi ks atılabilir =D nedir? Ks atabilmek bir artı mı? Casterlara tek atma şansın olması bir artıdır asıl. Manta ve Battle Fury yok... Bir yerde HoT Basher kasın demişsin başka yerde kendi buildimi veriyorum demişsin, HoT yok Basher da opsiyonel... Daha eklerdim ama bu kadar eleştiri yeterli sanırım, emeğine sağlık.

KONYALIYOBAZ
12/09/2012, 01:00

Beyler :D :D :D :D :D :D

TauHunter
12/09/2012, 01:01
Beyler :D :D :D :D :D :D

Bayanlar :D :D :D :D :D

KONYALIYOBAZ
12/09/2012, 01:04
Bayanlar :D :D :D :D :D

Ben 6 tane sırıtma koymuştum olmadı bb

NeVeR_
22/10/2012, 21:31
Midas-Pt-Yasha-Bash-Manta-Fly-Abysal GG Gerekirse bash ile veya manta ile avatar değişebilir.Ek olarak vladı birine kastırmalısınız sonuçta vlad sup itemi bence maginanın 2,1k ya yapacak daha iyi itemleri vardır , bırakın başkası kassın.Ayrıca direk vlad bash kasan süzme maginalar dk 40 da +8 agi 1,1k hp atak speed -9999 sonra niye ezildik.Antinin 2 vazgeçilmez şeyi : AtackSpeed + Bash

Damageniz zaten manabreakle beraber etkili atackspeed daha seri mana yakmanızı sağlayıp ultinizi etkili kılar.Zaten atackspeedle en iyi çalışan item bashtır.Ben genelde böyle kasıyorum vg kasmakta pek mantıklı gelmıyor sonuçta early itemi , oyunun coğu farmda geçiyor bence vg sizde gayet iyi olabilir.

koalaknight
22/10/2012, 22:04
antimageye drum artı tranquil bot kas onun üstüne Manta kas herkesi ezEr