PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modern Warfare 3

Coolager
19/11/2011, 00:11
1152

CALL OF DUTY: "WORLD WAR 3"

Şunu hepimiz biliyoruz ki Activision çatısı altındaki firmalar her yıl yeni bir Call of Duty oyunu çıkarmayı adet edindi artık. Bu iş öyle bir noktaya geldi ki kimilerine göre zıvanadan çıktı, kimileri ise bundan gayet memnun. Firmanın bu tutumu, yaşadığı iç çatışmalara ve olumsuzluklara rağmen değişmedi ve yine adet yerini buldu. CoD 4'den süregelen Modern Warfare çılgınlığı dördüncü yaşını doldurmak üzere artık. 2007 yılında Activisiyon ve Infinity Ward tarafından hazırlanıp piyasaya sürülen Call of Duty 4: Modern Warfare ilk çıktığında, piyasa onun kadar kaliteli bir savaş oyunu daha görmemişti hiç şüphesiz.

Daha gösterilen ilk videolarda bile kendi türüne ve oyun dünyasına damgasını vuracak, çizgiyi belirleyecek bir yapım olduğu belliydi. Nitekim öylede oldu, CoD4'den sonra piyasaya Modern Warfare oyunları kadar kaliteli bir savaş oyunu daha çıkmadı. Bununla birlikte gaza gelen Treyarch firması, yine Activision çatısı altında yeni CoD oyunları geliştirmeye devam etti. İlk denemesini yine ikinci dünya savaşı temasında denedi, bu defa dördüncü oyunun motorunu ve mekaniklerini kullandıkları için Call of Duty 2'den sonra en iyi ikinci dünya savaşı oyunu olmayı başardı.

O gün bu gündür Activision çatısı altında her yıl yeni bir CoD oyunu çıkarmak adet haline geldi. Geçen yıl sıra Treyarch'ın Black Ops'undaydı, bu yıl sıra Infinity Ward ve Sledgehammer'ın Modern Warfare 3'üne geldi ve çok beklenilen oyun nihayetinde piyasaya sürüldü. Oyun severler akın etti, öyle ki daha ilk gün satış rakamları bile çılgın seviyelere ulaştı, çünkü bu oyunu şikayet edende alıp oynuyor, memnun olanda.

1160

Genel: 8.8 (Klasik bir oyun, ama PS3'de bir adım geride)

Grafik&Ses: 8.5 (MW2'nin grafiklerine yakın olsada en iyi CoD görselleri)

Eğlence&Atmosfer: 9.0 (Atmosferi ve temposu kendini aşmış)

Artılar:

+ Tempolu ve aksiyon dolu oynanış.
+ Kaliteli bir savaş oyunu, kaliteli atmosfer.
+ Spec Ops modlarının çeşitliliği.
+ Uzun ömürlü multiplayer modları.

Eksiler:

- MW2'nin üzerine çokta fazla birşey ekleyememiş.
- PS3 için özensiz port.

ViktorReznov
19/11/2011, 00:56
Single player iyi de multisi sarmadı benı bir türlü. Haritalar çok karışık ondan mıdır nedir hala cod4 ün multisini oynuyorum bence o daha zevkli. Yada ben bu oyunu tam çözemedim hala ondan dolayı. Paso vuruyorlar çünkü beni :D

Ghuzultyy
04/12/2011, 01:22
Single bitirdim her zamanki gibi çok başarılıydı
Multisini neredeyse hiç oynayamadım serverlarda bir sorun var bazı oyuncular hiç giremiyor..
Spec ops'u henüz bitirmedim ama survival mode'u gayet iyi buldum

grumwel
04/12/2011, 11:55
Eksiler:

- MW2'nin üzerine çokta fazla birşey ekleyememiş.

Oyunun mw2 ile alaksı yok.. Bf3 ü ezer geçer.

Single player iyi de multisi sarmadı benı bir türlü. Haritalar çok karışık ondan mıdır nedir hala cod4 ün multisini oynuyorum bence o daha zevkli. Yada ben bu oyunu tam çözemedim hala ondan dolayı. Paso vuruyorlar çünkü beni :D

Ne zaman görsem mw3 oynuyon lan :) :) Sınavlardan 1 haftadır giremiyorum ama öncesinde hep mw3 teydin.

ViktorReznov
04/12/2011, 13:45
Ne zaman görsem mw3 oynuyon lan :) :) Sınavlardan 1 haftadır giremiyorum ama öncesinde hep mw3 teydin.
O postu attığımda daha alışamamıştım ama oyuna biliyorsun :) Şimdi baya alıştım ama 10 numara oyun.Bak hatta ne zamandır cod 4 'e girmiyorum yani :)