PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Battlefield 3

Coolager
19/11/2011, 01:21
1169

Gerçeğe meydan okuyan oyun en nihayetinde konsollar ve pc’lerimiz üzerinden savaşa çıkmaya hazır durumda. Öyle ya, Battlefield 3’ün sloganı, onun gerçeğe meydan okuyor olmasıydı. Çeşitli videolar yayınlandı, gerçek savaş alanı ile Battlefield 3’ü karşılaştıran videolarda nasıl bir deneyim yaşayacağımızı farklı açılardan göstermek istedi bizlere EA games.

Peki başarı grafiğini yükseltti mi? Kesinlikle evet, firma yayınladığı oyun içi videolar ve dikkat çektiği teknik gerçekçilikle etkiledi tüm izleyicileri. Aslında başından beri belliydi BF3’ün bizlere ne sunduğu; Frostbite 2’ydi o sözü verilen gerçek. EA ve DICE aslında çok iyi niyetle oturmuşlar masaya ve düşünmüşler, gelin öyle bir oyun yapalım ki Modern Warfare’in üzerine nükleer bomba gibi düşsün. Aman ha bu söylediklerimi resmi açıklama falan sanmayın, zira firma bu oyunu hazırlarken sert bir reklam kampanyasını da beraberinde yürütüyordu, dolayısıyla yapımcıların aklından neler geçtiğini ufukta görebiliyorduk.

Geliştirici stüdyolarındaki atmosfer oyunculara gelişmiş bir deneyim yaşatmakken, aynı zamanda Modern Warfare’in tahtına el koymayı da hedefleyen bir havaydı belli ki. Daha gerçekçi olmak gerekirse MW3’ün pazar payının bir kısmını düşürmeyi hedefliyorlardı diyelim. Şimdi oyun piyasaya sürüldü, ön sipariş rakamlarında da gelinebilecek en son noktaya gelinmiş oldu. Firma şu anki Pazar durumundan memnun mudur bilinmez, ama oyuncular Battlefield 3’ten biraz şikâyetçi gibi.

1173

Genel: 9.0 (Aslında PC sürümü incelemesi olsaydı, en az 9.6’yı hak eden bir oyundu)

Grafik & Ses: 9.5 (Bombalar kulaklarınızı çınlatırken, ışıklar gözünüzü alacak)

Eğlence & Atmosfer: 9.0 (Gerçek bir savaş alanı mı istiyorsunuz? İşte size "savaş alanı")

Artılar:

+ Dehşet grafikler, dehşet ses efektleri, dehşete düşüren efektler.
+ Online co op ve multiplayer desteği.
+ Atmosfer süper, göreve bağlı araç kullanımı, çizgisel olmayan oyun yapısı.

Eksiler:

- Yapay zeka sorunları ve çeşitli hatalar göze batıyor.
- Oyun süresi daha uzun olabilirdi.
- Bazı görevler sıkıcı olabilir.

Ghuzultyy
04/12/2011, 02:23
Betasını indirmiştim, takım olarak davranma havasını veriyor oyun ama CoD kadar başarılı bulmadım ben

WeRdeR WeReMeM
04/12/2011, 02:40
http://www.youtube.com/watch?v=gPL3JA7_afI&feature=share

İzlemenizde fayda var ben aşık oldum resmen böyle bir gerçekcilik yok süper kesinlikle alıcam bu oyunu denemem lazım.Zaten Bf'de profum burda akarım^^

Nighthawk
04/12/2011, 03:11
PC'de orjinal var single'a hiç girmedim. Multiplayerı çok zevkli. FPS oyunları PC'den oynanmalı, konsolda olmuyor.

Ghuzultyy
04/12/2011, 17:38
PC'de orjinal var single'a hiç girmedim. Multiplayerı çok zevkli. FPS oyunları PC'den oynanmalı, konsolda olmuyor.

Katılmıyorum. Başta gerçekten zorlanılsa da joystickle oynamaya da alışılabiliyor bence.

Nighthawk
04/12/2011, 18:27
Katılmıyorum. Başta gerçekten zorlanılsa da joystickle oynamaya da alışılabiliyor bence.

Ne kadar alışırsan alış PC'den oynayan birine karşı oynasan kazanma şansın 0. Bu da farkı ortaya koyuyor zaten.

D1e-_-
04/12/2011, 18:57
Battlefield 3 ü Stansfield 3 diye anladım girdim sevinçle...

Volta
04/12/2011, 20:11
MW3 oynadım arkadaşımın bilgisayarında hiç öyle övüldüğü gibi iyi değil grafikleri rezildi fakat crysis2(Son yayınlanan güncellemesi)den sonra gördüğüm en iyi grafikli oyun BF3 diyebilirim.

Alırsam BF3 alırım çok daha zevkli.

WeRdeR WeReMeM
04/12/2011, 21:39
Ne kadar alışırsan alış PC'den oynayan birine karşı oynasan kazanma şansın 0. Bu da farkı ortaya koyuyor zaten.

Katılıyorum bir mause kontrolü ile joistik kontrolü arasındaki farkı anlayacak kapasitedeyiz :) Şimdi dicekler otomatik nişan alıyor harbidende alıyor saçma birşey bu tarz oyunları konsollarda geliştirmemeliler bence.

FafraGa
04/12/2011, 22:00
arkadaşlar pc mi değiştridim haliyle son sürüm bi oyun arıyorum bf3 ü öneirimsiniz ?

Volta
04/12/2011, 22:41
arkadaşlar pc mi değiştridim haliyle son sürüm bi oyun arıyorum bf3 ü öneirimsiniz ?

Öneririm,online olarak oynarsan bf3ün haritaları fps oyunlarında en iyisi diyebilirim.Single için konuşamam oynamadım.Ama multiplayer için en iyi seçim bf3.

ViktorReznov
04/12/2011, 22:57
Modern Warfare 3 daha iyi...

Elit
04/12/2011, 23:39
2 side var bende grafik falan filan eyvallah bf3 cok iyi ama aksiyon sürekli tavanda mv3 te grafik olarak 2. versiyonundan bir farkı olmayabilir ama ben az bişi bf3 oynuyorum efekt görmek için ama onun yanında çok bişide :d mv3 oynuyorum adrenalin için :D malum yaşlandıkça genç kalmak için adrenalin lazım :D

bf3 te de insan zınk diye kulagının dibine bomba yada mermi yiyip yerinden hoplaması var :D (3d ses kartı ve kulaklıkla aklınız çıkar o kadar diyom denettigim kişilerin bazı sahnelerde çığlık attığına şahidim) :D

bf3 grafik ses açısından çok iyi ama iş aksiyon savaş hissiyatı ise mv3 koparıyo ilerledikçe her yeni bölümde daha bi oha dedirtiyo :D

Volta
05/12/2011, 00:07
2 side var bende grafik falan filan eyvallah bf3 cok iyi ama aksiyon sürekli tavanda mv3 te grafik olarak 2. versiyonundan bir farkı olmayabilir ama ben az bişi bf3 oynuyorum efekt görmek için ama onun yanında çok bişide :d mv3 oynuyorum adrenalin için :D malum yaşlandıkça genç kalmak için adrenalin lazım :D

bf3 te de insan zınk diye kulagının dibine bomba yada mermi yiyip yerinden hoplaması var :D (3d ses kartı ve kulaklıkla aklınız çıkar o kadar diyom denettigim kişilerin bazı sahnelerde çığlık attığına şahidim) :D

bf3 grafik ses açısından çok iyi ama iş aksiyon savaş hissiyatı ise mv3 koparıyo ilerledikçe her yeni bölümde daha bi oha dedirtiyo :D

Yahu İsmail yapma oyunu full hd de oynuyorum(mw3) cs oynar gibi bir hissiyat oluşturuyor full hd de bile bu kadar berbat diyebileceğim bir grafik sunumu var ki benim için senaryodan daha önemlidir grafik.O yüzden bf3 > mw3

Hello^zepp
05/12/2011, 00:20
Yahu İsmail yapma oyunu full hd de oynuyorum(mw3) cs oynar gibi bir hissiyat oluşturuyor full hd de bile bu kadar berbat diyebileceğim bir grafik sunumu var ki benim için senaryodan daha önemlidir grafik.O yüzden bf3 > mw3

Bir forumda görmüştüm adam şöyle yorum yazmıştı ;

Bf3'ü oynarken gerçekçi grafiklerde oynarsın , mw3 de bir aksiyon filminin başrolünde olursun :)

Nighthawk
05/12/2011, 00:20
Black Ops bence tam Elitin tarif ettiği gibiydi MW3 oynamadım. CoD daha kısa kombat odaklı Battlefield adı üstünde savaş meydanı.

grumwel
05/12/2011, 17:49
Grafik bende herzaman ikinci plandadır. Oynanış şekli bakımından mw3 ü daha çok seviyorum bf3 ten. Evet bf3 te de güzel şeyler var ama sürekli aksiyon olması bence daha güzel = MW3 <3
ve sizede tavsiyem bu kadar takılmayın görüntülere bir cs kadar değil görüntüleri bir bf3 kadarda değil ama oyun zaten o girdiğin mekanları hissettiriyor bence bu kadarı yeter.

FafraGa
06/12/2011, 20:35
bayağıdır pc oyunlarına ilgim yoktu çünkü pc im oyun kaldırmıyordu şimdi 8 gb rami 1 gb ekran kartını bulmuşken güzel bi oyunla başlamak istiorum en mantıklısı mw 3 ve bf 3 ü de denemek ama videoya baktığımda bf 3 beni seç diyordu be abi

ViktorReznov
06/12/2011, 21:37
bf3 ün videosunu seyret zaten o kadar başka birşey yok. Asıl aksiyon mw3 de :)

Volta
07/12/2011, 00:37
Single olarak MW3

Multiplayer olarak BF3

Ayrıca BF3 single playerın bazı patch hataları var düzeltmeler daha yayınlanmadı diye biliyorum.Özellikle başıma geleni söyleyeyim oyunda seslerin tekrarlanması yani yankı gibi ve buna bağlı olarak oyunun durup kapanması.

Yani ben BF3'ü tercih ederim fakat şu an değil üstteki mesajlarımda MW3 için kötü demiştim evet BF3 ile kıyaslanmaz fakat şu an için MW3 daha ideal durumda neyse sen MW3 al fakat oyunu nasıl oynacağın önemli yani multiplayer varsa kafanda hiç düşünme BF3 al fakat oyun orijinal olmazsa multiyi unut,neyse kolay gelsin.

FafraGa
07/12/2011, 21:51
Volta single oynuycam o yüzden tercihim MW3 olcak çünkü multi oynuyacak vakti bulcağımı sanmiıyorum ben single acarım kafama göre girer cıkarım karısan olmaz zaten bu bi başlangıç olacak ilerde bf3 de multi oynarım belki :)

Volta
07/12/2011, 22:19
Aynen mw3 al singleda ak derim.

FafraGa
09/12/2011, 17:42
Aynen mw3 al singleda ak derim.
arkadaştan buldum saolsun gece indirmiş haftasonu yükler akarım :D

Behamont
22/01/2012, 23:37
Mw3 bf3 le kıyaslanamaz bile her konuda bf3 daha iyidir zekanın sınırlarını zorlamayın