PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Resistance 3

Coolager
19/11/2011, 01:30
1175

BEN DİRENİŞÇİYİM!

İstilacı Chimera’lar Dünya üzerindeki medeniyeti neredeyse tamamen sildi. Yıllar içinde direnişçiler gölgelerle kaplanmış yeraltı mağaralarında yaşamaya mahkûm edildi. Burası, insanlık için tek yaşam şansı barındıran bir mezarlıktan farksız, soğuk ve karanlık geçitlerden ibaretti. Yine de insanların hayatlarını sürdürdükleri yer, aynı zamanda tüm umutlarını sakladıkları yerdir. İşte ben bu yüzden buradayım, bunun için savaşıyorum ve medeniyetim için tek umut benim. Ben direnişçiyim!

1900’lü yılların başlangıcında, henüz insanlığın hiç bir şeyden haberi yokken onlar Dünya’yı hedefleri haline getirmişlerdi. İlk Chimera virüsü dünyaya düştüğünde, insanlığı yok olmanın eşiğine getirecek olan felaketin tohumu da atılmış oldu. Virüs birilerini etkiler, enfeksiyonlu insanlar hastalanır, virüs yayılır, bir salgın başlar ve sonrasında yaşananlar kabustan başka bir şey değildir. Chimera virüsü Dünya üzerinde bir salgın başlattığında insanlar hastalanıp ölmemiş, salgından etkilenenlerin hepsi birer Chimera’ya dönüşmeye başlamıştır. Sonrasında zamanın geldiğini düşünen Chimera ırkı Dünya’ya inerek kısa zamanda tüm kıtalara yayılmaya başlamış, gelinen son noktada ise Dünya’nın yaklaşık %90’ını ya öldürmüş ya da kendileri gibi birer Chimera’ya dönüştürmüşlerdir. İnsanlık ise hem ordularıyla, hem de sivilleriyle topyekûn savaşa başlamış, özel direniş birlikleri oluşturarak hayatlarını bu davaya adamışlardır.

İnsanlığın trajik hikayesi böyle gerçekleşirken, bu trajedinin ortasında kalan her insanın kendi iç dünyalarında yaşadıkları kişisel hikayeleri de vardır elbet. Resistance 3’de, bir taraftan işgal altındaki Dünya için çarpışırken, diğer taraftan da bir aile babasının başına gelenleri anlatan dramatik bir hikayeye şahitlik edeceksiniz. Bu hikayenin sahibinin ismi ana karakterimiz olan Joseph Capelli(Joe). Joseph’ın hikayesi aslında Resistance 2’nin bittiği yerde başlıyor…

1176

1177

Genel: 8.9

Grafik/Ses: 8.5

Eğlence/Atmosfer: 9.0

Artılar:

+ Yerinde hikaye anlatımı.

+ Tadında görseller ve sesler.

+ Doyurucu bir atmosfer ve sıkmayan oyun yapısı.

+ Kullanışlı silahlar ve otomatik upgrade sistemi.

+ Extra içerikler, online ve offline co-op desteği, çoklu oyuncu modları.

Eksiler:

- Animasyonlar yetersiz.

- Oyun süresi daha fazla olabilirdi.

- Zaman zaman oluşan grafik hataları.