PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uncharted 3: Drake's Deception

Coolager
19/11/2011, 12:21
1181

Rub’al Khali…

Mantıklı düşünmem gerekiyordu, her şey çok basit olacaktı. Koca – kızıl çölün ortasında bir uçak enkazı, birkaç metre ilerde ve ihtiyacım olan her şey içerisinde olmalı. Yanan enkazdan sağ kurtuldum, çölden kurtulmak bundan daha zor olmasa gerek. …Evet, enkaz bir hayal kırıklığı oldu, orada hiç bir şey yoktu. Tek ihtiyacım olan biraz su, güneş derimi kavuruyor, gözyaşlarım buharlaşıyorken tek ihtiyacım olan sadece biraz su…

Ve aradığımı buldum, orada tam karşımda duruyordu! Ama kötü haber şuydu ki sadece bulduğumu sanmıştım. Kahrolası bir kuyuydu bulduğum, ama onun içerisinden çekebildiğim tek şey kızgın kum taneleri olmuştu. Belkide yürümeye devam etmeliyim, yeni bir kuyu, bir kaya dibi, belkide bir yerleşim yeri! Evet kesinlikle bulabilirim. Güneş batmak üzereyken tüm günümü kum tepecikleri üzerinde geçirdim, gittiğim tüm yollar içi boş kuyunun çevresine çıkarıyordu beni, lanet çölde tek yapabildiğim şey daireler çizip durmakmış…

Ve işte güneş battı, saatlerdir zihnimi karartan o kavurucu sıcak, yerini dondurucu soğuğa bıraktı. Bütün gün kavurucu sıcakta yanan yüz derim, şimdi eksilere düşen soğuk yüzünden çatlatmaya başladı. Ancak pes edemem, şimdi olmaz, burada olmaz! Gök yüzündeki yıldızlar, Araplar çöllerde yolunu bulmak için bunu kullanırdı. Kahretsin ki hangisine bakacağımı bile bilmiyorum! Uzun bir gece oldu, güneş doğmak üzere, ve ben hala aynı yerdeyim, yorgun ve bitkin…

Zihnim tamamen kararıyor, kaç gündür buradayım, bu kaçıncı gün ve gece? Takip edemiyorum, işte yeniden o kavurucu sıcak! Dur, dur bir dakika! O ilerdeki de ne? Çölün ortasında küçük bir göl! İşte tüm ihtiyacım olan buydu, bu sefer başardım! …Hayır, hayır, hayır! Bu sadece aptal bir serapmış, lanet olsun hala oraya bakıp duruyorum, dayanacak gücüm kalmadı artık. Belkide bu defa yakamı kurtaramayacağım ha? Korkarım yolun sonuna geldin Drake, belkide başlamadan vazgeçmeliydin…

1182
1183

Genel: 9.8

Grafik & Ses: 9.8

Eğlence & Atmosfer: 9.8

Artılar:

+ Tam bir görsel şölen, epik ve sinematik sahneler.

+ Çok yerinde bir Türkçe dublaj, yerinde ses efektleri ve harika müzikler.

+ Gerçekçi animasyonlar ve bölüm tasarımları.

+ Eğlenceli multiplayer ve co op modları.

Eksiler:

- Bir ordu gibi yağan düşmanlar bazen can sıkabiliyor.

- Yapay zekada sorunlar var.

Ghuzultyy
04/12/2011, 02:24
Çoğu kişi tarafından şu ana kadar gelmiş en iyi seri diye düşünülüyor.
Almayı düşünmüyorum ama videolarından gördüğüm kadarıyla muhteşem olmuş yine.