PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Pt degil de Travel ?

Lucifer
19/05/2008, 06:38
Genelde Mirana, SF solo kastiginda ilk isleri town yapmadan 2700 altin kasip bot ve travel scrolunu almak olur. Ama neden pt degil de travel? Kesinlikle movement speed (ms) icin degil. Boots of Travel ile, ornegin yukarda kasarken ve daha fazla ilerlerseniz gang yeme riskiniz yukselecegi icin, assagdan gelen creep dalgasina gitmek istiyorsunuz. Travel'la isinlanip orda kasarsiniz hizlica. Baktiniz ortada aksiyon hemen baslamis, ordan hemen ortaya isinlanip hizlica takim arkadaslarinizla birlesirsiniz.

Ayni hero pt'yle anca daha alta yeni ulasip kasmaya baslar. Ortada aksiyon olunca da takim arkadaslarinin yardimina zamaninda gidemez.

Bazi arkadaslar Luna'ya neden Travel diye sormus Luna rehberinde. Iste bu yuzden travel. Ayrica diyelim ki karsi takim ortayi yardi. Fakat yararken hepsi oldu (Team Kill - tk). Simdi ust taraf da ilerlemistir diyelim, Luna hemen oraya isinlanip onlar dogmadan ustu yarabilir. Akli olan Trol'e dahi pt kasmaz. Neden son versiyonlarda pt'yi duzelttiler ve gelistirdiler? Cunku maclarda pt hicbir ise yaramiyor, ve kimse yapmiyor, yani fonksiyonsuz.

Tabii bazi herolara pt kasilabilir. Mesela TT oynanan oyunlarda (Team Tactic) yani bir baska deyisle CW lerde (Clan War) Sven'e pt kasildigini gordum ama o da nadiren.

Ben her heroya Travel yanlisi bir oyuncuyum. Diger fikirlerinizi de burda okumaktan memnuniyet duyarim.

Saygilar.

ChiRkiN!!!
24/05/2008, 07:18
bence bazı herolara travel kasmamalı özellikle oyun başında kasılması zor vede verdiği etkiler pt ye göre az ama ne zamn ki kasarsın o zamn pt yi satar travela dönersin

omerkync
24/05/2008, 08:40
Ben de oyun baslarında PT alıyorum. Oyunun ortalarında da onu satıp BoT baglıyorum.

PT nin modası gecti sanki....

10urback
24/05/2008, 08:45
Bence Takım OYunu yardımlaşma olan oyunlarda travel her heroya alınır birde atack speed skıllı olan herolar mesela ursa gibi herolara pt yapmanın anlamı yok diye düşünüyorum zaten seri %400 atack speed skılı war travel 4ever :)

mashed666
24/05/2008, 22:14
traxex a kesinlikle pt diolar ama zaten bfnin içnde 2 tane quterstaff war bncede travl ii ama em siz oynuosak bn genelde ptyi ucuz olduu için tercih ediorum

maske
25/05/2008, 14:35
zor kasılcak bı heroysa pt kasabılırım ama travel kasmanın hıc bı zararı olmaz yanında yp yasıma zahmetınden kurtulursun ama trole travel kasmanın mantıını anlamadım travela harcıycaam parayla pt yapar sora itemime baslarım tp tasırım1 tane yeter

fatihcaner1
30/05/2008, 23:26
str heroların 3 te 2sine pt kasıyorum ben traveli genellkile agi. lere kasıyorum.

bora
30/05/2008, 23:31
travel intçilere kasılır

tankmaster
25/07/2008, 21:12
furiona travel olmaz bence ;)

XMaX
25/07/2008, 21:40
ya zaten hicbir mageye pt kasılcagını dusunemıyorum counlukla magelere yaparlar ggleri o yuzden travel kasarlar hatta yanında eul bıle kasıolar mage zaten attack speed istosa gider orchid kasar

TrazTraz
27/07/2008, 22:56
ooooooooooo harikaaaaa müthis cevap gelmis kesin ve net:"intçilere travel kasılır" HELAAAAAAAAAAAL burdan büyük bir alkıs seli ile buna cevap veriyorum arkadaslar!!
simdiii bırakalım dalga geçmeyi..bir düsünelim.... PT kastınız babalar gibi %30 ya da 35 tam hatırlamıyorum :) AS nizi aldınız bi nevi BABALAR !! gibisiniz kimse sizi kesemez!! bir anda üstten gelen yoğun creep dalgasını görüyorsunuz(tabii prosunuz.. ve minimap'e arada bir bakış atıyorsunuz..) oo diyorsunuz ne para çıkar burdan bana bee!! diyorsunuz zaten +10 attiribüttürünüz ve %30 AS niz var.. bir anda oraya doğru koşarken oraya vardığınızda bütün creeplerin bir farmer tarafından kesildiğiniz görüyorsunuz.. biraz durup düsünüyorsunuz "Haydaaaaa noooldu laang bu greeplereeğ?" diyorsunuz ve bir anda arkadaşınızın "PT kasma dangalak farmersın sen Travel kas!" dediğini anımsıyorsunuz.. tabiiki o ana kadar farmerin bile ne demek olduğunu bilmiyorsunuz(ya da ilgilenmiyorsunuz çünkü PRO sunuz!)
sonra deriiiin düsüncelere dalarak nc ye dalıyorsunuz...
gerçi bu iş burda bitmez de neyse :) kısaca PT kasacağınıza kafayı çalıştırıp farmlamak için Travel kasın(tabii PRO iseniz... orası başkaaa siz kesin TP scroll ile dolasanlardansınızdır)
Saygılar..

TheDarK
28/07/2008, 09:22
güzel ama iğneleyici pro iseninz tabi :D

krky
31/07/2008, 17:21
ben ptye biraz daha sıcak bakıyorum çünkü 5v5 oyunları daha çok seviyorum orada boş slot bulmak zor oluyor herkes kendi slotunda kasıyor. kasarkende atak speed ve cana gereksinim duyuyorum bunu pt karşılıyabiliyor. ve ilerliyen zamanlarda atak speedi ie yarıyor. bence pt daha ii hem ucuz hemde parça parça alındığı için pt daha iyi

Tr_Ulq
04/08/2008, 17:14
pt vs travel konusuna dönmüs
hicbir yoruma üzülerek katılamıyorum
herseyin oynuna baglı demek biraz abes olmayacaksa böyle
siz razora travel kasılır dersiniz turnuva ya da ciddi bi oyundasınızdır
takım oyunu geregi hep beraber gezersinz pt kasar A.S. yükseltirsiniz
zamanı gelir 190 hp fazla olur(basta gayet ii bi can miktarı)
zamanı gelir 130 mp fazla olur(bi chain manası)
zamanı gelir agi den yana kullanırsınız
ee bi düzine travel yanlısı cvp warken ben sadece pt nin sacma bi item olmadıgını belirtmek istedim. ayrıca pro adam her itemin karsıya göre olacagını bilir
saygılar

crackmstr
05/08/2008, 19:07
ben battle da pt kasıyorum zaten yüzde 80 i noob kill almak iyi oluyo ama tanıdık clan maclarına her zaman travel büyüktür pt den (prophet haric tabi)

II_Remedy_II
05/08/2008, 23:51
Lunayla ilgili kendi yaptığım birşeyi söylemek istiyorum önce pt kas bence cünkü daha ucuz ve kolay bitiyor sora hotd kas bu 2 itemlede oyunun en kolay farm yapan herosu haline geliceksin zaten bf cıktıktan sonra pt yi satıp bot yaparsın bence lunaya item böyle kasılır

diğer yandan pt sadece agi herolarının genelinde ise yarar onun haricinde pek az heroya kasılır ama o kadarda gereksiz bir item değil

DoTa
23/08/2008, 22:55
pt ile hem daha hızlı adam kesersin hemde 10 stat gelir özelliklede agility karakteri isen artıdan hem armor hemde attack speed alırsın.

DolpHiN
28/08/2008, 13:48
travel ile istediğin yere ışınlanabiliyosun +90 ms pt de +65
xD

furkan19o7
30/08/2008, 10:22
travel intçilere kasılır

travel en çok pudgee kasılıo pudge intci mi:D

ice_eyes
25/11/2008, 01:45
pt kasılacak hero var travel kasılacak hero var çoğunlukla basta karsındakini ezebilenler travel kasıyor ve area skill i olan herolara çok güzel gidiyor sebebi ise hem mana bitince base e gidip zaman kaybın olmuyor hemde ani durumlarda kaçış ve saldırı talebine çabucak cevap verebiliyor ama şöyle düşünürsek oyun ciddi bir oyun ve karşındaki adamda travel yerine tp ile dolşıyor e yüzyüze savaşta onu yenemiyeceğin kesin bir şey kaçak dövüşmen lazım ama adamda aptal olmadığından gaza gelmeyip kasmaya ve sana kastırmamaya çalışıyor travel ile ne yapabilirsinki ?
demek istediğim travel ptden kötü değil ama her item oyununa göre ve adamına göre kasılır o yüzden o iyi bu iyi demenin alemi yok sadece benim önerim demek daha doğru olur tabi mantığını açıklayarak

mashed666
25/11/2008, 11:31
travel kasmanın amacı elbetki takım oyunudur kule kaybetmemek ganglara hızlı gitmek vb. ama tutupta om e oyunda travel kasarsan gülerler adama.. sürekli town scrolla 135para vermek yerine travel tabiki daha ucuza gelir ve unutmayın travel kastıgımızda para kazanmamızda arttar sürekli tp ile creep ordularından kazandıklarımız ile çok rahat para kazanırız gelelim pt nin verdiği atack speed e Hand of Midas neye yarıyor beyler???? %30 atack speed ve transmute özelliği yüzünden oyunda en sevdiğim itemlerdendir ve gayettte ucuzdur... Pt ucuz die tercih ediliyor ama sadece oyun basında işe yara pt fakat travel ise her yerde x)....

II_Remedy_II
26/11/2008, 12:36
Eskiden pt de +10 stat olmadığı zamanlarda ne güzel herkes travel ve hand of midas kasardı clan oyunlarında ahhh ah

öte yandan travel her türlü mage için ve huzlı push yapabilicek her hero için ideal itemdir pt kasan heronun amacı zaten bol bol crep kesmek veya push lamak değil genelde adam kesmektir

Khirsah
26/11/2008, 14:23
bi süre sonra BoT gerekli oluyo ama ben çoğu heroya önce phase boots kasmaya başladım(pt den biraz daha ucuz hem)

EndoramA
26/11/2008, 21:03
Barata travel + sy kas hasteli koşuyorsun resmen :D

tankmaster
01/12/2008, 12:54
nasıl hicbir mageye pt olmaz strom ney nortrom ney obdisian destoyer ney