PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Assassin's Creed Revelation Bitmiştir.

Volta
29/11/2011, 00:17
Evet beyler Assassin's Creed serisini takip edenler için söylemek istiyorum son oyunu bitirdim ve insandan önceki ırk bize bir şeyler gösteriyor ve serinin devam edeceği yönünde mesajlar ile oyunu bitiyorlar.Sanıldığının aksine Ezio oyun sonu ölmüyor,fakat Desmond(Günümüzden animusla geçmişindeki atalarına bağlanan karakter.) yeni oyunlarda daha etkili bir rol oynayacağı kesin gibi final bana onu sezdirdi.Neyse İstabul hoştu,Kapadokya fena değildi genel itibari ile güzel bir oyun oldu.

İyi forumlar...

tarhuman
29/11/2011, 00:38
Ya keşke assassin's creed'in ilk oyununda habire testileri kırıp sıkılıp bırakmasaydım :(. Şimdi oynamak isterdim ama ilk oyundan başlamam lazım ve zamanım yok. Yaza kadar unutmassam yazın oynarım.

Stahli
29/11/2011, 01:03
bi ara indirsem bende bitiricem

LiFeFoRLiFe
29/11/2011, 03:06
spoiler diye yazsaydın ya başına :@

WeRdeR WeReMeM
29/11/2011, 08:27
Assassin's Creed Revelation çıkmadıki :S Steam'de daha ön spariş açık oyun çıkmadıki nasıl oynadın çıktıda benimmi haberim yok ?

BorisPeace
29/11/2011, 08:32
13 Kasım'da Amerika'da, 15 Kasım'da Avrupa'da çıktı -.-

WeRdeR WeReMeM
29/11/2011, 15:30
Ozaman ön spariş muhabbeti neden ki :)

Volta
29/11/2011, 17:05
Oğuz oyun sadece steamden alınmıyor direk ubisofttan aldım oyunu,ki boris de oynuyor demiş zaten o nerden aldı bilmiyorum :)

spoiler diye yazsaydın ya başına :@

Hmm ben spoilerlık bir şey göremedim sadece ezio ölmüyor dedim bunun dışında oyun içi hakkında öyle pek bir bilgi yok :/

WeRdeR WeReMeM
29/11/2011, 17:07
hadi ya bende mal gibi bekliyorum çıkcak diye takipte etmedim :( :(

Volta
30/11/2011, 00:04
hadi ya bende mal gibi bekliyorum çıkcak diye takipte etmedim :( :(

:D bitirdim bile ohoo sen bekle daha,tüm hikayeyi öğrendim.Oh

WeRdeR WeReMeM
30/11/2011, 08:31
Alırım maaş alınca sorun deil :D :D BF3'üde alcam 2in1 yapcam ^^

berkbegins
06/12/2011, 22:14
AC ve AC 2 bitirmiştim , brotherhoodu bitiremedim. Bu 3 oyunda gereksiz uzun ve tadı kaçıracak kadar tekrarlıydı.. 3ünde de oyun konu olarak güzel başlıyordu yeni silahlar değişik hareketler ekleniyor ve yenileniyordu.. Yinede bir görevden 10 tane varsa mesela Altairin zırhlarını almak için olan uğraşımız gibi tekrar tekrar sıkıyordu.

AC revelations'u dün itibariyle bende bitirdim. Şu kadarını söyleyebilirim / buradan sonra spoiler /

Oyunda kendi bombanı kendin yapmandan tut , Görevlerin (ana görev masyaf anahtarlarını bulmak) çok tekrar etmeyip sıkmamasına kadar dört dörtlüktü..

Türkçe konuşulması cabası .. Hele birde özel olarak en son Yavuz Sultan Selim'in gelip kardeşi Ahmet'i öldürmesine kadar olan her yer güzeldi.Sadece o bölümde biraz kötü bi şekilde Yavuz'un eleştirildiğini gördüm , haricinde tarihsel zenginliğimizi ve kültürel değerlerimizi de yansıtması sebebiyle 10 NUMARA OYUN HERKESE TAVSİYE.

Volta
07/12/2011, 00:32
AC ve AC 2 bitirmiştim , brotherhoodu bitiremedim. Bu 3 oyunda gereksiz uzun ve tadı kaçıracak kadar tekrarlıydı.. 3ünde de oyun konu olarak güzel başlıyordu yeni silahlar değişik hareketler ekleniyor ve yenileniyordu.. Yinede bir görevden 10 tane varsa mesela Altairin zırhlarını almak için olan uğraşımız gibi tekrar tekrar sıkıyordu.

AC revelations'u dün itibariyle bende bitirdim. Şu kadarını söyleyebilirim / buradan sonra spoiler /

Oyunda kendi bombanı kendin yapmandan tut , Görevlerin (ana görev masyaf anahtarlarını bulmak) çok tekrar etmeyip sıkmamasına kadar dört dörtlüktü..

Türkçe konuşulması cabası .. Hele birde özel olarak en son Yavuz Sultan Selim'in gelip kardeşi Ahmet'i öldürmesine kadar olan her yer güzeldi.Sadece o bölümde biraz kötü bi şekilde Yavuz'un eleştirildiğini gördüm , haricinde tarihsel zenginliğimizi ve kültürel değerlerimizi de yansıtması sebebiyle 10 NUMARA OYUN HERKESE TAVSİYE.

Berk Türkçe konuşulmasımı,hmm hiç de vaat edilenlerdeki gibi değil oyunun sunuluşu kusura bakma dicem.İlk oyundakinden belki biraz fazla Tr vardı oyunda fakat Ubisoft İstanbul'daki ACR tanıtımında Td dublaj büyük bir ihtimal olucak demişti.Fakat yok bu beni çok üzdü.Oyunu bitirdim fakat öyle aşırı bir hazla bitirmedim.

Spoiler

Yani oyun Türkçe falan değil şöyle söyleyebilirim konuşmalarda Ezio dışındaki Türkler kardeshim,meraba,tabiki.... gibi ingilizcesini çok rahat anlayacağınız küçük cümleler kullanmışlar.Ha bir de insanların parasını çaldığınızda farkederlerse günlük yaşamdaki tüm küfürleri yiyebilirsiniz o duruma tebessüm ettim onun dışında dil olarak tatmin olmadım

Ayrıca oyunun sonlarında Kapadokya vari bir yere gemiyle gitmemize anlam veremedim :) Yani denmiş Kapadokya olucak diye fakat gemiyle gidilmesi tamamen saçmalık olmuş her neyse Ezio karizmatik bir hal almış E3 Trailerını izleyen varsa ordakilerin hepsini yapabilirsiniz diyorum ve iyi forumlar dilerim.

BorisPeace
07/12/2011, 01:00
Evet, Kapadokya'ya gemi ile gidilmesi saçmalık (:

4 oyunu da her şeyiyle bitirdim. Multiplayer konusunda almadığın birkaç trophy kaldı. 4 oyunda da hiç sıkılmadan oynadım, hatta ACB ve ACR çok kısa geldi diyebilirim. Seri hakkındaki tek sıkıntım ilk oyun dışındaki oyunlarda (ACII, ACB ve ACR) oyunun sonunu iyi yapamamaları.

@berk: ACR çok rahat bitti, hiç sıkıntı yaşamadım diyorsan eminim her şeyini yapmamışsındır (: Avrupa'daki şehirleri ele geçirmek bile başlı başına bir tekrar silsilesi.

Gokotas
07/12/2011, 01:29

yavuz sultan selim küpe takıyor muydu ? Bu konuda ciddiyim hatta varsa ss paylaşabilir misiniz bu konuda?

BorisPeace
07/12/2011, 01:35
Selim'i bir 5 saniye kadar görüyoruz oyunda, hiç de dikkat etmedim. Başında kavuk vardı diye hatırlıyorum, kulakları görünmüyor olabilir ama tekrar açıp bakarım.

Volta
08/12/2011, 00:04
Küpe takıyor bizzat dikkat ettim fakat bu konuya bir açıklama getirmemi isterseniz aslında Selimim hiçbir Osmanlı kaynağında küpe taktığına ilişkin bir kaydı yok sadece avrupalı birisinin uydurması,yakıştırması ve bunun selimin üzerine yapışmasıdır.Çünkü şeriatla yönetilen bir devletin padişahı zaten şerri hükümler içerisinde böyle bir işe kalkışmaz.Kalkışmadığı da birçok Türk tarihçisi tarafından onaylanmıştır.

Yani oyunda var fakat gerçekte yok bunu böyle kabul edebiliriz.Galiba 2 kulağında da vardı ve uzundu öyle küçük değil.

EuSS.WackyDire
08/12/2011, 07:26
Her şeye rağmen serinin en güzel oyunu olmuş bence gerek grafikler gerekse oynanış açısından ben tam puan verdim oyuna :)