PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkçe WoW Hakkında!

WeRdeR WeReMeM
30/11/2011, 10:22
30 Ağustos’ta resmi sitede yer alan oyun tanıtım ve rehber sayfalarının Türkçe olarak karşımıza çıktığını yazmıştık. Ama bu güne kadar ki en heyecan verici gelişme geçenlerde Warcraft Facebook fan sayfasında yaşandı.

Yazılana göre, bu haftadan itibaren ülkemizde satılan tüm World of Warcraft kutuları ve içeriğindeki materyaller Türkçe olarak satılacak! Vanilla WoW, Burning Crusade ve Lich King paketlerinin ilk etapta Türkçe olarak satışa çıkacak Cataclysm paketi ise önümüzdeki haftalarda hazır olacak.

Yanlış anlaşılma olmaması için oyunun sadece paket ve kullanım kılavuzu gibi dokümanlarının Türkçe olacağını oyunun yine İngilizce olarak oynanacağının da altını çizmek gerekiyor. Yinede oyununda önümüzdeki dönemde tamamen Türkçe olarak karşımıza çıkacağının en büyük göstergesi bu oldu bize göre.

Lexsarko
30/11/2011, 10:48
Bunu yapan ekiptekileri tanımak hatta onlardan biri olmak isterdim :)

Bu tarz şeylerin kâbil kişiler tarafından mümkün olduğunca yapılması gerekiyor. Ancak oyunun tamamının çevrilmesi bence en az 1-2 yıl sonra olabilecek birşey. Paket ve kullanım klavuzu işin çok çok çok çok çok... küçük bir kısmı. Yine de onlara başarılar diliyorum.

WeRdeR WeReMeM
30/11/2011, 10:50
Öyle bir işe kalkışıpta beni yanında götürmezsen zaten yüzüne bakmam.Biliyorsun hastası oldumu ;)