PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [Anket][JFA][Mekanikler]

Vulcan
14/12/2011, 15:37
JFA Türkçe (v2.1) sürümünde bir değişiklik yapmak istiyorum ama bunun için önce sizlere danışmak istediğim birşey var.

Tanklar sadece kulelere saldıracak

Bu değişikliği onaylarmısınız yoksa onaylamazmısınız

FrastY
14/12/2011, 15:46
Bence sadece mekaniklere vurmaları çok saçma olur creplerede vurmalılar. Sadece kulelere vurmasalar creepler gerideyken tek başlarına gidip kuleyemi atak vericekler felan o kısımda biraz acayip olur hem

LiFeFoRLiFe
14/12/2011, 15:47
sadece kulelere vurulursa imba bir şekilde yarma olayı baya bi artar ve tankın kesilme şansıda dolaylı olayı olarak bi o derece artar bence eskisi gibi kalsın

Vulcan
14/12/2011, 15:51
Ben aslında biraz daha profesyonel bir oyun olacağı kanaatindeyim çünkü Mekanik hemen yarmaya başlayacağı için çevresindeki düşman herolara ve creeplere bakmayacağı için aralarında kalabilecekler

Attack Lane ise bir an evvel wave'i ve heroları püskütecek biçimde ogranize olmak zorunda kalır.

Şu an en büyük sıkıntı tankların kulenin dibine çekilmesi veya ara sıra saçma sapan yerlere gitmeleri.

LiFeFoRLiFe
14/12/2011, 15:52
Şu an en büyük sıkıntı tankların kulenin dibine çekilmesi veya ara sıra saçma sapan yerlere gitmeleri.

işte o pro işi :D tankı kuleye cekip kuleye kestirmek yada tankı baska yerlere götürtüp tankı ayakta tutabilmek

imba diyenler olablir aktif olursa

gl

ptRx
14/12/2011, 16:06
eskiden diyelim ki defans lanede mekanik karşısında tek kaldık arada bir çıkıp mekaniğin ataklarını missletip rakip takımı yavaşlatma şansımız vardı ama bu değişiklikle defans yapan takım kombatı direk başlatmak zorunda bu da çok büyük dezavantaj

CriminalTR
14/12/2011, 16:20
World Editten anlamam, JFAda pro değilim ama severek oynarım, benim şöyle bir görüşüm var mekanikler direkt kulelere saldırırsa creepler çıktığında bir karışıklık ve ister istemez bug olacaktır ayrıca tp'nin sınırlı olduğu bir oyunda mekaniklerin hızlı bir şekilde kule alması oyunun gidişatını oyuncuların değilde oyunun belirlemesi anlamına gelir ve buda bence pek hoş bir olay olmaz, benim nacizane görüşüm ise creeplere + kulelere vurması yönünde, böyle olduğunda mekanikler çıktığında az sayıda kişi bile o lane'i kontrol edebilir ve diğer kişiler oyunun gidişatına göre def veya atackta olabilir.

İyi forumlar...

Vulcan
14/12/2011, 16:22
Yani sadece Hero'lara attack vermesin diyorsun. Açıkçası bu fikir fazlasıyla yattı kafama... Daha değişik fikirleri olan varsa görmek isterim

Specy
14/12/2011, 16:29
bence 2.1den önce bir deneme sürümü çıkar ve düşündüğün gibi yap benim de kafama yattı fikir ancak oyunda yeni oyuncular olduğu zaman bu büyük bir sorun yaratacak ve büyük bir zarara neden olucak ama profesyonel oyuncular oynarken de daha eğlenceli ve heyecanlı bir hale gelecek mekanik combatları bence 1versiyon olsa da böyle bir fikri denemekte yarar var

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
14/12/2011, 16:52
bence 2.1den önce bir deneme sürümü çıkar ve düşündüğün gibi yap benim de kafama yattı fikir ancak oyunda yeni oyuncular olduğu zaman bu büyük bir sorun yaratacak ve büyük bir zarara neden olucak ama profesyonel oyuncular oynarken de daha eğlenceli ve heyecanlı bir hale gelecek mekanik combatları bence 1versiyon olsa da böyle bir fikri denemekte yarar var

bende specy e katılıyorum yazacaklarımı yazmıs zaten

Lexsarko
14/12/2011, 16:54
Bence mekanik olmayanlara vurmalılar. Hatta splash bile vurmalılar. Böylece daha mantıklı olur.

LauraBodewig
14/12/2011, 21:42
Bence mekaniklerin attack prioritysine en sona creepler eklensin. Hero ve kuleye olan aggro durumları aynı kalsın. Çünkü zamanlı bir disable ile mekanik herhangi bir heroya çok sağlam vurabiliyor bu da oyunun taktiklerinden biri zaten. Eğer bunu silersek küçük çaplı (2v2,1v1) mekanik combatlarının heyecanını yokederiz. Creepler attack priority'de en sona gelirse bu disable+mekanik vuruşu olayı tavan yapar ve bu da bence çok güzel olur oyunu daha profosyonel hale getirir zamanlama açısından.