PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beta Key Plss

canifeto12
16/12/2011, 18:33
arkadaslar ben betakey cıktıgından beri beta key arıyorum playdota gamehonor trdota.net dotaiki.com sitelerinde bütün cekilislere katıldım ancak malesef kazanamadım yakın zamanda bi arkadasımdan alcam diye sevindim fakat ihaneti ile tamamen umudum kesildi son sansım olarak burda konu acmayı düsündüm burdanda beta key alamassam tamamen tükeniyor zaten orginalini oynama sansım yok orginal cıkana kadar bari betasını oynıyayım dedim lütfen bi arkadasın davet hakkı varsa davet etsin beni cünkü gercekten cok istiyorum

TauHunter
16/12/2011, 18:42
bana da pls

canifeto12
16/12/2011, 18:56
valla en yaknlarımdan birinden bıcaklandım yaknım vermio bunların arasından ögrenciye acıyan cıkarda belki verir belki kalmıstı dediginden olmayan

Famera
16/12/2011, 19:00
canifeto12 aynı dertten bizde yanıyoruz yok yok nerdeyse gördüğüm tüm çekilişlere katıldım ama elde var 0 birileri bizleride görse artık :(((

canifeto12
16/12/2011, 19:15
yuh yea gercekten insanlar bu kadar cimrimi adam dota2 key i satıyor sanki satın almısta ticaret yapıyormus gibi az sevaba girinde verin yea :(

Stahli
16/12/2011, 19:22
ekle beni canifeto givekey@hotfail.com steam hesabını ver msn den ayarlayacam sana ekle msn i

CoolStoryBro
16/12/2011, 19:23
haklısın kardeşim daha orjinali çıkmamış oyundan bile kazanç derdine düşmüş millet, insanlık ölmüş devir orcların devri.

Nighthawk
16/12/2011, 19:26
İster satar ister istediğine verir adamın kendi keyi sonuçta kimseyi ilgilendirmez. Yıllardır korsan bir oyunu korsan bir serverda oynuyorsunuz cimrilikten söz edecek son kişilersiniz bence. Kusura bakmayın. Key bulamazsanız oynamazsınız bu kadar basit. Çıkınca da parası neyse verir oynarsın. Sanki Dota 2 oynamak doğuştan gelen bir hak gibi hakkını arıyorsun.

Satan kişinin paraya hiç ihtiyacı olmadığını nereden biliyorsun? Dota 2 key vermek diye bir hayır mı var aç adama yiyecek ekmek mi veriyor sanki.

canifeto12
16/12/2011, 19:35
aynen bunların hepsinin hesabı sorulacak ama sen merak etme hepsinin tek tek hesabı sorulacak

canifeto12
16/12/2011, 19:43
İster satar ister istediğine verir adamın kendi keyi sonuçta kimseyi ilgilendirmez. Yıllardır korsan bir oyunu korsan bir serverda oynuyorsunuz cimrilikten söz edecek son kişilersiniz bence. Kusura bakmayın. Key bulamazsanız oynamazsınız bu kadar basit. Çıkınca da parası neyse verir oynarsın. Sanki Dota 2 oynamak doğuştan gelen bir hak gibi hakkını arıyorsun.

Satan kişinin paraya hiç ihtiyacı olmadığını nereden biliyorsun? Dota 2 key vermek diye bir hayır mı var aç adama yiyecek ekmek mi veriyor sanki.

yılladır korsan oyun oynamıyorum bi cs 1.6 oynadn ondan baskada oynamadm bide w3 he diosun ki ihtiyacı vardır belki haram paradan hayır gelmez hatırlatmak isterim istedigi gibi satar onada bisey demedk ben ztn benim hakkım diye bisey de demedm

BaLzaX
16/12/2011, 20:16
yılladır korsan oyun oynamıyorum bi cs 1.6 oynadn ondan baskada oynamadm bide w3 he diosun ki ihtiyacı vardır belki haram paradan hayır gelmez hatırlatmak isterim istedigi gibi satar onada bisey demedk ben ztn benim hakkım diye bisey de demedm
Paranın neresi haram la onu anlamadım zorla para filan mı alıyorlar o adam dota 2 oynamasa ölecek mi acil kan lazımdı da kan parası mı istediler naptılar anlamadım niye haram ?

canifeto12
16/12/2011, 20:51
Paranın neresi haram la onu anlamadım zorla para filan mı alıyorlar o adam dota 2 oynamasa ölecek mi acil kan lazımdı da kan parası mı istediler naptılar anlamadım niye haram ?

onun için bi emek harcadımı yok sansa geldi sence bunda bi emek varmı

Nighthawk
16/12/2011, 20:53
onun için bi emek harcadımı yok sansa geldi sence bunda bi emek varmı

O zaman içinde şans faktörü olan her şey haram. Ki hayatta birçok olayın içinde şans faktörü vardır. Oyundan örnek vereceksek Dota'da belirleyici her zaman yetenek/deneyim vs. değildir her zaman şans faktörü de vardır. Şimdi Dota turnuvasında ödül kazanan adam şans faktörünün etkisiyle sıralamada daha üste yerleştiyse aldığı ödül haram. Dota küçük bir örnek hayatta çok daha çarpıcı örnekleri çıkar bunun.

Bir de haram olabilen sadece "para" mıdır? Yani şansına key kazanınca haram değil ama bunu paraya çevirirse o para haram mı oluyor. Öyleyse paraya çevrilmemiş hali de haram olmalı sonuçta bir mal varlığı. Mesela bir çekilişten direk mouse kazansaydı o mouse haram mı? Değilse neden satıp paraya çevirdiğinde haram oluyor? Yılbaşı çekilişinden otomobil kazandım satarsam haram mı? Binersem haram değil mi? Başkasına bedava mı vermem lazım?

Ondan da önce, haram dini bir terimdir. Sen bunu parayla satmanın haram olduğunu onun yerine insanlara vermesi gerektiğini söyleyip durarak bu kişiler üstünde din üzerinden baskı kurmuş olmuyor musun?

Bu arada Warcraft 3 ve Counter-Strike emekle üretilmiş parayla satılan ürünler. Bunların korsanını para ödemeden kullanarak milletin rızkını çalmış, hırsızlık yapmış, günaha girmiş olmuyor musun?

40-50 lira vermemek için başkalarının rızkını çalarken senin yaptığın haram değil de, şansına kazandığı bir ödülü 40-50 liraya satan birinin yaptığı mı haram?

canifeto12
17/12/2011, 00:05
O zaman içinde şans faktörü olan her şey haram. Ki hayatta birçok olayın içinde şans faktörü vardır. Oyundan örnek vereceksek Dota'da belirleyici her zaman yetenek/deneyim vs. değildir her zaman şans faktörü de vardır. Şimdi Dota turnuvasında ödül kazanan adam şans faktörünün etkisiyle sıralamada daha üste yerleştiyse aldığı ödül haram. Dota küçük bir örnek hayatta çok daha çarpıcı örnekleri çıkar bunun.

Bir de haram olabilen sadece "para" mıdır? Yani şansına key kazanınca haram değil ama bunu paraya çevirirse o para haram mı oluyor. Öyleyse paraya çevrilmemiş hali de haram olmalı sonuçta bir mal varlığı. Mesela bir çekilişten direk mouse kazansaydı o mouse haram mı? Değilse neden satıp paraya çevirdiğinde haram oluyor? Yılbaşı çekilişinden otomobil kazandım satarsam haram mı? Binersem haram değil mi? Başkasına bedava mı vermem lazım?

Ondan da önce, haram dini bir terimdir. Sen bunu parayla satmanın haram olduğunu onun yerine insanlara vermesi gerektiğini söyleyip durarak bu kişiler üstünde din üzerinden baskı kurmuş olmuyor musun?

Bu arada Warcraft 3 ve Counter-Strike emekle üretilmiş parayla satılan ürünler. Bunların korsanını para ödemeden kullanarak milletin rızkını çalmış, hırsızlık yapmış, günaha girmiş olmuyor musun?

40-50 lira vermemek için başkalarının rızkını çalarken senin yaptığın haram değil de, şansına kazandığı bir ödülü 40-50 liraya satan birinin yaptığı mı haram?

1. sans faktörü ile kısmeti karıstırma örnekte diosun ki dota turnuvasında kazanılan ödüller harammı evet haram ama sunu sans oldugu için deil bizim gibi dini görevlerini yerine getirmeyip normalden fazla bilgisayar oynayanlar için haram . 2. diosun ki cekiliste cıkan para haram deil mi yada araba binsek haram deil satsak mı haram cekilise katılırken eger para verdiysen o araba binsende satsanda haram eger cekilise bi ücret ödemeden girdiysen sorun yok . 3 . evet oluyorum ve unutmasınlar bu baskılar onlar için simdiki insanların hepsi hiç ölmüceklermis gibi yasıyorlar milyonlar trilyonlar kazanıyorlar ölmek dedin mi korkuyorlar ben korkmuyorm neden cünkü ben ölcemi hep aklımda tutarak yasıyorum 4. cs ve warcraft ı su an kendileri bile bedava verecek duruma geldi tf2 nin ilk önce paralı olup uzun süre snra bedava olması gibi ama yok deilse ekonik bagımsızlıgımı kazandıgımda bunları odemeye calısırım ve bilirim bende alsam banada haram ama ben insallah niyetlendim yeteri kadar oynayıp dini görevlerimi yerine getiricem ve bilgisayar üzerinden kazanc saglayabilcem metin2 de karaterimi satmak gibi 6. sınıfta iken cocuk bana 55tl vermisti karakterim için,o zmn iyi paraydı karakterime göre ama almadım cünkü haramdı simdi ise eger kendi emegim ile hiç bir sekilde hile kullanmadan yeterince oynayıp dini görevlerimi yerine getirirsem o para bana helal olur

özet olarak : kısmet ve sans ı karıstırma

FeedGuaranteed
17/12/2011, 00:22
@canifeto Gençliğine yazık çok içiyosun.

Dota turnuvasında kazanılan para neden haram ? Adam orda emek, zaman harcamıyo mu ? Bunların hiç anlamı yok mu senin din anlayışındaki tanrının gözünde ? Kafa neyin kafasıysa çok güzel ya. Ayrıca NH'nin dediği de çok doğru korsan oyunları oynayıp utanmadan konuşuyoruz. Açgözlülük günah değil mi gardaş ?

Stahli
17/12/2011, 00:29
canifeto 5 vakit namaz kılıyormusun

canifeto12
17/12/2011, 01:03
@canifeto Gençliğine yazık çok içiyosun.

Dota turnuvasında kazanılan para neden haram ? Adam orda emek, zaman harcamıyo mu ? Bunların hiç anlamı yok mu senin din anlayışındaki tanrının gözünde ? Kafa neyin kafasıysa çok güzel ya. Ayrıca NH'nin dediği de çok doğru korsan oyunları oynayıp utanmadan konuşuyoruz. Açgözlülük günah değil mi gardaş ?

bk soyle dusun at yarısı oynamak icinde emek hrciyoruz hangi at ne kdr guclu hngisi kac yariş kazandi diye biton yaris izleyp yorumlar yapip arastrip oynuyor ama genede haram halbuki onun icinde emek harciyoruz
ha diyosun ki sende bi kac tane olsada oynuyorsun onlarda hak ben kendi ayagm uzernde durdugum zaman hepsinim parasini oducem hep aklmda bu konu ama ben yapimcilara haklarini helal etceklerine inaniyorum ztn bi posta aticaktm haklarini helal etmeleri konusunda ama ing iyi degl ve cok iyi olan biri bulamadm varda bu isle ugrasmazlardi
benimde merak ettigm konular var neticede ben 16 yasnda bir cocugum

ben yaticam yarin tartismaya devam ederz eger meraj ettignz biseyler varsa pm den sorun

Stahli
17/12/2011, 01:06
canifeto bu kadar yazı yazacağına para biriktirseydin şimdiye oyunu oynuyor olurdun bizde harakiri yapıyor olurduk

canifeto12
17/12/2011, 01:12
telden yaziyorum ve gercekten zor oluyor son yazdgmda telden ve eksk yazdm
son cumle : bana pm atin biliyorsam cvplarm bilmiyorsam berabdeq arastririz

bunu son cevaba edt axpamadm tel sayfaya girmedi

canifeto12
17/12/2011, 01:24
kusura bakma ben haftada 2.5 tl alan bi cocugm full srm 80 felan kac haftada toplucami sen hesapala bide su an durumlar normal degl brzdaha sıkısık ve burda ben arkadaslari din komnusumda aydinlatmaya calisiyorum ne kadar cahil olsmda ve bu beni mutlu edio bunlari bos konusma olarak gormdne uzldm belki anlatmak istedklerimi amnlamamdandr umarm dierleri de senin gbi dusunmuyordur

iyi geceler

napstar
17/12/2011, 01:53
Sana iki çift lafım var ; Gir bir işe çalış, Dota ' yı bırak. Hayatını düzene sok. Günde 4 öğün yemek ye. Ama sadece kendine değil başkalarına da faydan olsun. Hacca git, namaza başla... Kendini ibadete ver, inzivaya çekil. Bir daha bilgisayarı açma. Ödevlerini yap. Anne ve babana saygılı ol. Küçüklerine de sevgili ol. Kendine senin gibi arkadaşlar edin. Onlarla istediğin kadar gez-toz... ama aşırıya kaçma. Hayatında her zaman en iyisini yapmaya çabala. Çabala çabala ki bizde senden kurtulalım. Teşekkürler canım, sevgiler... saygılar.

Lexsarko
17/12/2011, 03:08
Kişi sahip olduğu birşeyi satmayı tercih edebilir ya da bir başkası bunu yanlış bulabilir. Ancak hiçkimse bir diğerinin dünya görüşüne karışamaz veya bu konuda saygısızlık yapamaz, yapmamalıdır. Gönül ister ki insanlar betalarını paylaşsınlar ancak talep varken ve kimse kimseyi zorlamıyorken satılma konusunda yapabileceğimiz birşey de yok.

Twilightning bu konu altında ettiği hakaretlerden ötürü 3 gün süreyle uzaklaştırılmıştır. Canifeto'yu da bu küfürlere aynı şekilde karşılık vermediği için tebrik ediyorum.

Bu konunun bir yere varmayacağı konusunda hemfikir olduğumuza eminim. Bu nedenle de konuyu kilitliyorum.

İyi forumlar