PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011'e Son Bir Bakış

EuSS.WackyDire
16/12/2011, 18:36
Ünlü Amerikan Müzik Dergisi Billboard 2011'e damga vuran sanatçıları belirledi.İşte o liste;

01- Adele
02- Rihanna
03- Katy Perry
04- Lady Gaga
05- Lil Wayne
06- Bruno Mars
07- Nicki Minaj
08- Taylor Swift
09- Justin Bieber
10- Chris Brown
11- The Black Eyed Peas
12- Eminem
13- Jason Aldean
14- Britney Spears
15- Wiz Khalifa
16- Pink
17- Pitbull
18- Kanye West
19- Ke$Ha
20- Lady Antebellum

Ve Forbes Dergisi de en çok kazananları araştırmış bunlara göz atmamız gerekirse ;

2011'in en çok kazanan kadın şarkıcısı Lady Gaga oldu.
Lady Gaga, tahmini 90 milyonluk geliriyle 2011 yılında en çok kazanan kadın şarkıcılar listesinde birinci sırada yer aldı.
Lady Gaga'yı 45 milyon dolarla Taylor Swift ve 44 milyon dolarla Katy Perry izledi.
Beyonce, 35 milyon dolarlık geliriyle 4. sırada, Rihanna ise 29 milyon dolarlık geliriyle 5. sırada yer aldı.

Ve Mtv'de boş durmadı tabiki ;

Mtv'nin yaptığı değerlendirmeye göre Katy Perry, yılın şarkıcısı seçildi. Katy'nin son albümündeki birçok şarkısının yıl içersinde bir numaraya yükselmesi, Perry'nin yılın şarkıcısı olmasında ki en büyük etken oldu. Perry'i bu dalda Adele takip ediyor.

Adele, yılın şarkıcısı dalında ikinci olmasına rağmen, yılın şarkısı kategorisinde ' Rolling In The Deep ' ile birinciliği bu sefer Katy'e bırakmadı. Bu şarkıyı Nicki Minaj'ın ' Supper Bass ' ve Rihanna'nın ' We Found Love ' şarkısı takip ediyor.

Adele ' Rolling In The Deep ' şarkısı için, " Daha şarkıyı ilk yazdığım zaman melodiye aşık olmuştum. Bu melodinin insanlar arasında bir bağ kuracağını biliyordum" dedi.

Mtv ayrıca David Guetta'yı da yılın elektronik müzik sanatçısı olarak seçti.

napstar
16/12/2011, 20:45
ilk 5 de 2 tane illegal yollarla yükselenler var.

EuSS.WackyDire
16/12/2011, 20:54
ilk 5 de 2 tane illegal yollarla yükselenler var.

Evet.Şimdi ne desem bilmiyorum o yüzden yorum yapmayacağım bu konu hakkında ^^