PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA Hero Önerileri

LauraBodewig
17/12/2011, 18:33
1) Necromancer: Ultisi tamamen şansa bağlı, aktif kullanımı sadece mekanikler sırasında olabilecek oldukça keyifsiz bir hale remade edildi. Eski Necrolyte'ımız Fire Staff'ı ile koridoru domine eder ve de combatlarda ultisiyle çok iş yapardı. Mümkünse eski haline getirilmeli ama değişmesi lazım.

Bir de Mana Refresher'ın cooldown 20 civarlarında refresh ettiği mana ise 150-160 gibi olmalı. Çünkü zaten öbür iki büyüyü fullüyoruz genelde ve de mana refresher mid game'e kalıyor ve de mu haliyle zayıf bir büyü. %li regenede çevirilebilir tabiki.

2) Shaman: Ultisinin cooldown'ı çok fazla bu yüzden insanın canı ultiyi kullanmak istemiyor. Ulti cdsi 20-25 gibi bir rakama çekilmeli ve de wolf formdayken totem değilde bloodlust'ı kullanabilmeliyiz bence.

3) Makrura: Rotten Trap(bu arada büyüye verince adı statis trap'e dönüyor bu bugı da bildireyim). Aktifleşme süresi tüm levellarda 4 veya 5 olmalı ayrıca duration'ı 40 değilde en az 2 katı daha fazla olmalı bu haliyle büyünün efektif kullanımı çok zor çünkü.

4) Thrall: Curse of Honor değişmeli çok saçma ve etkisiz bir büyü. Bence düzgün bir slowla(single target veya aoe) veya stunla(single target veya aoe) değiştirilebilir böylece kurdu ve standart'ı ilede sinerjik olur. Ayrıca standart magic immune değil geçen oynadığım bir oyunda dark ranger'ın arrow'dan tek yedi bence magic immune olmalı zaten canı çok fazla değil.

5) Shadow Mage: Ultisi en kasmış dragonhide'li carry'i bile çok kötü bir hale getirebiliyor ki int supları bile 1 kerede yarı canın altına indirmeside ayrı bir bela. Bir şeyler nerflenmeli eğer avatar'a vurması kalacaksa damage'ı nerflenmeli. Yok avatar'a vurmayacaksa bile yine de damage'ı küçük bir miktar azaltılabilir çok fazla vuruyor çünkü.

6)Dark Ranger ve Illidan: Bu heroların her ne kadar yapısı farklı olsada iki heroyuda aynı güçte görüyordum eskiden. Dark Ranger'a bence haddinden fazla bir str buffı(önerim 1.7 olması) geldi. Eğer bu geri alınmayacaksa Illidan'da bufflanmalı.(ki aslında illidan'da küçük bir miktar 0.2, 0.3 gibi bir miktar bufflanabilir dark ranger nerflenmeyecekse bile) ( PS: Assasin'i de aynı görürdüm bunlarla ama assas şu an dengeli çünkü kritiği 3xden 1.7x indirildi çok sağlam ve gerekli olan bir nerfti)

7) Fire Panda: Ya hero çok güzel çok seviyorum ama ne biliyim sanki bişeyler yanlış gibi. Belki critical strike olabilir. Çünkü hero en çok iniator şeklinde kullanılırsa efektif oluyor ve az canı+korunma büyüsü olmadığı için initiate ettikten sonra yaşayabilmek için can çıkmamaız gerekiyor tüm takım bize abanıyor çünkü. Can çıkıncada damage olmuyor. Ama emin değilim tam olarak sadece bir şeyler yanlış geliyor bana direk değişsin demiyorum seviyorum heroyu çok eğlenceli ama sanki bir şeyler yanlış neyin yanlış olduğunu bulmaya çalışıyorum, sizden de yardım istiyorum.

8) Dark Angel: Silent Scream'in cooldown'unun 16 olması heronun aktifliğini ve eğlencesini çok azaltıyor büyünün cooldownı azaltımalı. Denge unsurları açısından bir yandan silence'ın etki süreside azaltılabilir.

9) Shamanic Claw: Bu eşyanın aktif yeteneğinin mana burn'ı artmalı bu haliyle çok komik ne öyle 100 mana çok az ve etkisiz.

10) Golden Sword: Çok sevdiğimiz muhterem bir eşya muhteşem bir fiyat/performansı oranı ile son derece etkili bir eşyaydı geri istiyoruz.

11) Sidara: Flame Strike'in cast time silinsin ve/veya damage'ı artsın. Çünkü insanlar büyünün içinden zorlanmadan çıkıyorlar. Zaten max 300 vuran bir büyü. Cast time olayıda insanı çok kıl ediyor eğlenceyi azaltıyor sonuçta çok fazla vuran bir büyü değil niye cast time'i olsunki. Özel kodlama yapıp cyclone yemiş birimlere flame strike'in etki etmesinide sağlayabilirsin. Direk orjinal wc3ten kopyalamışın olmamış :D

12) Team Point olayı yeni oyuncu rehberine kesinlikle eklenmeli.

WHY YOU LITTLE
17/12/2011, 18:51
fire pandayı suanki haliyle late gamedede iş yapabilme kapasitesi var.crisi değişicekse belki str tabanlı bir heroya çevrilebilir gerçi cri yerine gelicek seyde önemli
bu arada dark rangerın arrowuna nerf gelmeli tek atması çok kötü ya :D
özellikle necromencer olayına katılıorum

Gokotas
17/12/2011, 20:52
9 a katılmıyorum.Bir str ye attığını düşünürsen çok etkili oluyor

11 e fazlasıyla katılıyorum.

Vulcan
17/12/2011, 21:56
Necromancer'ın ultiye zaten değişiklik geliyor 2.1 sürümünde

Mana Refresher konusunda kısmen katılıyorum

Shaman konusunda Bloodlust işine katılmıyorum ama cd işine katılıyorum

Rotten Trap'e rmk 2.1 sürümünde geldi (henüz yayınlanmadı)

Curse of the Honor aslında duruma göre çok kullanışlı veya çok kullanışsız en azından hiç olmazsa kurtlara veya kendisine kullandığında bir faydası var birde bash olan bir heroya atılırsa otur izle o heroyu

Vanquish immune to magic'lere vurmasın diyorsun yani. Öneri kabul edilmiştir.

Illidan konusundada katılıyorum, gerekli değişiklikler yapılacaktır.

Fire Panda asıl eskiden bir parça mantıksızdı ama emin ol hem o rolü yapıp hemde critical strike ile late olabilmek büyük bir lütuf

Dark Angel'ın Silent Scream önerisi kabul edilmiştir

Shamanic Claw önerisi kabul edilmiştir

Mahsus oyundan kaldırdım çünkü biraz kasabilmiş bir hero kill almaya başladıktan sonra milletten stat çala çala hem millette stat bırakmıyor hemde kendi statleri çok yüksek oluyordu belki hatırlarsınız golden sword'un stat çalma oranını sürekli değiştiriyordum çünkü golden sword'da birşeyler yanlıştı. Amaç stat çalmak ise hoj dışında başka seçeneğiniz yok ama o fiyat ile yapılabilecek başka güzel itemlarda var mesela moon spear, serathil veya orb shoptan bir kaç i

Flame Strike ile ilgili bir çok öneri geliyor bunların yarısı böyle kalsın öbür yarısıda değişsin. Hasarını arttırmayı fakat etki süresini düşürmeyi düşünüyorum. Cyclone işine gelince aslında evet belki yapabilirim ama hero şu hali ile kusursuz olmasada epey kullanışlı ve flame strike gerçekten çok can yakıyor (şahsen dün oynadığım oyunda bol bol sövdüm flame strike'a)

Yeni oyuncu rehberine eklemeler 2.1 sürümünde yapıldı (henüz yayınlanmadı)

Son olarak bu güzel konu için teşekkür ediyorum

WHY YOU LITTLE
17/12/2011, 22:10
firepandayı str tabanlı bir hero yapsak nasıl olur ?

FroStly
17/12/2011, 22:13
Çok JFA oynayamadım maalesef amma fire pandayı str tabanlı ypaılması mantıklı olur skilleri bir agi'den çok speller bir str herosununkine benziyor

LiFeFoRLiFe
17/12/2011, 23:31
Curse of the Honor aslında duruma göre çok kullanışlı veya çok kullanışsız en azından hiç olmazsa kurtlara veya kendisine kullandığında bir faydası var birde bash olan bir heroya atılırsa otur izle o heroyu

işte bu yüzden thrallı rölü geregi kullanan görmedim daha herkes dps kasıp eziyo

LauraBodewig
18/02/2012, 16:37
3 Numara kabul edilmiş teşekkürler ama bu önerileri 2.3 bitmeden bir hatırlatayım dedim.

Vulcan
18/02/2012, 19:23
Yok yok merak etme zaten fixed sürüm'lerde hep forumlara bakıyorum