PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dream Theater - Test That Stumped Them All

LauraBodewig
17/12/2011, 19:31
Merhabalar. Ben TrDota'da sevdiğim Dream Theater şarkılarını insanlara tanıtırdım bu olayı buraya taşıyayım dedim. Forum kopyalandığımda tüm müzik bölümü de kopyalandı diye tanıtım konusu açmıyorum konuya direk giriyorum. " Dream Theater " değeri pek bilinmeyen ve küçümsenen bir grup olduğundan kendime böyle bir görev edindim.

The Test That Stumped Them All grubun 6. stüdyo albümü olan " Six Degrees of Inner Turbulance " albümünün 9. şarkısı.

Peki bu şarkı hiç de bir hit şarkı değil niye ben bunu paylaşıyorum diyecekseniz. Dream Theater bir " Progressive Metal " grubu ve senfonikleri saymazsak diğer metal türlerini dinleyenler Progressive Metal türünü çok fazla sevmezler. Dream Theater'ın da sadece Pull Me Under'ı severler ama bu bence The Test That Stumped Them All'u dinlemedikleri içindir.

Şarkıda dikkatimi çok fazla çekecek kadar Thrash Metal özelliği olan Power Chord ve Palm Mute mevcut ve oldukça hızlı ve über zor olmayan bir şarkı arada yine de Progresife kaymalar oluyor ama ben bu şarkıyı dinleyince dedimki bu şarkı Dream Theater'ın Metallica'laştığı şarkıdır. Bazıları This Dying Soul daha Metallica'msı diyor ama bence değil çünkü onun vokalleri Metallica'nın yapacağı türden vokallerden değil bu şarkının vokalleride Metallica tarzına uyuyor.

http://www.youtube.com/watch?v=xW64lqpTpZw

BorisPeace
17/12/2011, 19:43
Ben vokali Metallica'dan çok SoaD'a benzettim.

Metallica ve DT'nin vokallerinin benzemesi çok zor, iki James'in ses tonları çok farklı. Hem bence DT vokalsiz daha güzel :D LTE :3

dotaiki
17/12/2011, 19:50
" Dream Theater " değeri pek bilinmeyen ve küçümsenen bir grup olduğundan kendime böyle bir görev edindim.

sen o küçümseyenleri bana bi getirde onlarla tanışayım, kendilerine gelsinler.

dotaiki
17/12/2011, 19:52
he bu arada dt ile metallicanın birbirine yaklaştığı tek bir nokta bile yok bana sorarsan. Belki ikisininde kendi türünde lider olması benzetilebilir :)

LauraBodewig
17/12/2011, 19:54
Bu şarkı hariç bence de hiç yok bir tek bu şarkı istisna. Dream Theater'ın funklaştığı şarkıda var mesela ama o da sadece 1 şarkı(About to Crash - Reprise) bir dahaki seferede onun konusunu açıcam.