PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4.ET 1v1 Turnuvası

berkbegins
18/12/2011, 20:15
Ayrıntılar :

http://euroturkiye.net/forum/showthread.php?92298-4-Euroturkiye-1v1-Dota-Turnuvas%C4%B1

KoMuTaN_MG
18/12/2011, 20:33
paylasım icin ty

FrastY
18/12/2011, 22:03
çok damdik bi turnuva :)

BaLzaX
18/12/2011, 22:50
çok damdik bi turnuva :)
Çok tatlısın :)

Nighthawk
18/12/2011, 22:51
Kuralların bir kısmını GH'den bir kısmını başka yerden copy/paste edince çelişkiler ortaya çıkmış. Eskiden EuroTurkiye ekibi kendi yazmayı becerebiliyordu, bu kadar kalitesiz değildi turnuvalar.

Katılacak arkadaşlara başarılar diliyorum.

BaLzaX
18/12/2011, 22:57
Kuralların bir kısmını GH'den bir kısmını başka yerden copy/paste edince çelişkiler ortaya çıkmış. Eskiden EuroTurkiye ekibi kendi yazmayı becerebiliyordu, bu kadar kalitesiz değildi turnuvalar.

Katılacak arkadaşlara başarılar diliyorum.
Ne gibi çelişkiler var.Birde turnuva ekibi değişmiş bu başlangıç olarak görülebilir sonra ki turnuvalar gösterecek bakalım iyi mi kötü mü

Lexsarko
18/12/2011, 23:00
* Maç için belirtilen saatte turnuva kanalında bulunmayan oyuncu hükmen mağlup sayılır.Maç saati /time komutu ile Eurobattle.net saati üzerinden kontrol edilecektir.
Click here to enlarge steave kullanıcısından alıntı Click here to enlarge

* Forumda belirlenen maç saatinden itibaren en geç 15 dakika içinde iki taraf oyuncularıda serverda hazır bulunmalıdır. Hakemin ve rakibin onayıyla süre uzatılabilir. Aksi halde hazır bulunmayan oyuncular def-lose alır.

* Turnuvada Save/Load yapılmayacaktır. GProxy ile bağlanmak oyuncuların sorumluluğundadır. Bir oyuncu oyundan düşerse, hükmen mağlup sayılır.
Click here to enlarge steave kullanıcısından alıntı Click here to enlarge

* Maçlar, bir taraf rakibinin ancient ını yıkana ya da bir taraf forfeit çekene kadar devam eder. Düşme durumunda hakem, "domine etme" kararı vererek kazananı belirleyebilir.

Bunlar çelişkili olanlar.

DucK.G
18/12/2011, 23:04
memo katılmıyosan söyle girip kazanayim

Nighthawk
18/12/2011, 23:06
DoH kurallarına bakarsanız ordan C/P edilenlerle önceki ET turnuvasından C/P edilenlerin birleştirildiğini bu yüzden Lexsarko'nun yazdığı gibi aynı durum için farklı kurallar olduğunu görebilirsiniz.

Tabi bunu editlerler farkedince. Turnuva duyurusunu yapmadan önce kuralları gözden geçirmekle uğraşmamışlar demekki. Bu da kalitesiz olduğunu gösteriyor. Daha turnuvayı duyurmadan önce, sınırsız sürede bir metin yazarken copy/pastele karıştırıp baştan sona okumadan yola çıkılıyorsa, turnuva sırasında gerçekleşen olaylarda anında verilmesi gereken kararlarda ne yapılır bilmiyorum.

BaLzaX
18/12/2011, 23:13
Doğrudur dedikleriniz ama dediğim gibi daha önceki turnuvalarda genel olarak duyurular Rtn tarafından yapılıyordu sanırım o da eski turnuvalardan alıntı yapıp bir kaç değişiklik yapıyordu.Yavaştan onlarda ne yapması gerektiğini anlar bence sonuçta forum eski ama kadro yeni.

Nighthawk
19/12/2011, 00:02
Ben de kendilerini geliştirmelerini umuyorum. Kural metni gibi bir şeyi başka yerden kopyalamaları rahatsızlık verici. Turnuva düzenlemenin emeğini kendileri vermeliler.

FrastY
19/12/2011, 00:20
Doğrudur dedikleriniz ama dediğim gibi daha önceki turnuvalarda genel olarak duyurular Rtn tarafından yapılıyordu sanırım o da eski turnuvalardan alıntı yapıp bir kaç değişiklik yapıyordu.Yavaştan onlarda ne yapması gerektiğini anlar bence sonuçta forum eski ama kadro yeni.

yeni kadrosuda biraz damdik :D

DucK.G
19/12/2011, 00:49
et cidden cok bozdu,4 aydır falan siteye bile girmiyorum vahh vahh.

Her cıkısın bir inisi vardır.

yazık oldu dryas'a..

Whup_RS
19/12/2011, 04:03
Forumlar turnuva zamanlarında Üye sayısı,Forumlarının reklamı,Forumlarındaki Reklamlara tıklanma hiti vb. gibi herşeylerinde çok ciddi oranda artış kazanıyor. Bunun karşılığında başarılı olan oyunculara küçük de bir hediye verebilirler diye düşünüyorum. 1v1,2v2,5v5 turnuvaları düzenlediler. Toplamda yaklaşık 20 turnuva olması lazım. Hiçbirinde oyuncular ET yönetiminden birşey kazanamadı. Ve şimdi bakıyorum da sanki çok büyük turnuvaymış gibi koydukları kurallar da o kadar itici ve komik. Neyse yine de katılacaklara iyi eğlenceler.

HaloDumo
19/12/2011, 14:19
burda onemli olan organizyon duzenlenmesimi yoksa kurallar listesimi

eu ailesinden deilmisiniz destek yardimci olcaginiza siradan userlar gibi cekistirionuz

Nighthawk
19/12/2011, 16:02

eu ailesinden deilmisiniz destek yardimci olcaginiza siradan userlar gibi cekistirionuz

Yönetim kurallar ödüller önemli değilse herkes turnuva düzenler Halo. Tabi ki önemli kurallar. Yok biz kalitesiz de seviyoruz diyenlere farketmez tabi. Ben kalite ararım ve yaptığım işi de kaliteli yapmaya çalışırım. Turnuva olsun da çamurdan olsun diye iş yapsak her gün 1 turnuva yaparız zaten.

Ayrıca burda yorum yazanlar eurobattle.net ailesinden olacak diye bir şart yok. Her platformda oynayan insan var burda. Artık platform ayrımı da yapmamak lazım herkesin her platformda üyeliği var, turnuva düzenlenince farklı platformlara da giriyor insanlar.

HaloDumo
19/12/2011, 16:22
eu ailesinden olanlar bilio kendilerini digerlerine lafim yok zaten carptirma konuyu

zaten ilk paragrafinda bastan hukmunu vermisin yanli oldugun icin senden iyi niyet beklenmez zaten
daha duyuruda bunlari diyosan
eski kurallar hemen hemen gecerliyse hazir sablon kulaniminda ne sakinca varki yeni eklenenlerle
celismis olabilir hata olcak elbette duzeltilir belkide duzeltilmistir bile kontrol etmedim

ben herkesin zamanini iyi biliyorum herkesin yaptiklarinida biliyorum herkesin hatasi oldu olacakda
niyet onemli burda ...

ilk yazdigim mesaji tekrarliyorum eu ailesindeki arkadaslarimdan destek bekliyorum sadece

turnuva bitsin ondan sonra yapin yorumlarinizi eskilerle kıyaslayin iyidi kotuydu diyin

Nighthawk
19/12/2011, 16:33
eu ailesinden olanlar bilio kendilerini digerlerine lafim yok zaten carptirma konuyu

zaten ilk paragrafinda bastan hukmunu vermisin yanli oldugun icin senden iyi niyet beklenmez zaten
daha duyuruda bunlari diyosan
eski kurallar hemen hemen gecerliyse hazir sablon kulaniminda ne sakinca varki yeni eklenenlerle
celismis olabilir hata olcak elbette duzeltilir belkide duzeltilmistir bile kontrol etmedim

ben herkesin zamanini iyi biliyorum herkesin yaptiklarinida biliyorum herkesin hatasi oldu olacakda
niyet onemli burda ...

ilk yazdigim mesaji tekrarliyorum eu ailesindeki arkadaslarimdan destek bekliyorum sadece

turnuva bitsin ondan sonra yapin yorumlarinizi eskilerle kıyaslayin iyidi kotuydu diyin

Öncelikle, eskiden EuroTurkiye copy&paste konusunda hassastı. Zamanında birinin mekanik bölümüne yazdığı rehberler copy&paste denilerek silinmiş, daha sonra copy&paste olmadığı anlaşılınca o kişi o bölüme mod yapılmıştı. O derece yani.
Şimdi Yönetim Bölümünde "loser" denilerek arkasından konuşulan bir forumdan kural yazılarını copy&paste yapacak hale geldiklerini görünce, doğal olarak gülüyor insan :)
Bu benim düşünce özgürlüğüm, istediğim şekilde eleştiririm. Burda eleştirilere cevap veremeyip de iyi niyet / kötü niyet değerlendirmesi yaparak savunmaya çalışmak sadece laf ebeliği olur. Ancak Doğru/Yanlış değerlendirmesi yapabilirsin. Yanlış söylüyorsun arkadan konuşmazlar, yalan söylemezler, copy&paste yapmaz kendileri emek verirler diyorsan söyle. Kötü niyetlisin falan boş laflar.

Bu forumda birçok turnuva konusu açılmış ve eleştiriler almış. Son olarak İzmir LAN Turnuvası forumda bu şekilde olursa katılım az olur diye eleştiri almış, daha geçenlerde katılım az olduğu için iptal edilmiş. Eleştiriler boş değil siz de eleştirilere açık olun ufkunuz açık olsun.

HaloDumo
19/12/2011, 16:39
kusura bakmada senin dusunceni iyi ve veya kotu niyetli oldugunu dusunmemde benim ozurlugum o zaman
laf ebeligi filan deme seviyeyi asa cekme bence

diger yazdiklarina saygim sonsuz hakli olabilirsin turnuvada asil emek yonetimde olur
kurallar falan filan yazi isleri isin en basit tarafi senin daha iyi bilmen lazim aslinda

Nighthawk
19/12/2011, 16:47
kusura bakmada senin dusunceni iyi ve veya kotu niyetli oldugunu dusunmemde benim ozurlugum o zaman
laf ebeligi filan deme seviyeyi asa cekme bence

diger yazdiklarina saygim sonsuz hakli olabilirsin turnuvada asil emek yonetimde olur
kurallar falan filan yazi isleri isin en basit tarafi senin daha iyi bilmen lazim aslinda

Sen kurallara hem tam saatinde kanalda olmayan yenilmiş sayılır hem de 15 dakika sonrasına kadar gelinebilinir yazarsan da adam 10dk sonra gelirse, o turnuvada kavga çıkar, çözemezsin. Bu yüzden kurallar önemlidir ve kuralların yazılış şekline bakarak kalitesi hakkında baştan yorum yapılabilir. Kötü niyetli olduğumu düşünmüyorum turnuva ekibinde aramın iyi olduğu insanlar da var.

Neyse söyleyeceklerim bu kadar, çok uzatmayayım. Katılanlara başarılar ve iyi eğlenceler dilerim.

HaloDumo
19/12/2011, 16:48
insan bi kontrol ederdi acaba degistirdiler mi die?

HaloDumo
19/12/2011, 16:51
ben buraya 2 cumle yazdim icten kardeslerime sadece ne konumda kaldim helal olsun

ozur dilerim huzurunuzu kacirdiysam:(

Nighthawk
19/12/2011, 16:53
Bir konumda kaldığın yok Halo. Tartışıyoruz şurda cidden kötü niyet, sinir, kızgınlık yok. :) Sen beni haksız buldun ben de neden eleştirdiğimi açıkladım.

berkbegins
19/12/2011, 18:01

Abi civciv çıktığı yumurtayı pisler hesabı oluyor bazılarının ki .. Yalnız kalite düşüklüğü de doğru bi tespit bunu objektif olarak eleştirenler (iyi niyetli olduklarını varsayarsak) bence de haklılar.

DucK.G
19/12/2011, 18:09
O bu değilde,heralde ben eskilerdenim Eurobattle'da da ET'de de.Ama son 1 senedir bir değişim oldugu cok acık.Üyelere karsı özellikle.
Kimseye bi kastım yok ama ET Mod'larından biriyle oyun atınca insanlar neden 'Karsı takımda modlar he dikkat edin' diyor?

Bu eskiden böylemiydi? Cevabı sanırım herkes biliyor.

Örnek vermem gerekirse Pokerface^ in her oyun milleti haraslayıp üstünde baskı kurması.Tabii içlerinden tek ben sesimi cıkarınca olayın yüzü bana döndü ve herkeste bi düsmanlık basladı.İşte bu yüzden akontuma giris daha yapmıyorum..

Saygı duydugum isimler var evet ama kimse Eurobattle'ın kralı değil.Bizim akontumuzun finger'ında 2005-2006-2007 yazıyorsa ve biz konusmuyosak kusura bakmayında suscaklar yani.Kac tane eski oyuncu biliyorum ben ET yetkileleri yüzünden server'ı bıraktı.Neyse

Basarılar turnuvaya katılacak herkese

LikeMyHome
19/12/2011, 18:33
O bu değilde,heralde ben eskilerdenim Eurobattle'da da ET'de de.Ama son 1 senedir bir değişim oldugu cok acık.Üyelere karsı özellikle.
Kimseye bi kastım yok ama ET Mod'larından biriyle oyun atınca insanlar neden 'Karsı takımda modlar he dikkat edin' diyor?

Örnek vermem gerekirse Pokerface^ in her oyun milleti haraslayıp üstünde baskı kurması.Tabii içlerinden tek ben sesimi cıkarınca olayın yüzü bana döndü ve herkeste bi düsmanlık basladı.İşte bu yüzden akontuma giris daha yapmıyorum..

Saygı duydugum isimler var evet ama kimse Eurobattle'ın kralı değil.Bizim akontumuzun finger'ında 2005-2006-2007 yazıyorsa ve biz konusmuyosak kusura bakmayında suscaklar yani.Kac tane eski oyuncu biliyorum ben ET yetkileleri yüzünden server'ı bıraktı.Neyse

Pokerface^ hayatımda gördüğüm egosu en yüksek adam. Oyunculardan fotoğraflarda tipini de gördüm zaten. Birşey söyleyip de rencide etmek istemiyorum. Ama o adam varsa ben yokum. Bye Bye.

DucK.G
19/12/2011, 18:37
Pokerface^ hayatımda gördüğüm egosu en yüksek adam. Oyunculardan fotoğraflarda tipini de gördüm zaten. Birşey söyleyip de rencide etmek istemiyorum. Ama o adam varsa ben yokum. Bye Bye.

Bakın orda anlatmak istedigim sey o değil.Senin gibi anlayan insanlar oldukca sıkıntılı oluyo bu durum.Olay 'Onun' tipi yada egosu degil.

Lütfen konuyu saptırarak provakasyona cevirmeyelim

BaLzaX
19/12/2011, 19:22
Abi olay ne çözemedim bu adamlar mod olduğu sürece kimsenin onları beğenmeyeceği kesin.Zamanında Rtn nin düzenlediği turnuvalar da sürekli sıkıntı çıkıyordu yok adam kafasına göre takılıyor yok şöyle yok böyle diye ama sonra ki turnuvaya da katılmaktan çekinmiyorlardı.Şimdi misal eski zamanları özleyenler var Rtn olsaydı dryas olsaydı filan ama çok iyi biliyorum onların zamanında da bu tarz söylemler oluyordu ki benim bile tartışma yaşadığım durumlar oldu bu kişilerle.Son turnuva da Nighthawk ile sorun yaşadım misal benim bilgisayarımda ki replayın kendi arkadaşıma yolladığında sorun çıkarıp çıkarmayacağını tartışmıştık sonuç olarak elendik çok büyük sorun değil bu gibi şeyler bence abartmamak lazım.

DucK.G
19/12/2011, 19:32
RTN her turnuva öncesi katılmayacaklarını acıklıyodu,sonra AIC en basta oluyo

BaLzaX
19/12/2011, 19:34
RTN her turnuva öncesi katılmayacaklarını acıklıyodu,sonra AIC en basta oluyo
Ne gibi bir sıkıntı var bu durumda misal bende katılmayı düşünmüyorken birden bizimkiler hadi girelim takılırız diyor bizde başvuru yapıyoruz ? Bu cümleyi başka anlamda kurmuş olabilirsin ama ben hiçbirşey anlamadım ondan böyle bir cevap verdim

DucK.G
19/12/2011, 19:54
demek istedigim sey senin 'turnuvaya katılmaktan cekinmiyolardı' lafınaydı.Yani zaten hep katılmama kararı alıp sonrada katılıyorlardı.Yani yazdıgım sey cok amacsız

berkbegins
20/12/2011, 19:54

Özellikle Pokerface konusunda yüzde yüz katılıyorum .. Söylediklerinin hepsi de çok doğru tespitler.

napstar
20/12/2011, 20:01
Heninizi dönerin hahahaha

Darkelia
21/12/2011, 01:59
bence Pokerface^ ' e haksızlık yapıyorsunuz arkadaslar bu adama bir alısamadınız gitti size sempatik gelmek zorunda degilki karsıdakiler mod beyler muhabbetine gelecek olursam o sözü söyleyenler kesin küfürbaz vs. felandır o yüzden o sekilde konusmustur.Bende cok degil ama 3-5 oyunda denk geldm pokerface^'e hiçte kimseyi haraslamadı adam oyun boyunca 3 kez anca konusmustur.Ben haksız bir tutum sergiledigini görmedim daha.Milletin ET'i bırakmalarının ana sebebi forumun sahipleri diyeyim ilgisiz ve alakasız kalmasıdır kullanıcılara bunun pokerface'le yada diğer modlarla alakası oldugunu düşünmüyorum.Adamın tipine kadar laf etmişsiniz bukadar cirkinlestikten sonra sizin iyi niyetle konustugunuzu beklemek cok safça olur içiniz nefret ve kinle dolmuş.

Nighthawk
21/12/2011, 02:49
Darkelia haklı, yöneticilere gelen eleştirilerin büyük bir kısmının kendi yanlışları yüzünden platformdan ceza alan kullanıcılardan olduğunu da unutmamak lazım.

Konu "Turnuva" konusu arkadaşlar daha fazla saptırmazsak sevinirim.

DucK.G
21/12/2011, 22:02
Darkelia haklı, yöneticilere gelen eleştirilerin büyük bir kısmının kendi yanlışları yüzünden platformdan ceza alan kullanıcılardan olduğunu da unutmamak lazım.

Konu "Turnuva" konusu arkadaşlar daha fazla saptırmazsak sevinirim.

Öyle olmadıgını sende biliyosun neyse :)