PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 Seslendirmeleri

Nighthawk
22/12/2011, 19:18
Valve Dota 2 seslendirmeleri için birçok ünlü ses sanatçısıyla birlikte çalışıyor. Bunların bazıları aynı zamanda film ve dizi oyuncuları.
Ben de bu ses sanatçıları, önceki işleri ve Dota 2'deki seslendirmeleriyle ilgili bir liste hazırladım. İşte Dota 2'yi seslendiren sanatçılar:

Ellen McLain
Önceki İşleri: Portal ve Portal 2'de GLaDOS'u seslendirdi, VGA 2011 En İyi Kadın Performansı ödülünün kazananı
Dota 2'de: Broodmother, Death Prophet

Jon St. John
Önceki İşleri: Duke Nukem, daha ne olsun.
Dota 2'de: Bloodseeker, Enigma, Kunkka

Dave Fennoy
Önceki İşleri: Star Wars: The Clone Wars, StarCraft (Tosh), Mass Effect, Fallout, Transformers, Mafia II
Dota 2'de: Faceless Void, Skeleton King, Venomancer, Bat Rider, Huskar, Jakiro

John Patrick Lowrie
Önceki İşleri: Team Fortress 2 (Sniper), Half-Life, Left 4 Dead, Halo
Dota 2'de: Earthshaker, Shadow Fiend, Pudge, Storm Spirit, Ancient Apparition, Dark Seer, Doombringer

Gin Hammond
Önceki İşleri: Halo 3
Dota 2'de: Crystal Maiden, Drow Ranger, Mirana, Vengeful Spirit, Enchantress, Spectre

Harry S. Robins
Önceki İşleri: Half-Life
Dota 2'de: Tinker

Tom Chantler
Önceki İşleri: The Lord of the Rings: The Return of the King'te Gondor Korucuları, Dead Space 2, The Godfather II
Dota 2'de: Lion, Riki, Witch Doctor

Gary Schwartz
Önceki İşleri: Star Wars: The Old Republic, Team Fortress 2 (Heavy), Left 4 Dead, Aliens vs. Predator 2
Dota 2'de: Lich, Shadow Shaman, Sniper, Pugna

Bruce Miles
Önceki İşleri: Birçok şirkette seslendirme işi yapan Bruce Miles daha önce S2 Games ve Runic Games ile de iş yaptı
Dota 2'de: Omniknight, Alchemist, Lifestealer

Linda K. Morris
Önceki İşleri: Metoroido
Dota 2'de: Sunucu, Queen of Pain

Sam A. Mowry
Önceki İşleri: Champions Online, Torchlight, Infamous
Dota 2'de: Antimage, Slardar, Warlock, Beastmaster, Necrolyte, Rattletrap, Gizli Satıcı

Eric Newsome
Önceki İşleri: Leverage, Champions Online, Torchlight, Star Trek Online
Dota 2'de: Razor, Tidehunter, Tiny, Zeus, Chen, Nature's Prophet, Leshrac

David Scully
Önceki İşleri: Halo, Left 4 Dead, F.E.A.R., Aliens vs. Predator 2
Dota 2'de: Sven, Juggernaut, Dazzle, Morphling, Weaver, Sand King

Fred Tatasciore
Önceki İşleri: TRON, Kung Fu Panda, Batman: Arkham City (Bane), Star Wars: The Clone Wars, Spider-Man: Edge of Time, Family Guy, F.E.A.R. 3, X-Men
Dota 2'de: Warlock'un Golem'i

Jen Taylor
Önceki İşleri: Leverage, Halo, Left 4 Dead (Zoey), Aliens vs. Predator 2
Dota 2'de: Lina, Puck, Windrunner

Tony Todd
Önceki İşleri: Final Destination Serisi, Transformers: Revenge of the Fallen, Chuck, The X-Files, Half-Life
Dota 2'de: Dragon Knight, Night Stalker, Viper

1548

Nighthawk
22/12/2011, 19:53
Liste güncellendi.

BaLzaX
22/12/2011, 19:56
Aslında Polat ı seslendiren adam yurneroyu seslendirse isi olurdu ya da gondar ı :D

CoolStoryBro
22/12/2011, 20:13
Gerçekten tebrik etmek lazım valve'yi çok başarılı kişilerle çalışılmış ama içlerinde bir jon st. john vardır ki yeri apayrıdır. cuz he's got balls of steel.

napstar
22/12/2011, 20:17
Çoğunu ilgim olmadığı için tanımam ama tanıdıklarımın daha önceki işleri çok iyi. Yardır messi

The Undertaker
22/12/2011, 20:37
Seslendirmeleri yapanlar kaliteli isimler olabilir ama ben dota2deki en düşük notu seslere veririm oda 10 üzerinden 4.

ViktorReznov
22/12/2011, 21:06
Seslendirmeleri yapanlar kaliteli isimler olabilir ama ben dota2deki en düşük notu seslere veririm oda 10 üzerinden 4.
Ben de katılıyorum bu yoruma.

Bi kere en önemlisi benim için; neden bütün herolar insan sesleri çıkarıyor? Hiç böğüren yaratık yapmamışlar.

CoolStoryBro
22/12/2011, 21:45
Ben de katılıyorum bu yoruma.

Bi kere en önemlisi benim için; neden bütün herolar insan sesleri çıkarıyor? Hiç böğüren yaratık yapmamışlar.
Yaratık da olsa insan insandır. Ayrıca üzülerek belirtirim ki normal dotadaki seslendirmeler de insan sesi ama bire oranla ikide daha az şive kullanılmış olabilir birde neredeyse her ırkın kendine ait bir telaffuz biçimi şivesi vardı. Ayrıca broodmotherı pek bir konuşkan yapmışlar, bir de ellen mclain'in sesi ne kadar çok andy serkis'e benziyormuş gollum sandım konuşan:3:

WeRdeR WeReMeM
22/12/2011, 22:26
Tony Todd :( http://tr.wikipedia.org/wiki/Tony_Todd

canifeto12
22/12/2011, 22:41
iyimis bide heroların seslerini koysan ama o biraz büyük olur bos ver ellerine saglık

Nighthawk
26/12/2011, 23:46
Ben venomancerın seslendirmesine bayıldım :)