PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Santa Cruz

berkbegins
26/12/2011, 19:15
Bulunduğum forumda da böyle bi simge olmasını esefle ve üzülerek kınıyorum..

Cemil Berk Öztürkcan

DreadAnthem
26/12/2011, 19:18
Ülkenin gelişemem nedenleri part1 -.-

BaLzaX
26/12/2011, 19:28
Nasıl bir simge olsun istersin önerin nedir ?

berkbegins
26/12/2011, 19:31
10 karakter.

zkubi
26/12/2011, 19:34
Adı üstünde ''Noel'' Baba Yılbaşı baba demiyoruz :D

BorisPeace
26/12/2011, 19:38
Santa Cruz Juventus'un eski santraforu değil miydi ya :/

BaLzaX
26/12/2011, 19:39
Simge olmasına gerek var mı? Yılbaşını kutlamak istiyorsanız illa , kardanadam güzeldi..

Ama adı ÜSTÜNDE (değiştirmeye bile çalışılmamış apaçık) NOEL BABA ? Santa Cruz. Yani sen benim kültürümü yaşa!!! Ben bunu kabul etmek istemiyorum
Sevimli bir görüntü kültür olarak düşünmüyorum sanırım böyle bir simgenin kimseye bir zararı olmaz

DreadAnthem
26/12/2011, 19:41
:D:D:D:D:D:D:D

Simge olmasına gerek var mı? Yılbaşını kutlamak istiyorsanız illa , kardanadam güzeldi..

Ama adı ÜSTÜNDE (değiştirmeye bile çalışılmamış apaçık) NOEL BABA ? Santa Cruz. Yani sen benim kültürümü yaşa!!! Ben bunu kabul etmek istemiyorum
Ülkenin gelişememe nedenleri part2 -.-

WHY YOU LITTLE
26/12/2011, 19:41

trololololololo

Xin80
26/12/2011, 19:44
empoze edildiğini (!) söylediğin düşünceyi benimse diye zorlayan mı var kardeşim biz oyuna bakarız mirananın oku kaçmasın o yeter :D

CoolStoryBro
26/12/2011, 19:48
Dota çok kapsamlı bir oyun olduğu için noel de dünyanın her yerinde noel olmasa bile yılbaşı vb. şekillerde bayram havası estirdiği için, yani herkes tarafından çeşitli şekillerle mutlu olunmaya çalışılan günler olduğu için yılbaşıyla özdeşleşmiş bazı simgeleri her yerde görmeniz mümkün. santa claus ve çam ağacı da bunun en bilindik örnekleridir. Bunu direk empoze edilmeye yormak biraz saçma ben bunu eğlenmek için basit bir araç olarak görüyorum.

Nighthawk
26/12/2011, 19:49
Yeni yılı çağrıştıracak şeyler neler? Süslü çam ağacı, noel baba, çanlar vb. Yeni yılı çağrıştıran şeyler bunlar olmuşsa toplumda, zaten empoze edilmiş bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Biz yeni yılı hatırlatacak bir şey koymak istedik o yüzden koyduk, santaya özel hayranlığımızdan değil :)
Ayrıca kültürler etkileşir, kaynaşır. Farklı kültürlere kapalı olan adamın ufku da dar olur. Noel baba dediğimiz şey ülkemizde hristiyanlıkla ilgili hiçbir dini öge getirmiyor akıllara, çocukların eğlendiği yılbaşını çağrıştıran sevimli bir figür sadece.

napstar
26/12/2011, 19:51
ouuu aziz clous (cruz ne la?)
Hee bide bu arada sen bu kadar başarılı bir oyun yapsan emin ol içinde müslümanlık ile ilgili propagandalar olur. Türkiye'de sadece müslümanlar yaşamıyor. Tabiki bende orda aziz bilmem kimin resminin olmasını istemem, ama oldu diye de isyan çıkaracak değilim. Yılbaşı kapitalizmin ilk oyunudur. İnsanlar birbirine hediye alsın, yani tüketsinler... Bu kadar ciddi ve önü alınamaz bir olayı bir noel baba kafasına indirgeyip isyanı ordan vermek yanlış olur. (her zaman bu kadar ciddi olmam)

berkbegins
26/12/2011, 19:52
Ben BorisPeace'i gayri ciddi tavrından ötürü kınıyorum.

Foruma da kesinlikle bu simge kalkana kadar girmiyorum.

Noel baba dediğimiz şey ülkemizde hristiyanlıkla ilgili hiçbir dini öge getirmiyor akıllara, çocukların eğlendiği yılbaşını çağrıştıran sevimli bir figür sadece.

DreadAnthem
26/12/2011, 19:55
Çok demek istediğim birşey var ama kurallar çerçevesi içinde diyemiyorum . :)

CoolStoryBro
26/12/2011, 19:58

Sanırım "Birinci Geleneksel GameHonor Yılbaşı Partisi" geçene kadar girmeyeceksin. Yanındayım, çam ağacımla destek vereceğim boykot olacaktır.

BaLzaX
26/12/2011, 19:58

En mantıklı tavır davanda yanında olmasam da destekliyorum :D

CoolStoryBro
26/12/2011, 20:14
Bir de avatarındaki üç yapraklı yoncanın hristiyanlıktaki üçlü inanışı (Baba, oğul ve kutsal ruh) simgelediği için avrupalı ressamların bol bol kullandığı bir figür olduğunu söyleyeyim. Yani buradan yola çıkarak senin de hristiyanlık propagandası yaptığını söyleyebiliriz sanırım aynı mantıkla.

Nighthawk
26/12/2011, 20:25
Bizim tepedeki amcayla berkin koyduğu birbirine benzemiyo yalnız, farklı kişilerden mi bahsediyoruz acaba :) Berkinki suratsızmış bizimki sevimli valla.

The Undertaker
26/12/2011, 20:33
Ülkenin gelişemem nedenleri part1 -.-

O deilde bunun ülkenin gelişmesiyle nası bi alakası var onu anlamadım?

CoolStoryBro
26/12/2011, 20:37
Bizim tepedeki amcayla berkin koyduğu birbirine benzemiyo yalnız, farklı kişilerden mi bahsediyoruz acaba :) Berkinki suratsızmış bizimki sevimli valla.

Evet hocam farklı olacak tabi sizin koyduğunuz santa claus onun koyduğu santa cruz.:D

TauGunner
26/12/2011, 20:40
Bir de avatarındaki üç yapraklı yoncanın hristiyanlıktaki üçlü inanışı (Baba, oğul ve kutsal ruh) simgelediği için avrupalı ressamların bol bol kullandığı bir figür olduğunu söyleyeyim. Yani buradan yola çıkarak senin de hristiyanlık propagandası yaptığını söyleyebiliriz sanırım aynı mantıkla.
Owned.

DreadfuL
26/12/2011, 21:28
@Boris : Sana hiç yakıştıramadım :/ (http://tr.wikipedia.org/wiki/Roque_Santa_Cruz)

BorisPeace
28/12/2011, 17:32
Ben de yakıştıramadım. Nedense kafamda Marcelo Salas ile karıştırdım :/

CoolStoryBro
28/12/2011, 17:40
Müftüleştirme tekniğiyle berki buldum beyler. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/65619/kesan-muftusunden-noel-baba-ayari

DreadAnthem
28/12/2011, 17:55
Müftüleştirme tekniğiyle berki buldum beyler. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/65619/kesan-muftusunden-noel-baba-ayari

Düzgün bir şahsiyet olsaymış kapıdan girermiş. :D:D:D:D

CoolStoryBro
28/12/2011, 18:03
Düzgün bir şahsiyet olsaymış kapıdan girermiş. :D:D:D:D

Aynen ayarda nirvanaya ulaştığı yer orası zaten. shdjfh

berkbegins
29/12/2011, 20:05
Tepkimi dikkate alan GameHonor ekibine başta Boris olmak üzere teşekkür ederim.

Lexsarko
29/12/2011, 20:13
Acele etme onun yerine kutsal kase koymanın daha uygun olacağına karar verdik. Nighthawk şu an görseli hazırlıyor.

:D

berkbegins
29/12/2011, 20:18
Bu konuda ciddi adam rolündeyim , başka bi topikte troll gülüşümü yapacağım sana çağrı yaz abi bunu kenara :D

Nighthawk
29/12/2011, 20:23
Kutsal kasenin tek başına resmini bulamadık arkadaşlar, bulursanız pm ile gönderin lütfen.