PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dota micro heroları kullanabilme?

ekub
30/12/2011, 20:14
öncelikle merhaba arkadaşlar,
aklıma çok takılan bi soru var sormak istiyorum izninizle.
1.5yıldır dota oyuncusuyum.az çok heroları itemleri skilleri biliyorum.sag tık herolarından cok mikro gerektiren,oynaması zor heroları oynayarak daha cok zevk alacagımı düsünüyorum.simdi soruma gelelim:

chen,syllabear,invoker,enc,geomancer gibi herolar icin merak ettigim bişey var.
mesela chenle 3 nc aldınız,cent ursa bide satyr olsn,bunları ayrı kontrolünü nasıl yapıcaz programı varmıdır?
yada syllabear ile ayının tek tuşla kontrolü varmı,mesela ayıyı f2 heroyu f1 le kontrol etmek istiyorum.yada centi shift tusuyla seçmek istiyorum.eski age of empires oyuncuları bilir.istedignz orduya ctrl+f2 yaptıgınızda f2 yle seçiliyordu.dotada bunu nasıl saglayabilirz.warkeyi cok kurcaladım bulamadım.birde micro oyun için önerileriniz nelerdir.şimdiden teşekkürler.

birde aklıma geldi.izledigim bi streamde lane de kasan adam sadece 5 tusla pt alıp kuryesiyle kendisine getirtti.bunları nasıl yapıyolar?yada farm yaparken adam parası birikir birikmez itemlerini base e sadece 1snde bakarak alabiliyor.

simdiden tesekkürler.

Nighthawk
30/12/2011, 20:20
Kontrol grupları aşağı yukarı bütün strateji oyunlarında aynıdır. Senin de age of'ta dediğin gibi. Bir birimi seçip örneğin ctrl+3'e tıklarsan 3'e o birim atanır. 3'e tıkladığında onu seçer. Bu sadece numara tuşları için geçerli 1'den 0'a kadar yanılmıyorsam.

Dotada eşya aldığın satıcıların içinde eşyaların da kısayolları var. Satıcıyı ya da binayı kontrol grubuna aldıktan sonra sadece kısayol kullanarak eşya satın alabilirsin.

Warkeys warcrafttaki kısayolları değiştirmeye yarayan bir program. Bu aslında warcraft'ın customkeys.txt dosyasıyla değiştirmene izin verdiği kısayollar. Warkeys ile bunu görsel olarak değiştirip sonra save to customkeys.txt diyerek bu değişikliklere karşılık gelen customkeys.txt dosyasını oluşturmanı sağlıyor. Bu dosyanın warcraft 3 dizininde olduğundan emin olduktan sonra Warcraft'ın gameplay ayarlarından custom hotkey özelliğini açman gerekiyor.

Lexsarko
30/12/2011, 20:21
Ctrl +1'e kahramanınızı ctrl + 2'ye de diğer üniteyi alabilirsiniz. Bunun devamı da mümkün.

Kontrol ettiğiniz tüm üniteleri seçmişken her birinin büyülerini ayrı ayrı kullanabilmek için tab tuşuyla sıra sıra geçiş yapabilirsiniz. (bkz: Geomancer)

Ya da birden fazla nc çevirdiğinizde yine aynı şekilde tab tuşuyla aralarında geçiş yapabilirsiniz. Ancak büyülerini kullanabilmek için büyülerin kısayol tuşlarını öğrenmelisiniz. Ancak bunları yapabilmek için pratiğe ihtiyacınız var. Yapanlar da öyle yapıyor.

Programla daha önce Geomancer'ın büyülerini otomatiğe bağlayan bir arkadaşım vardı. Ancak ben kısayol tuşu değiştirme dışındaki progralara pek sıcak bakmıyorum.

ekub
30/12/2011, 20:32
ctrl yle f2-f3 deneyip yapamadıgm icin ctrl kısayol atama yok zannediyodum teşekkür ederim.sorun şuki 1-2-3 gibi tuşları inventory icin kullanıyorum.suan yan karakterler için tuş arıyorum :D yardımcı olursanız sevinirim.aslında f2 f3 yapabilsem süper olurda onunda yolu yok gibi?

napstar
30/12/2011, 20:33
Warkeys dışında program kullanma. Tab ve shift kullanmayı öğrenmek içine yarayabilir. Single'dan alıştırma yap.

Yada günlük 5 TL ' ye ders verebilirim?

ekub
30/12/2011, 20:36
tab shift olayını anlayamadm.shift bi tek tp den sonra zaman kaybetmemek icin kullanıyorum.tabı da geo da.
5tl de çokmuş.2tl yap anlasalım.

thegosugamer
31/12/2011, 01:20
1 den fazla hero/nc yönetilen herolarla oynamayı çok seven zaman ayıran biri olarak şunları söylemek isterim
Yukarda yazılanlar zaten olayı ozetlemıs ama hiç bi zaman numara tuşlarına inventory kısayolu atamamak lazım çünkü ctll ile gruplanacak unitler sadece numara tuslarına atanabılıyor.
Ayrıca esas durumların karıstıgı zamanlarda geomancer ,enigma,panda ulti ve manta kullanırken gruplandırmadan çok mapten kendin secerek kullanman gerken zamanlar oluyor. Esas olay serilikte kontrolde gruplandırma seklın ve nclerın kısayollarının falan nerde oldugunda degil, tabi o da zamanla ve tecrubeyle oluyor.
Esya alırken de soyle bı sıkıntı var basedeki shoplar da dahip ctrl ile gruplanamadıgı ıcın shopu senın secmen gerekıyor ama ıcındekı itemların kısayollarını bılmek courierle yapcagın hareketlerı cok hızlandırıyor(courier de gruplandırılmıssa) . Ozellikle yan lanelerdeki shoplardan alınan itemların kısayollarını bılmenızı sıddetle tavsıye ederım. Anı tp almak gerekebılıyor bot ya da olcegın anda istedigin item.

CryingToDeath
31/12/2011, 01:38
en kısa zamanda dota2 key bul(kısa ve öz)

Vulcan
05/03/2012, 19:22
En önemli tavsiyem benim görüpte hoşuma gitmeyen ctrl+sayısal tuşlara HERO atanması.

F1 her zaman 1. Herondur. Bir kaç yıl boyunca oyuncular için çıkarılan destekleyici programlar onları Microdan ve el hızından uzaklaştırdı. Çok fazla yardımcı program kullanmak yerine sol parmaklarına biraz egzersiz yaptır, yaptırmıyorsan bile herkes gibi ctrl+1 değil F1'i bol bol kullanmaya çalış bir süre sonra alışır parmakların

ViktorReznov
05/03/2012, 19:31
Ben ctrl+123456789 yapıorm herhangi birine basınca herom gelmiş oluyor cok güzel :D

Vulcan
05/03/2012, 19:45
Tamamda işte elini böyle kolaya alıştırmaman lazım :) O sayılar bırak courier'in summon'ların falan olsun o garibanların tuşu yok onlara ver o tuşları !

Berkantk
05/03/2012, 20:08
Chen üzerinden anlatayım: Ben 1-2-q inventory hot key olarak kullanıyorum. 3 ü corruier olarak kullanıyorum. Sadece 4 ü gruplandırmada kullanıyorum. Misal; cent-ursa-troll aldın. Zaten ctrl+4 yapınca hero öncelik olmak üzere oyun sıraya koyuyor. Gerisi "tab" kullanarak. Tabii buna da oynaya oynaya alışacaksın. Benim şahsi fikrim heroyu ve diğer her üniteyi ayrı ayrı "ctrl" ye atamak çok çok yavaşlatır seni. "Tab" a alışmanı öneririm. Çok çok seri olur senin için. İtem alma konusunda ise her shopta zaten her item in kısa yolu var. Bence single da birkaç gün micro heroları ile takıl veya canın sıkıldıkça. Eminim "tab" alıştığın zaman ayrı bir boyut kazandırıcaksın oyununa ve sürekli micro heroları oynamak istyeceksin. Ben 7-8 aydır micro herosu delisiym :)

D1e-_-
05/03/2012, 20:15
invokerda gerekmiyor zatende sylla da ki ise en basiti. Chen - Enc ve hele geo zor herolar oynaya oynaya gleişiyorsun

Specy
05/03/2012, 20:38
ben inventoryi alt+123 şeklinde kullanıyorum
1circle 6kuş
Unitleri teker teker hotkey atıyorum çünkü her bir unit farklı bir yöne gitmesi gerekebilir ve genelde öyle kullanıyorum hepsini tek bir gruba alıp beraber koşturmak biraz saçma oluyor

WeRdeR WeReMeM
05/03/2012, 21:45
alt+f4 'de de kısa yol atıyorsunuzdur siz şimdi ^^

Specy
05/03/2012, 23:53
alt+f4 'de de kısa yol atıyorsunuzdur siz şimdi ^^

Rage quit hotkey -.-
Yanlız şaka maka alt+q inventory hotkeyim vardı unutup arka arkaya 4kere basmıştım sonuç biraz kötü oluyor :D

ViktorReznov
06/03/2012, 00:23
ctrl+123456789 taktiğinde elim hep 0 noktasında sabit kalıyor ama, her bir skile bi parmak gibi :)

napstar
06/03/2012, 10:35
Yanlız şaka maka alt+q inventory hotkeyim vardı unutup arka arkaya 4kere basmıştım sonuç biraz kötü oluyor :D

Aynısı invoker'da olmuştu bana :(

Bu arada en zoru Traxex :o_o: