PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Axe ile ilgili bi kac önemli soru

mymurat1
13/01/2012, 16:52
Arkadaşlar
ilk olarak pro axe ciler cvp verirse sevinirim...

1-) Axe 'ye hangi itemler yapılmalı ?
2-) Oyun Başlangıcınca hangi itemler alınmalı ( 600 para ile)
3-) Axe nin 3. pasif skili olan dönme skilinin daha cok vurması için ne yapmam gerek (En önemli sorum bu)

Saolun simdiden ?

EuSS.WackyDire
13/01/2012, 17:30
1-) Öncelikle nasıl oynayacağın önemli yani tank mı yoksa killer mı ? Ama genelde Axe tank olarak kullanılır.Tank buildini şu şekilde yapabilirsin;
:blademail: + :heartoftarrasque: + :vanguard: + :phaseboots: + :dagger: + :assaultcuirass:
( Blade Mail + Heart Of Tarrasque + Vanguard + Phase Boots + Dagger + Assault Cuirass )
Tabiki bu build kişiden kişiye ve oyundaki rakip herolara göre değişir ama genel olarak bu şekildedir.

2-)Oyun başlangıcında ;
:boots: + :tango: Veya :stoutshield: + :ggbranch: + :ggbranch: + :ggbranch: + :tango:
( Boots + Tango Veya Stout Shield + Branch x3 + Tango )
Gibi buildler tercih edilebilir.

3-) O skilin tanımında da geçtiği gibi;

Axe herhangi bir düşmandan damage yediği zaman belli bir ihtimal ile döner ve etraftaki düşmanlara damage vurur.

Yorumu : Düşmanlar sana ne kadar vurursa, skilin çalışma şansı o kadar artar.Yani creplere dal shield'ler olduğundan sen fazla hasar almazsın ama düşman eğer yanındaysa perişan olur :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
13/01/2012, 19:25
bir pipe ve meka da yer alabılırdı bence
meka manamızın azlıgından zorluk yaratabılır tabı benım axe'mde mekaya yer var.

assault yerıne shıva'yı tercıh ederdım

Woolridge
13/01/2012, 20:40
Axe herhangi bir düşmandan damage yediği zaman belli bir ihtimal ile döner ve etraftaki düşmanlara damage vurur.

Yorumu : Düşmanlar sana ne kadar vurursa, skilin çalışma şansı o kadar artar.

Attack yapmasına gerek yok animasyon vermesi yeter. ( yanlış biliyorsam uyarın )

Edit : KARŞI TARAFIN ATTACK YAPMASINA GEREK YOK...

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
13/01/2012, 20:44
[QUOTE=EuSS.WackyDire;145936]

Yorumu : Düşmanlar sana ne kadar vurursa, skilin çalışma şansı o kadar artar.[QUOTE]

Attack yapmasına gerek yok animasyon vermesi yeter. ( yanlış biliyorsam uyarın )
atack anımasyonu vermesıne de gerek yk dıye bılıyorm sadece dayak yemesı yeterlı oluyor.

Woolridge
13/01/2012, 20:47
bahsettiğim olay karşı tarafın animasyon vermesi.

Lundbeck
13/01/2012, 20:49
Axe'a saldıran kişinin attack'ını triggerlaması yeterli.Bu yüzden Axe size Berserker's Call skillini uyguladığında heronuzu ne kadar Stop'larsanız o kadar zarardasınız.Çünkü sürekli attack yapacak hale geliyorsunuz.

Lexsarko
13/01/2012, 20:51
Ah Ufuk ah 1 Stout ile 1241235 Stout arasında fark yok. Hasar bloklayan eşyalar beraber çalışmıyorlar malesef :)

Kesinlikle kasılması gereken eşyalar olarak: Phase Boots, Vanguard, ve Kelen's Dagger'ı gösterebilirim. Rakip büyü hasarı yönünden güçlüyse Pipe of Insight kasılabilir. Para sıkıntımız yoksa Heart of Tarrasque da kasılabilir. Armor kasılmasına sıcak bakmıyorum. Berserker's Call fazlasıyla yeterli olacaktır.

Blade Mail kasacaksanız lütfen bu kadar fazla defans kasmayın. Lütfen...

Ayrıca Axe'ın pasif büyüsü size saldırılmasıyla tetiklenir. Saldırının tamamlanmış olmasına gerek yoktur. Rakibin menzilde olması yeterlidir. Daha çok dönmek istiyorsanız mümkün olduğunca ünitenin size saldırmasını sağlamalısınız. Bunu Berserker's Call ile veya düşman yaratıklarının yakınında düşman kahramanına saldırı komutu vererek sağlayabilirsiniz. Kasacağınız hasar bloklama eşyası sayesinde yaratıklardan ve tarafsız yaratıklardan neredeyse hiç hasar almayacaksınız zaten.

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
13/01/2012, 20:57
bu forumda mexıco acmazı yasanıyor

mymurat1
13/01/2012, 21:13
Yani 2 tane Stout Shield calısmazmı ??

yada 2 tane vanguard ??

Lexsarko
13/01/2012, 21:17
Hasar bloklama özellikleri toplanmaz. Ancak sağladığı HP yenilemesi ve maksimum HP artışı çalışır. Axe'ın bu yüzden 2. Vanguard'a ihtiyacı yoktur.

berkbegins
13/01/2012, 21:30
çagrı belki damage 'i iki kat engellemez 2 stout shield ama oranını arttırır.

Yani bi vuruşta bi tanesi yüzde 20 ihtimalle damage kesiyor ya normal 5 tane vuruş -animasyonu- olursa ;

1 tane damage engelleme şansı

1 tanesinde damage engelleme ihtimali yüzde 20 , 4 tanesinde engelleyememe ihtimali yüde 80 ve bunların 5li kombinasyonlarından

5*(0,2*0,8^4) = 0,4096

iken 2 tane stout shieldımız oldugunda

1.sinin engelleyemediğinde ( yüzde 80 ) diğerinin engellemesi (yüzde 20 ) = 0,16

bunun 5li kombinasyonu eder sana

0,4096

bide ikisinin aynı anda tutma ihtimali varsayarsak (1 tanesi çalışır) 0,04

bide bunun 5 li kombinasyonu 0,1024

bu ikisini toplarsak 0,512 eder. - 0,4096 ile kıyaslarsak bişeyler farkedebilir , birazcık sanslıysan ve stout shieldlerden birini vg diğerini poor shield yapacak kadar zekisen inanılmazı oynarsın :)

Edit : Katılıyorum 2.vG gereksiz :D

EuSS.WackyDire
13/01/2012, 21:30

Edit : KARŞI TARAFIN ATTACK YAPMASINA GEREK YOK...

Gözden çıkartmışım :) Haklısın.

Ah Ufuk ah 1 Stout ile 1241235 Stout arasında fark yok. Hasar bloklayan eşyalar beraber çalışmıyorlar malesef :)
....

Tamam bir noob alışkanlığı diyelim :D Yapılan çok büyük bir hata o zaman bu :)

Lexsarko
13/01/2012, 21:32
Ah Berk Ah :D

Tuzağa düşmüşsün. Blok eşyalarından sadece son alınan etkin olur. Diğerlerininki muted olur. Yani yüzdeler etkileşmez :)

berkbegins
13/01/2012, 22:17
harbi mi !!! aydınlanma sürüyor... %89... loading

berkbegins
13/01/2012, 22:18
e o zaman 2 tane talisman alsak mesela

butterfly ile o yeni item neydi onu yapsak tutmazlar mı :(

Lexsarko
13/01/2012, 22:39
Evasion'da yüzde senin hesapladığın tarzda artıyordu sanırım(Mortred'ın ultisi + butterfly). Talismanlar stacklenir mi talismanla yapılan eşyalar stacklenir mi emin değilim.

BorisPeace
13/01/2012, 23:45
Çağrı daha öğrenecek çok şeyin var (:

Evasion büyüleri birbirleri ile çalışmazlar, sadece en yüksek değerli olana bakılır.

Damage Block büyüleri ise sırayla kontrol edilir, biri tuttuğu zaman geri kalanlara bakılmaz.

Lexsarko
13/01/2012, 23:51
Olsun sen gelene kadar eziyodum :D

EuSS.WackyDire
13/01/2012, 23:56
Ahahaha :D

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
14/01/2012, 00:29
:D :D

ViktorReznov
14/01/2012, 02:09
Ah Berk Ah :D

Tuzağa düşmüşsün. Blok eşyalarından sadece son alınan etkin olur. Diğerlerininki muted olur. Yani yüzdeler etkileşmez :)
Bu mesaja güvenip demin adamın biriyle tartışmaya girdim dota2 de. Şimdi oyundan çıkınca alttaki mesajları gördüm. Ah Lexsarko yaktın beni :D

napstar
14/01/2012, 02:54

Bütün mesajları sıra sıra okuyodum. Bunu gördüm yarıldım lan. Bide o panda baktı yandan öle tam oldu yani :D

CoolStoryBro
14/01/2012, 04:03

ahahaha (and panda has left the building)

Elit
14/01/2012, 11:33
Aydınlanma oldugu kadar yüz kaslarımın gerilmeside oldu yani double etkili bir paylaşım :D

axe almısın ne dusunuyon at hunger ı kalabalıgın ıcınde yuru adamın ustune delikanlıysa kacmasın :D

MbNmK
22/02/2012, 23:14
bir de berserk açıp bm basıyorlar abicim armor fırlıyor tavana sana zaten kaç vurabilir ki ? yanlışım mı var yoksa _?

hylfnirr
23/02/2012, 23:10
Stout Shield ve Ring of Regeneration ile başlamanı tavsiye ederim.
Vanguard, Phase Boots, Dagger, Pipe, Heart Of Tarrasque kasana kadar oyunun bitmiş olması lazım.
Late gamede Counter Helix pek işe yaramaz.

HayGru
21/04/2012, 23:47
.....

HolyPesimist
22/04/2012, 00:15
Counter Helix fiziksel damage verir armor ne kadar düserse o kadar fazla vurursun.