PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : League of Legends içeri. Oynamak isteyenler geri kalmayın.

Str0ne
18/01/2012, 03:06
Arkadaşlar gelişmekte olan league of legends oyununa geri kalmadan başlamanızı tavsiye ederim başlamak isteyenler için
http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4d9e02ce83a55298603310 bu linkten üye olunuz Eu - West te direk başlıcaksınız ve Türk oyuncuları bulmak için sohbetler kısmında tr yazarak tr channelına girin yada oynuyan arkadaşlarımız varsa oyundan Str0ne ulaşabilirler herkese iyi oyunlar..

NeVeR_
18/01/2012, 09:40
Oyunu bilmiyorum ama yanılmıyorsam dotanın çakması ?

Specy
18/01/2012, 14:31
Oyunu bilmiyorum ama yanılmıyorsam dotanın çakması ?

Şunu anlamıyorum bütün AoS mapler dotanın çakması mı?
Ilk aos map Gunner_4_ever tarafından starcrafda yapıldı. W3de yapılan ilk map map Valley
of Dissent’di.Karukef yapmıştı. Şunu anlayın artık dota türünün ilki de değildir sonuncusu da olmayacaktır.

Nighthawk
18/01/2012, 14:34
Şunu anlamıyorum bütün AoS mapler dotanın çakması mı?
Ilk aos map Gunner_4_ever tarafından starcrafda yapıldı. W3de yapılan ilk map map Valley
of Dissent’di.Karukef yapmıştı. Şunu anlayın artık dota türünün ilki de değildir sonuncusu da olmayacaktır.

En iyinin Dota olduğu gerçeğini değiştirmiyor :)

WeRdeR WeReMeM
18/01/2012, 14:56

En iyi Dota 2 :(

Specy
18/01/2012, 15:26

Ben burda en iyiyi en kötüyü tartışmıyorum. Bence de en dota ama bu öbür AoS maplere dotanin bakması denmesinin aşırı saçma bir olduğu gerçeğini değiştirmez
Edit:Cümle düşük olmuş :D

WeRdeR WeReMeM
18/01/2012, 15:31
Ben burda en iyiyi en kötüyü tartışmıyorum. Bence de en dota ama bu öbür AoS maplere dotanin bakması denmesinin aşırı saçma bir olduğu gerçeğini değiştirmez
Edit:Cümle düşük olmuş :D

Düşükmü bildiğin düşmüş hepsi :D

Specy
18/01/2012, 16:04
Düşükmü bildiğin düşmüş hepsi :D

çaktırma :D

TNTacme
18/01/2012, 16:04
ben bi başliyim demiştim 3 el attım crebe deny bile yapamıyosun çok sıkılmıştım o işe bıraktım sırf o yüzden :D

WeRdeR WeReMeM
18/01/2012, 16:41
ben dotaya başladığımda deny diye birşey yoktu yapamıyordun öyle birşey :D :D bir bahane olmamalı böyle birşey :P

bykaya
18/01/2012, 17:21
Dotada deny ye alışan insan için deny atamamak moral bozar.
Bence geçerli bir sebep. :)

Jeay
18/01/2012, 17:29
Ya cidden ilk başlarda deny yok muydu? 2006 yılında ilk başladığımda hiç hatırlamıyorum "!" ünlem işaretlerini

DreadAnthem
18/01/2012, 17:50
Güzel oyun aslında ya . Çevren varsa iyi oluyor .

CoolStoryBro
18/01/2012, 18:03
Ya kötü bir oyun değil belki ama bana kolay gibi gözüktü biraz bana tabi izlediğim kişilerden de olabilir bu ama ne bileyim biraz daha basit duruyor gerçekten dotayla kıyaslayınca.

Ayrıca bir kaç kere izledikten sonra denge olayını tam yapamamışlar gibi geldi. Universal skiller çok, çoğu skill damage'i çok yüksek, ölünce para gitmiyor, free tp, kolay kill alınıp kolay kill veriliyor, imba herolar çok gibi bir sürü özellik gözüme bu kadar erken yansıyınca daha neler çıkar diye düşünüp hiç başlamadım.

napstar
18/01/2012, 18:19
Dandik oyun. (nokta)

DucK.G
18/01/2012, 19:06
Ataride tsubasa oynasak daha iyi bence.

TauGunner
18/01/2012, 20:31
Sana göre en iyi Dota olabilir,başkasına göre de Lol olabilir.Sonuçta ortada bir öznellik var.:/

Güzel oyun aslında ya . Çevren varsa iyi oluyor .
İmzanla birazcık çelişiyorsun anten.:)
Bana gelirsek hiç Lol-Hon vs. oynamadım.Nasıl bişi bilmiyorum.Herkesin zevki farklıdır.:)

FroStly
18/01/2012, 20:37
Dota2 > Dota1 > LoL = HoN

WeRdeR WeReMeM
19/01/2012, 08:05
Ya cidden ilk başlarda deny yok muydu? 2006 yılında ilk başladığımda hiç hatırlamıyorum "!" ünlem işaretlerini

Yoktu deny felan bul bi yerden gör bak 5.84c felan bul herolarada bak :)

Str0ne
20/01/2012, 23:58
bu gerçek çok saçma bir gerçek lol ile dota çok farklı oyun yapısı çok hızlı lol - spell var ekstra bir kişi üzerine değil takım üzerine dayalı bir oyun öbür türlü dotada bir karakterin kasması oyunun direk gg oldugunu gösteriyor burada o kasan karaktere dayalı bir türlü strateji olabiliyor her türlü tartışabilirim bu konuyu bu düşünceler olmasın kimsede dota farklı bir oyun lol tamamen farkli bir oyun yapısına sahip

Str0ne
21/01/2012, 00:00
Dandik oyun. (nokta)
zevkler ve renkler tartışılmaz dandik oyun kanaatini asla getiremezsin..

Str0ne
21/01/2012, 00:06
Ya kötü bir oyun değil belki ama bana kolay gibi gözüktü biraz bana tabi izlediğim kişilerden de olabilir bu ama ne bileyim biraz daha basit duruyor gerçekten dotayla kıyaslayınca.

Ayrıca bir kaç kere izledikten sonra denge olayını tam yapamamışlar gibi geldi. Universal skiller çok, çoğu skill damage'i çok yüksek, ölünce para gitmiyor, free tp, kolay kill alınıp kolay kill veriliyor, imba herolar çok gibi bir sürü özellik gözüme bu kadar erken yansıyınca daha neler çıkar diye düşünüp hiç başlamadım.

söyle söyliyim herşey 30 lvl dan sonra başlar 30 lvl oldugun andan itibaren oyunun tadını zevkini almaya baslarsın.Ranked TEAM olanagı ve Ranked solo olanagı tamamen oyunun turnuva bazında en önemli etkeni.Takım kurabilme farklı oyun tarzlarıda bu oyunu dota'dan diğer ayıran bi olanak , Dota kötü demiyorum sadece birbirine benzetemezsiniz,Unutmayınki Lol'de dotanın yapımcılarından ve tamamen farklı bir strateji ..

Jeay
21/01/2012, 00:50
söyle söyliyim herşey 30 lvl dan sonra başlar 30 lvl oldugun andan itibaren oyunun tadını zevkini almaya baslarsın.Ranked TEAM olanagı ve Ranked solo olanagı tamamen oyunun turnuva bazında en önemli etkeni.Takım kurabilme farklı oyun tarzlarıda bu oyunu dota'dan diğer ayıran bi olanak , Dota kötü demiyorum sadece birbirine benzetemezsiniz,Unutmayınki Lol'de dotanın yapımcılarından ve tamamen farklı bir strateji ..

Dayı deny yok deny nası ezicez adamı nası level farkı koyacam????????

Str0ne
21/01/2012, 02:11
Dayı deny yok deny nası ezicez adamı nası level farkı koyacam????????

bunun için bir sürü olanak var deny olması şart değil supportun lane geç gelmesi sonra laneden ayrılmalar olmak zorunda kalıyor ama oyunun asıl amacı bu değil dakika 20 ye kadar gangler - Dragon ve Last hit 2-3 kere dragon fight oluyor , 20 den sonra baslıyor nashor fightları olsun pusular olsun biliyosunuzki görünmedigin bölgeler var ninja gang dedigimiz minionları iterek arkadan gelip o alanlara girip farklı gang atabilme sistemleri var flash speliyle olsun bir sürü türleri var tabikide olanak ve zevk tamamiyle kullanıcılara kalmış beğenmediysen diyebilecek birşeyim yok ama bu kadar oynanabilirligi fazla olan bir oyunun kötü olmasını beklemeyin..

Nighthawk
21/01/2012, 02:58
bu gerçek çok saçma bir gerçek lol ile dota çok farklı oyun yapısı çok hızlı lol - spell var ekstra bir kişi üzerine değil takım üzerine dayalı bir oyun öbür türlü dotada bir karakterin kasması oyunun direk gg oldugunu gösteriyor burada o kasan karaktere dayalı bir türlü strateji olabiliyor her türlü tartışabilirim bu konuyu bu düşünceler olmasın kimsede dota farklı bir oyun lol tamamen farkli bir oyun yapısına sahip

Hocam pardon da competitive dota ile hiç ilgilenmediğin belli sadece tr kanallarında falan pub atmışsın ki böyle bir şey söyleyebiliyorsun. "Dotada takım oyunu yok 1i kastı mı bitiyor". Daha tartışacak bir şey yok bu lafın üstüne. Tabi LoL'un competitive bir yanı da olmadığı için kıyaslama da yapamazsın. Saydığın şeylerin 1000 katı var dotada.

Kusura bakma.

CoolStoryBro
21/01/2012, 03:22
Benim söylediklerime cevap değil bunlar hocam ben oyun dengesi açısından bakınca pek bir eşitlik göremedim oyunda. Kaldı ki izlediğim adamlar da 30 lvl'dan sonraki kısımda oynayan iyi oyuncu sayılabilecek kişiler ama onlarda bu bahsettiğim olaylara düzgün bir açıklama getirememişlerdi.

Ayrıca ben LoL kötü oyundur demiyorum kolay kill, kolay death, kolay para gibi özellikleri sayesinde herkesin rahatlıkla kasıp zevk alabileceği bir oyun bu yüzden güzel bir oyun olduğunu düşünüyorum fakat benim asıl bahsettiğim kolaylığı. Örnek vermek gerekirse marioda güzel bir oyundur senelerce oynamışızdır ama bu onun kolay olduğu gerçeğini değiştirmez ve kolay demek kötü demek değildir. Tabii her oyun gibi bunu da çok iyi oynayan oyuncuları zorlu maçları vardır ama böyle bariz açıklıklarla kolaylıklarla oynamak tamamiyle dengesizliğin hakim olduğunu gösterir oyuna.

Str0ne
21/01/2012, 23:10
Hocam pardon da competitive dota ile hiç ilgilenmediğin belli sadece tr kanallarında falan pub atmışsın ki böyle bir şey söyleyebiliyorsun. "Dotada takım oyunu yok 1i kastı mı bitiyor". Daha tartışacak bir şey yok bu lafın üstüne. Tabi LoL'un competitive bir yanı da olmadığı için kıyaslama da yapamazsın. Saydığın şeylerin 1000 katı var dotada.

Kusura bakma.

dota'da takım oyunu yok demiyorum ama söyle bir gerçek varki bir hero kastıgı zaman dota'da ardı kesilmiyor , ben dota kötü demiyorum zaten herkesin görüşüne saygı duyuyorum ama arkadaşlar lol kötü felan demiş , lol'deki farklı bir olanak daha söylenmesi gerekirse hem ganglerden kaçabilme imkanı yüksek hemde gang atabilme buda lol'un farklı bir heyecanı dota'da böyle birşey yok bir hero tek yakalandıgı zaman kaçabilme imkanı düşüktür dota'da , zevkler ve renkler tartışılmaz söyledigim gibi ..

Str0ne
21/01/2012, 23:13
Benim söylediklerime cevap değil bunlar hocam ben oyun dengesi açısından bakınca pek bir eşitlik göremedim oyunda. Kaldı ki izlediğim adamlar da 30 lvl'dan sonraki kısımda oynayan iyi oyuncu sayılabilecek kişiler ama onlarda bu bahsettiğim olaylara düzgün bir açıklama getirememişlerdi.

Ayrıca ben LoL kötü oyundur demiyorum kolay kill, kolay death, kolay para gibi özellikleri sayesinde herkesin rahatlıkla kasıp zevk alabileceği bir oyun bu yüzden güzel bir oyun olduğunu düşünüyorum fakat benim asıl bahsettiğim kolaylığı. Örnek vermek gerekirse marioda güzel bir oyundur senelerce oynamışızdır ama bu onun kolay olduğu gerçeğini değiştirmez ve kolay demek kötü demek değildir. Tabii her oyun gibi bunu da çok iyi oynayan oyuncuları zorlu maçları vardır ama böyle bariz açıklıklarla kolaylıklarla oynamak tamamiyle dengesizliğin hakim olduğunu gösterir oyuna.

Kardeşim lol basit bir oyunda değil ayrıca senin oynadıgın oyunlar daha 1 lvl daki oyuncuların girdiği oyunlardır 30 lvl rank game yada 5v5 rank team oyunlarına girebildiysen basit mi değilmi anlama imkanına sahip olursun yada stream den herhangi bir oyuncunun canlı performansını izle özellikle rank , turnuva maçı veya rank Team maçını izle anlıcaksın demek istediklerimi

Jeay
22/01/2012, 00:00
Deny'ı getir o oyuna başlıcam dayı

Str0ne
22/01/2012, 00:35
Deny'ı getir o oyuna başlıcam dayı

bu benim elimde olan bir şey değil ister oyna ister oynama o sana kalmış ben sadece içeriğinden bahsettim

Str0ne
22/01/2012, 00:40
Sana göre en iyi Dota olabilir,başkasına göre de Lol olabilir.Sonuçta ortada bir öznellik var.:/

İmzanla birazcık çelişiyorsun anten.:)
Bana gelirsek hiç Lol-Hon vs. oynamadım.Nasıl bişi bilmiyorum.Herkesin zevki farklıdır.:)

katılıyorum :)