PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Key suistimali!!

forgotten05
24/01/2012, 01:48
Bir konuda dert yanmak istiyorum.
Key dağıtımı artık kimi kişilerin suistimaline uğramış durumda, bu benim şahsi görüşüm. Eminim benim gibi birçok yolu deneyipte elde edemeyen arkadaşlarımız vardır ama kimileride var ki olduğu halde birden çok edinip işin ticaretini yapmaya başladılar. Bu gibi insanların yüzünden mağdurum. Çoğu yolu deneyip elde edememişken fazladan alıp satmaya başlayanları gördükçe sinirleniyorum, varsa elinde olmayanlara da yol verin kardeşim :mad:

Umarım haddimi aşmamışımdır, hayırlı forumlar.

Ali Can
24/01/2012, 02:38
Suç valvede,böyle saçma bir sistem olamaz. Dota2 hazır olana kadar oyuncuları Lol yada HON tarzı oyunlara kaptırmak istemiyor.
Bizide oyuncak gibi kullanıyor. ama helal olsun kullansınlar yeterki bir key versinler :s

ViktorReznov
24/01/2012, 03:10
Ben de katılıyorum forgotten'a. Özellikle keyini parayla satanlara sinir oluyorum. Tabi key senin, satmak da yasal o yüzden itiraz edemiyorum ama fırsatçılık gibi geliyor bana. Ben 2 keyimi de arkadaşlarıma verdim çıkar çıkmaz mis gibi. Werder_Weremem siteye bağışladı böylece rasgele birine yarışmayla verilmiş oldu. Napstar kendi bir soru sordu bakalım daha sonuçu belli değil.Bunlar şu an aklıma gelenler tabi. Her neyse keyini parayla saymayıp da insanlara dağıtan herkese aferim :D

napstar
24/01/2012, 05:18
Bu yüzden bedavaya veriyorum işte :( KAHROLSUN Kapitalizm!!!!1111!!!!!1!!!

-tamam sakinim

Zeal69
24/01/2012, 05:22
Çok haklısın aynı şekilde bende mağdurum malesef.Daha önceden keyi olanlar tekrar key kazanıp satıyor bu cok gereksiz bişey.Beta demek bi oyunun yapım aşamasındayken denenmesi demektir yani beta lar zaten sona ericek ne gerek var bu kadar abartmaya bırakın deneyemeyenler de denesin bize fırsat kalmıyor denemeye bu sefer oyundan soğuyoruz ne anladık ? Suan hala oyunu oynayamadım eger 1 ay içinde hala oynayamazsam ilerde almıcam deneme sansı bile bırakmıyorlar insanda.

thegosugamer
24/01/2012, 06:54
iyi de adam key satınca da keyi olmayan birine veriyor, hani satin alan adamlar key koleksiyonu yapmıyordur heralde. Satıyor olmasının sana bana bi zarari yokki.

MrFoseptik
24/01/2012, 10:27
satmasının bi zararı yok ama tutup da 5 üyelik açıp hepsine beta key gelsin diye uğraşıp geleni satarsan olmaz orda duracaksın

WeRdeR WeReMeM
24/01/2012, 10:58
Valla ben 3 üyelik açmıştım 2 sine geldi ötekinede bekliyorum ama bir uğraş içinde değilm :) Hiçmi hiç uğraşmadım yani 3.yede gelince gene burada dağıtıcam satma gibi bir durum yok yani. Başka varmı öyle benim gibi 3. key sahibi olan ?

forgotten05
24/01/2012, 12:45
Valla ben 3 üyelik açmıştım 2 sine geldi ötekinede bekliyorum ama bir uğraş içinde değilm :) Hiçmi hiç uğraşmadım yani 3.yede gelince gene burada dağıtıcam satma gibi bir durum yok yani. Başka varmı öyle benim gibi 3. key sahibi olan ?
Bu konuyu sızın gıbılerı kınamak ıcın actım. Tidenin kafası girsin ağzına. Tek hesabımında sansı yok, bıleydım acardım 3-4 tane hesap. Her neyse, şaka bi yana... Bi önerim olacaktı, beğenirsiniz veya beğenmezsiniz, takdirinize kalmıs. Bence keyler rastgele dagıtılmamalı, kişi arastırılıp anlasmalı olarak key verılsın. Kurayla invitelar dagıtılsın. Yani keyler magdur oldugu kesin olana inviteda yarısmayla veya kurayla dagıtılsın. Cunku elınde dota 2 betası olan kımsenın ınvıte ıcın kuraya veya yarısmaya katılcagını sanmıyorum. Bı kar yok cunku, ama key satılabılır. Invıte bıle 2 kısıye satılabılır... Elınde oyun olsada key ıcın ugrasılabılır ama ınvıte ıcın ugrasılmaz. Dıger onemlı olan key sahıbını ıyı saptamak ve ınvıteları sıte ıcınde 2 kısıye vermek sartıyla anlasmak. Boylece 1 keyden 3 magdur yararlanabılır.
Boyle yapılabılır bence, umarım onerım yetkılı kısılerce mantıklı bulunur. Iyı forumlar...

WeRdeR WeReMeM
24/01/2012, 13:23
Benim gibileri senin gibiler kınamasıyla olmaz gözüm be :) İstesem satabilirdim kime ne yapacağımı sorcak değilim. Biraz aklını çalıştıran benim yaptığım şeyi denerdi he denemediniz ozaman susun şimdi. Dedim gibi satabilirdim ama ben SİZİN GİBİLERİN yani mağdur olanların yararlanmasını istediğim için 2 adet invite hakkımı yani benim olan malımı forumdaki arkadaşlarım arasında bir kura ile verilmesini istedim. Diğer türlü dağıtmam mümkün değil öyle birşey olsa zaten sana vermezdim açık konuşayım.

forgotten05
24/01/2012, 15:41
ılk olarak ben zaten ınvıteların yarısma sonucu dagıtılması taraftarıyım yalnız keylerın yanlıs ellere gıtmesını ıstemıyorum, bunun ıcın boyle bır sey yazdım. Ikıncı olarak "ben keylerı satmıyorum zaten, dagıtıyorum yanlıs anladın" desene, nıye ezıyosun benı magdurum dıye :(

WeRdeR WeReMeM
24/01/2012, 15:51
Zaten Nighthawk'ın steam üzerinden yarışmayı yapma sebebi yanlış ellere gitmemesi için. Alan kişiler birdaha almasın diye. Yanlış anlaşılma içinde takma kafanı boş ver :)

bgcndbk
24/01/2012, 20:49
Araştırılması konusuna katılıyorum geçen yarışmada kazanan arkadaşın profiline bi bakılsaydı adam resmen 1 aydır steam hesabına girmemişti steamindeki tek oyun şu anda dota2 dahada oyun yoktu vede kazanalı kaç gün (2gün) oldu şu an bakın oynadığı toplamda 1.4 saat şimdi bu adamamı gitti o davet . Sadece üzülüyorum . Eminim daha çok isteyen ve hakedenler vardı . Eywallah

thegosugamer
24/01/2012, 21:32
çok ilginç gercekten. Adam 1.4 saat oynadı diye o keyi haketmiyor sen mi hakediyorsun? Key haketme oynama süresine mi baglı? . Ben sabah akşam dota oynayan çok yeteneksiz veya bencil, ya da yetenekli ama 5 para etmez karakteri olan genel konusması ve tavrıyla oyunda parazıt olmaktan öteye gidemeyen çok oyuncu tanıdım. Hanı bir adalet sistemi olsa o oynadıgın saat olmazdı emin ol. 2. ve en ilginci adam keyini foruma bagışlıyorr, forum alavere dalaveresiz çekilişle birine veriyor ve siz buna bile tatmin olamıyorsunuz. Ben de isterdim adrese eksper gelsin oyun-kısılık-istek analızı yapıp ona gore key dagıtılsın ama pek olası degil sankı. Hani ütopik ve aslında hakkınız olmayan istekleriniz var kimse bunu size yazmıyor. Hayat zaten butun olarak adil bir sistem degil bir çevrenize bakarsanız, uyduruk bir beta key için olası olmayan bir adalet de aramaya çalışmanız-istemeniz boşa enerji kaybından başka birşey degil.

bgcndbk
24/01/2012, 22:21
Muhalefet olucam diye koskoca paragraftan 2 kelime grubu seçicek kadar acizmisin arkadaşım sen . Ben üstteki cümlede kendim hakediyorum diye bi cümle kurmuşmuyum tekrar oku . Ayrıca Olay sadece saatte değil . başka çok şey yazdım orda . O yüzden azcık insan ol sadece muhalefet olmak için 2 kelimeyı cımbızla çekip gelme karşıma . Ayrıca rahat ol ütopikliğini senden daha iyi kavrayabiliyorum ben sadece gönlümden geçeni söyledim keşke öyle olsa . hadi kal sağlıcakla

FeedGuaranteed
24/01/2012, 23:24
SATMAK için birden fazla edinenlere olan haksız ama haklı öfkeni anlıyorum gardaş ama dün kazanan adamın steamden bir şey oynuyo olmaması haliyle 1 aydır girmiyo olması ve 2 günde belki de vaktinin olmayışına atarın olmamış.

MrFoseptik
25/01/2012, 00:46
beta key bağışlama alkışlanılması gereken bi durum ama satmak resmen ...neyse. o betalar oyun geliştirilsin diye dağıtılıyor sen kâr edesin diye değil. ama siteye bağışlarsın site daha çok kişinin dikkatii çeker GH.com da bundan faydalanır. senin de iki üç kişiye faydan olur.

Lexsarko
25/01/2012, 01:57
Betası olanların kızmakta haksız olduğunu düşünmüyorum. Kendisi beta sahibi olamazken birilerinin satacak kadar çok betaya sahip olması sinir bozucu birşey. Ancak sahip olan kişi talep varken satmakta özgürdür.

Ben şu an beta satmanın çok da kârlı olduğunu düşünmüyorum. 2 invite'ı 60 tlye satsan dışarı çıktığında birkaç saatte harcayacağın para çıkıyor sadece. Gönül ister ki insanlar paylaşsın ancak kimse de tanımadığı birine pat diye vermek istemiyor açıkçası. Napstar kendi çapında yarışma yapıyor ancak ondan da memnun olmayanlar var. Tabi verdiğinde haksızlık yaptığını düşünenler de olacaktır.

Eğer fazla betası olup satmayı düşünmeyen varsa güvenilmezlik problemini aşmak adına kendisi için yarışmayı düzenleyebiliriz. Böylece kişisel olarak baskı yememiş olur. Kazanana da kimin verdiğini hatırlatırız böylece hoş bir ortam oluşur.

Yine de zamanında bize de gelen "Arkadaşlarınıza veriyorsunuz!" ya da daha önce yazdığı mesajı editleyip "İlk ben yazmıştım niye başkasına veriyorsunuz!" hatta daha da kötüsü bazı beta sahibi olan başka organizasyon yöneticilerinin yarışmaya katılması beni düşündürmüyor değil.

Benim tavsiyem playdota'daki çekilişe katılmadıysanız katılın. Katıldıysanız da sabredin. Ben en son ne zaman Dota 2 oynadığımı hatırlamıyorum ama dota oynayalı daha 1 saat oldu. Umarım anlatabilmişimdir.

D1e-_-
25/01/2012, 19:32
Bu konuyu sızın gıbılerı kınamak ıcın actım. Tidenin kafası girsin ağzına. Tek hesabımında sansı yok, bıleydım acardım 3-4 tane hesap. Her neyse, şaka bi yana... Bi önerim olacaktı, beğenirsiniz veya beğenmezsiniz, takdirinize kalmıs. Bence keyler rastgele dagıtılmamalı, kişi arastırılıp anlasmalı olarak key verılsın. Kurayla invitelar dagıtılsın. Yani keyler magdur oldugu kesin olana inviteda yarısmayla veya kurayla dagıtılsın. Cunku elınde dota 2 betası olan kımsenın ınvıte ıcın kuraya veya yarısmaya katılcagını sanmıyorum. Bı kar yok cunku, ama key satılabılır. Invıte bıle 2 kısıye satılabılır... Elınde oyun olsada key ıcın ugrasılabılır ama ınvıte ıcın ugrasılmaz. Dıger onemlı olan key sahıbını ıyı saptamak ve ınvıteları sıte ıcınde 2 kısıye vermek sartıyla anlasmak. Boylece 1 keyden 3 magdur yararlanabılır.
Boyle yapılabılır bence, umarım onerım yetkılı kısılerce mantıklı bulunur. Iyı forumlar...
Hiçkimseden hiçbirşey dilenmemen gerek. Şuan gözüme fırsatçı olan sensin kendini acındırıyorsun bunlar bana key versin diye kıvranıyormuşsun gibi geliyor doğru mudur?

forgotten05
25/01/2012, 21:13
Diyaloğun devamını okursan bi yanlış anlaşılma olduğunu göreceksin.

İyi akşamlar

WeRdeR WeReMeM
25/01/2012, 21:59
Boşuna tartışıyorsunuz ya vallahi. Şans işi bu arkadaşlar artık şansınız yoksa yapcak birşey yok yani. Ne şimdi ben 4 tane Çeyrek Milli piyango bileti alsam 4'ünede çıksa ( ki bu şans bende iken çıkar :P ) Milli Piyango idaresi haksızlıkmı yapmış olacak yani bu mudur :D

forgotten05
26/01/2012, 02:06
Diablo 3 beta key karşılığı acaba dota 2 beta key alabilir miyim ki?:D

ViktorReznov
26/01/2012, 02:16
Diablo 3 beta key karşılığı acaba dota 2 beta key alabilir miyim ki?:D
Alabilirsin bence.