PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Chat sistemine geçelimmi

Vulcan
09/02/2012, 23:28
http://www.gamehonor.com/content.php/553

group310482@groupsim'den bu sisteme geçelimmi arkadaşlar ?

Geçersek avantajlarımız ne olacak

+ Herhangi bir program kurmak zorunda kalmayacaz (msn)
+ Bir yere üye olmak zorunda kalmayacaz
+ Birisi ile özel olarak chatleşebilecez
+ İnternete girebileceğimiz herhangi bir yerden bağlanabilecez
+ Online'ları sürekli olarak görebilecez
+ Sadece browser tabanlı olduğundan bilgisayarda kasma meydana gelmeyecek
+ Flood ve spam çok fazla sorun olmayacak (çünkü ekran çok geniş)
+ Renkli nick, renkli ve büyük yazı sorunu ortadan kalkacak

Dezavantajlarımız ise

+ Herhangi bir program kurmak zorunda kalmayacaz (msn)

Avantajmı Dezavantajmı karar veremediğim şey ise

? Birisi mesaj attığında yanıp sönen bir şey olmayacak

Not: IRC sistemini bilmiyorum bu yüzden neler yapabiliriz, yapamayız bilmiyorum. Yapabileceğimiz başka şeyler varsa lütfen belirtiniz

[Pisicik]
10/02/2012, 05:40
garena da seni sürekli takip ederim dostum,güzel işler yapıyorsun ve jfa room sana hasta :D bu olay da msn den güzel olmuş bence

BorisPeace
10/02/2012, 10:38
Biraz daha bilgi vereyim istedim (:

+ Bir yere üye olmak zorunda kalmayacaz

Buna www.gamehonor.com da dahildir. Sitemize üye olmadan da chat ekranını görüntüleyebilirsiniz.

+ Flood ve spam çok fazla sorun olmayacak (çünkü ekran çok geniş)

Ekranı istediğiniz şekilde her boyuta ayarlayabilirim (daha geniş, daha yüksek, daha dar vs).

Not: IRC sistemini bilmiyorum bu yüzden neler yapabiliriz, yapamayız bilmiyorum. Yapabileceğimiz başka şeyler varsa lütfen belirtiniz

IRC Komutları için wikipedia'da güzel bir sayfa var (Türkçe): Linky. (http://tr.wikipedia.org/wiki/IRC_komutlar%C4%B1_listesi)

Aradan bir iki seçme yaptım:

"/ignore BorisPeace" şeklinde bir komut ile istediğiniz kişinin yazdıklarını görmemeyi seçebilirsiniz. Grubun geri kalanı hala onun yazdıklarını görecektir. Bu Volkan'ın hoşuna gidecektir diye düşünüyorum, birbirini spam yapan iki arkadaş varsa ona atmak yerine yazdıklarını görmemeyi seçebilir :D "/ignore -r BorisPeace" şeklinde bu engelleme kaldırılabilir.

Wc3'teki "/me" komutu burada geçerlidir. Örneğin BorisPeace adlı kullanıcı "/me 5 dakika afk olacak." yazarsa, ekranda "BorisPeace 5 dakika afk olacak." diye bir yazı görünür.

"/nick" komutu ile nickinizi değiştirebilirsiniz, çıkış yapıp tekrar girmenize gerek yoktur. Nickiniz "BorisPeace" iken "/nick Boris" yazarsanız "Boris" olarak değişecektir.

"/query Volkan" diyerek bu kullanıcı ile özel bir konuşma başlatabilirim. Buradaki konuşmaları sadece ben ve Volkan görür.

Chat ekranının sol üst köşesine doğru (no topic set) diye bir yazı var. Oraya istenilen topic yazılabilir. Örneğin Volkan sabah girip "Volkan: Aşkam 9 JFAsına bugün gelemeyeceğim arkadaşlar" yazıp çıkabilir. Daha sonra chat'e girenler bu topic'i görecektir.

Linkte daha çok komut mevcut, bu komutlar chat sayfasının altına eklenebilir, ya da kısaca wikipedia sayfasının linki de konulabilir.

Sadece olasılıkları belirtmek istedim (:

canifeto12
10/02/2012, 11:19
volkan benm bu konuda söz hakkım varmı ?

Ahmet"FranJose"ÇOLAK
10/02/2012, 14:25
gecelım bence

Vulcan
10/02/2012, 15:22
Boris döktürmüşsün evet gerçekten çok istediğim özellikler var :) ben olumlu bakıyorum

Vulcan
10/02/2012, 15:49
Boris gelince konuşalım chat kanalını açar açmaz sıkıntı başladı 2 tane velet geldi ısrarla küfür ediyor hakaret ediyor kick atıyoruz atıyoruz geri geliyor buna nasıl biz çözüm bulabiliriz ?

Nighthawk
10/02/2012, 16:04
Halledicez onu merak etmeyin.

rstyem
10/02/2012, 17:03
ben gararsızım.

LiFeFoRLiFe
10/02/2012, 19:57
herkes farklı farklı nicklerle sisteme girip trollüyor üstelk adminler bide msn <3 4ever

Burakula
10/02/2012, 20:01
chat sistemi karıştı sahte bi nooboftheturkey sorun yaratmakta

Vulcan
10/02/2012, 20:02
Evet şu an çakma NooboftheTurkey kanalı ele geçirmiş durumda, operasyon için Boris'ten işaret bekliyoruz.

WHY YOU LITTLE
10/02/2012, 20:05
adam pisliğin teki çıktı rıza baba.
Boris çabuk gel :(

busterer
10/02/2012, 20:10
Volkan daha şimdiden senin nickinle küfür eden veletler filan gelmeye basladı bence kesinlikle gecmeyelim msn iyiydi gercekten :S

- Olarak

Oyuncu Sayısı %30 Gibi bir oranda düşecek. (Acamıycaklar Linki Kaybetcekelr Haberleri Olmıycak vs vs.)

Daha Forumu Acmaya Useniyoruz Orayımı Acıcaz Diyenler Olucaktır.

Msnin Görsel Hali Kat Kat daha İyi Çok Karışık Orası.

Ben ASLA Geçmeyelim Diyorum Gerisi Size Kalmış.

DeathlyHall0w
10/02/2012, 20:16
Kendı acımdan soluyorm kı ben foruma gırmeye usenen ınsan bu chatı acmam ve msn daha guzel bence msn her zaman ıyıdır gruplar ıcın hıc kımse msnden baska grup olamıyor genel olarak konusuyorm tabıkı

WHY YOU LITTLE
10/02/2012, 20:18
ben geçelim demiştimde biraz daha düşününce msnin daha avantajlı olduguna karar verdim

rstyem
10/02/2012, 20:34
şimdi oradaki chati ele geçiren şahsiyet ben oluyorum sonrada nooboftörki diye acc alıp onada op verdim, aslında yüce bir amacım falan yok maksat ibnelik hadi kolay gele...

LiFeFoRLiFe
10/02/2012, 20:36
şimdi oradaki chati ele geçiren şahsiyet ben oluyorum sonrada nooboftörki diye acc alıp onada op verdim, aslında yüce bir amacım falan yok maksat ibnelik hadi kolay gele...

alın bunu merkeze...

Nighthawk
10/02/2012, 20:43
"Ele geçirmek" asdasfasd. Sadece nasıl bir şey olacağını göstermek için açmıştık o kanalı yetkileri ayarlamadan.

Kanalı değiştirip trolllerin bozamayacağı şekilde ayarladım.
Sayfa için gamehonor.com/w3tr şeklinde kısa url ayarladım.

Yine söylüyorum bu sadece nasıl bir şey olacak denenebilmesi için. İstenirse tam olarak ayarlayacağız.

Vulcan
10/02/2012, 20:45
Arkadaşlar biraz sabır acele etmeyin yahu bu sadece test. Tam olarak hallettiğimiz zaman zaten duyuru yapılacaktır.

Vulcan
13/02/2012, 14:07
Chat'in son durumu nedir 2 gündür evde yoktum bilgim yok.

Chat'e giriş yapmak istediğim zaman yetkin yok diyor forumdan log off olup açınca giriş yapabiliyorum bu arada

BorisPeace
13/02/2012, 15:08
Nighthawk bu konuda benden daha bilgili. Onun bakması daha doğru olur.

IRC kanalları tüm dünyada (özelliklede oyuncu dünyasında) fazlasıyla yaygın. Eminim ki küçük pürüzler giderildiğinde çok daha kullanışlı olduğunu siz de farkedeceksiniz.

Nighthawk ile birlikte kanaldan atma ve ban özelliklerini denedik, ikisi de sorunsuz çalışıyor.

Gokotas
13/02/2012, 15:58
İRC de şöyle bir sorun olucak galiba yazı yazıldığıda ne bir ışık geliyor ne başka birşey ne de ses sanırım

Busterer a bazı yönden katılıyorum insanlar foruma gelmeye üşeniyor.Benim aklımdaki irc kanalı global olan mirc ten bir kanaldı.Oradan daha iyi oyuncu çekebileceğimizi düşünüyorum.Buradaki chat sisteminden biraz zor ve sıkıntılı olabilir.Ama yapabilirim diyorsan NoobOfturkey biliyorsun her zaman arkandayız

O yüzden kararsızım ;)

Vulcan
13/02/2012, 17:06
Peki şunu düşünün oyun sırasında en büyük sıkıntımız ne ?

*ben msn kullanmıyorum*
*ben msn'e giremiyorum*
*benim pc msn açıkken kasıyor*
*grubun adresini unutuyorum çok karışık*

gruba girincede zaten üstteki avantajlarımızı ters çevirip katılan kişiye sun işte o kadar sorunda ortaya çıkıyor bırak ışık falan gelmesin hatta millet ondan bile şikayetçi ben irc sisteminin daha iyi olacağını düşünüyorum

BorisPeace
13/02/2012, 17:23
Benim aklımdaki irc kanalı global olan mirc ten bir kanaldı.

mirc irc kanallarını görüntülemek için kullanılan küçük bir program. IRC kanalına sitemizden girmek yerine mirc programı ile de bağlanabilirsiniz, kimseyi bir programa bağlı tutmamak için sitede böyle bir sayfa oluşturduk.

Beregond
13/02/2012, 18:23
mIRC, eski ve basit görünümlüydü hatırladığım kadarı ile.

gIRC var, gamers irc açılımı. Benim kullandığım dönemlerde daha profesyonel ve daha düzenli idi.

gIRC kullanmanızı tavsiye ederim tabii değişmediyse.

Vulcan
17/02/2012, 01:45
Şu kayıt işini ne yapacaz :( 2 ayrı adresle 2 defa üye oldum ama login to Q diyip login olmaya çalışırken yine aynı ekran geliyor arka taraftan bakıyorum oradada login olduğum gözükmüyor.

Lexsarko ve BorisPeace biliyor sorunumu, NightHawk bu konuda en bilgili kişi senmişsin.

Vulcan
19/02/2012, 18:32
Son durum nedir ? Biz bu sisteme geçmek istiyoruz çünkü :(

Gokotas
19/02/2012, 18:35
mirc irc kanallarını görüntülemek için kullanılan küçük bir program. IRC kanalına sitemizden girmek yerine mirc programı ile de bağlanabilirsiniz, kimseyi bir programa bağlı tutmamak için sitede böyle bir sayfa oluşturduk.

Yıllardır mirc kulanırım yani mendile selpak demek gibi birşey diyorum :) irc sistemi güzele benziyor ancak bu sitenin altında gözüken chat sistemini daha çok beğendim gerçekten kararsızım ancak artık msn olmasın ..

BorisPeace
19/02/2012, 20:44
25 Şubat buluşmasında daha ayrıntılı olarak konuşabiliriz (:

Vulcan
28/02/2012, 16:02
O kadar buluşma yaptık konuşmayı unuttuk :) Bu arada sorunu çözdüm fakat başka bir sorun daha ortaya çıkıyor.

Biz Chat sistemine yavaş yavaş geçmeyi istiyoruz fakat tabiki tek sorun şu olacak, ara sıra birileri gelip sövüyor veya gelip saçma saçma flood yapıyor, kick atsak bile başka bir nick ile anında tekrar login olabiliyor (msn olsa, oturup yeni msn açmak zorunda kalacak) buna karşı nasıl bir çözüm olabilir ?

BorisPeace
28/02/2012, 18:10
Biz ban denemesi yaptık Nighthawk ile, tekrar rahatça girememiştim kanala. Kick yerine ban deneyebilirsin.

Vulcan
08/03/2012, 22:31
Boris bizim kararımız değişmedi, bu sisteme geçmek istiyoruz. Müsait olduğunda gel şu işi halledelim.

Setjixus
14/08/2012, 22:40
Çoğunluk geçelim demiş şimdiye kadar geçmememiz hata.