PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rehber - Tarafsız Birimler (Neutral Creeps)

Gokotas
18/02/2012, 11:38
Bir tane mevcut ama sadece flame avatar dan bahsedilmişti.Bütün detaylı nc rehberini şimdi veriyorum

İlk başta NC nedir?

Nc dediğimiz yani Neutral Creeps adında da anlaşılacağı gibi tarafsız birimlerdir.Ormanda bulunurlar.Creeplerle birlikte doğarlar ve kesilene kadar yenisi çıkmaz.Bu kadar yeter sanırım :)

Basitten zora doğru gideceğim.İtiraz edenler olabilir ben kendi kesme sıralamamı vereceğim.

Murloc Flesheater
http://c1202.hizliresim.com/u/l/2ty5n.png
Bunlar masum yaratıklardır

290 canları vardır.Resimde gördüğünüz gibi 3 tanedirler.Damageleri 13-15 aralığındadır armorları 1'dir.Haritada ünlem işaretli olan yerde de bulunmaktadır.

Verdiği exp: 22
Verdiği gold: 24-32

Kişisel yorumum: Genellikle hızlı para + exp kasmak için çok uygular.Bazı heroların alan skilleri 290 dan fazla vurur.Ya da normal skilleri de 290 dan fazla vurabiliyor.Hızlı bir şekilde ufak gold miktarını bunlarla kasabilirsiniz.Bence gayet basit ve kekler.

Treant ve Satyr
http://b1202.hizliresim.com/u/l/2tycx.jpg

Bu nc mizde 2 tane treant ve 1 tane satyr bulunmaktadır.Treant'ların 430 canları vardır. 17-19 atakları ve 1 armorları vardır.

Verdiği exp: 36
Verdiği gold: 27-36

http://a1202.hizliresim.com/u/l/2tymq.jpg
Satry ise critic vurmak özellikli bir yaratıktır.Dikkat etmek lazım :) 480 canı olan satry resimde gördüldüğü gibi 2 armoru vardır ve 28-30 vururlar.

Verdiği exp: 68
Verdiği gold: 35-43

Kişisel yorumum: İlk başta çoğu kişi level'i düşük diye treantlara saldırabilirler.Doğrudur çünkü gerçekten kek gibi dururlar.Ancak ben ilk başta satry i kesme taraftarıyım.Critic vurduğundan dolayı tehtit oluşturmaktadır.O yüzden ilk başta satry den başlamakta yarar var tabi bana critic şansı gelmez derseniz buyrun treant kesin

Spider ve Satyr

Bu slotta 1 spider 2 satry bulunmaktadır.Satry nin özelliklerini yukarıda vermiştik.Şimdi biraz spiderı tanıyalım.
http://e1202.hizliresim.com/u/l/2tyzv.jpg
Örümcek kardeşimizin 520 hp'si 32-34 atak gücü ve 0 armoru vardır.

Verdiği exp: 77
Verdiği gold: 45-52

Kşisel yorumum: Kesmesi zevklidir örümceklerin.Güzel exp ve gold verir.3. olarak buraya girip hızlı bir şekilde ilk başta satry leri kesmenizi tavsiye ederim.Yine critcten dolayı ötürü :)

Sasquatch
http://e1202.hizliresim.com/u/l/2u0rm.jpg
Sasquatch en güçlü nc'lerden biridir.Görüldüğü gibi kuvvetli ve büyüktür.1200 Hp si 65-71 atak ve 5 armoru vardır.Kendisi resimde uyuyor ama düşük seviyedeki birini uyanınca kolayca alt edebilir :)

Verdiği exp: 105
Verdiği gold: 153

Kendi yorumum: Ormanda bulunan en güçlü yaratıklardan biri olmasına karşın listemde en güçlüler arasında 2. sırada yer alıyor.Nedeni şu bu hero hem skill yiyor hem kesmesi zahmetli değil.Critic derdi yok direk sağ clickle bile kesersiniz.Verdiği exp az olsa da kesilebilitesi yüksek bir nc dir ;)

Spider,Satyr ve Furbolg
Bu slotta resimde görüldüğü gibi 3 tane nc vardır.Spider ve Satyr yi yukarıda resimlerle anlattık tek eksik furblog kaldı :)
http://b1202.hizliresim.com/u/l/2u11w.jpg
Ayımızın 1100 hp si 37-39 atak gücü ve 2 armoru vardır.Ayı olduğu için skill yemem bal tabiki yerim yerim diyor :)

Verdiği exp: 77
Verdigi gold: 65-74

Kişisel yorumum: Bunu sona bilerek koydum.Negatif özellikler fazla bu slotun.Hem tank var hem critic vuran var.Ayrıca tank olan skill yemiyor.Onun için ilk satry den baslayarak sırayla kesin :)

Not:Yavaş yavaş resimli eklenecektir.Bişiler katmak isteyen arkadaşlar çekinmeden yazıp sorabilirler.

Gokotas
18/02/2012, 13:47
Günceldir sadece en güçlü NC leri eklemek kaldı

busterer
18/02/2012, 19:42
Helal olsun ii düsünmüssün.

Vulcan
18/02/2012, 19:50
Gayet güzel rehber :) Rehberi sabitliyorum birde bu rehber için sana fikir verecem tablo falan yapacaksın

LiFeFoRLiFe
18/02/2012, 20:15
mesajım silinmiş -_- güzel rehber ty

Gokotas
18/02/2012, 20:23
Teşekkürler ;) yardımlara hayır demem

Yakında trol ü de ekleyeceğim sanırım ya bu gece ya yarın akşam o da hallolacak.

Gokotas
14/03/2012, 11:02
Map dizaynı değiştiği için boş vaktimde hızlıca rehber güncellenecektir.1-2 tane değişiklik var zaten :)

Gokotas
18/03/2012, 15:04
Evet arkadaşlar biliyorsunuz ki yeni maple birlikte nc sisteminde ufak değişikler olmuştur.Artık 2 satry 1 ağaç adam ve fulborgun yerine 2 golem ve 1 gnoll gelmiştir.Şimdi bu elemanları tanıyalım ve birlikte taktik geliştirelim.

Mud Golem
http://g1203.hizliresim.com/v/l/3mw6x.jpg
Bu güçlü yaratıklar 37-39 atak gücüne ve 2 armora sahiptirler.700 hp li ve heavy armorlu olmaları evet başta biraz zorlayabiliyor bizi.Ancak yine de artık basitlikten biraz daha kurtuldu diyebiliriz.

Verdiği exp : 77

Verdiği gold : 62

Gnoll Warden
http://g1203.hizliresim.com/v/l/3mw9b.jpg
Gnoll Warden golemlere nazaran daha güçsüzdür.Ancak vuruş rangesi nedeniyle sinir bozucu olabilir :) 25-27 Atak gücünde 560 hp si ve 4 heavy armoruyla adeta ranger gibidir :) Tabi daha basitidir.

Verdiği exp : 77

Verdiği gold : 47

Kişisel Yorumum: Bu yeni gelen yaratıklar evet eskisinden daha güçlüdür.Bu yüzden kesilme sırasındaki yeri de değişecektir.Spider ve 2 satry nc sini kestikten sonra sıra bunlar kesilmelidir.Bunlar biraz daha sıkıntılıdır.Ve fulborg un nc den çıkartlması artık nc kasmanın biraz daha sıkıntılı olacağını anlamış bulunmaktayız

napstar
18/03/2012, 15:13
JFA ile ne yazık ki ilgilenemiyorum,(bu cümle volkan'ı kızdırabilir ehehe) ama sanırım Dota'ya benziyor. Ancak kafama bir şey takıldı;

Nc dediğimiz yani Neutral Creeps adında da anlaşılacağı gibi tarafsız birimlerdir.Ormanda bulunurlar.Creeplerle birlikte doğarlar ve kesilene kadar yenisi çıkmaz

Creeplerle birlikte doğar denmiş. Bu NC kasan arkadaşa avantaj olmaz mı? Yani daha creepler savaş alanına gitmeden bedava exp gibi bir şey.

not: Tamamen tahmin, yanlış olabilir.

Gokotas
18/03/2012, 15:22
Napster ilk başta konuma yazı yazdığın için ve açık sözlü olduğun için teşekkür ederim.JFA ile ilgilenmek ya da ilgilenmemek gerçekten kişiseldir kızacağını sanmam ama üzülebilir :)

Evet avantaj hatta CM modunda nc ler daha erken çıkıyor :) Yeni sürümde belki bu değişmiştir bilemiyorum test edemedim ama evet gerçekten avantaj.Şimdi bu golemler de geldi 1 slotu hemen 1 lvl veriyor.İlk lvl alma bonusu bile alınabilir sağlam başlangıç itemleriyle.

Ama şöyle bir gerçekte var pro oyuncular lanede daha çok kasabiliyor.Hem de farkla kasıyorlar.Kendimden biliyorum göya nc kasmıştım lanedeki adam benden daha çok kasmış bitiremediğim itemleri bitirmişti :)

napstar
18/03/2012, 15:28
Napster ilk başta konuma yazı yazdığın için ve açık sözlü olduğun için teşekkür ederim.JFA ile ilgilenmek ya da ilgilenmemek gerçekten kişiseldir kızacağını sanmam ama üzülebilir :)

Evet avantaj hatta CM modunda nc ler daha erken çıkıyor :) Yeni sürümde belki bu değişmiştir bilemiyorum test edemedim ama evet gerçekten avantaj.Şimdi bu golemler de geldi 1 slotu hemen 1 lvl veriyor.İlk lvl alma bonusu bile alınabilir sağlam başlangıç itemleriyle.

Ama şöyle bir gerçekte var pro oyuncular lanede daha çok kasabiliyor.Hem de farkla kasıyorlar.Kendimden biliyorum göya nc kasmıştım lanedeki adam benden daha çok kasmış bitiremediğim itemleri bitirmişti :)

Rehberde uğraş var, ona değinmemiştim. Eline sağlık.
Napster değil la, NapstaR :( Bu hep başıma geliyor...
Kızacağını düşündüğüm nokta Dota'ya benzediği kısmı ehehe (:

Gokotas
18/03/2012, 15:53
Dotaya benzeyebilir DoTA da kendisinden önceki Aos map lere benziyor kimse çıkıpta '' Ondan önce AOS vardı abi '' demiyor.Tabi w3 editor dünyası çok büyük :)

İsim için özür dilerim klavyemden kaynaklanıyor bazen elim ile aklım farklı çalışıyor ( klavye ufak tuşlar garip )

Rehber oyuncular için
Uğraş JFA'nın kalitesi için :) teşekkür ederim pek birşey aslında daha detaylı anlatmak isterdim.Kimin hangi damage daha çok yediği nasıl kesildiği vs ama onlar da bir sürelik bende kalsın :)

Gokotas
20/07/2012, 10:27
sanırım verdikleri gold sabitlenmişti bir ara kontrol edeceğim .. rehber güncel değildir bilginize ;) ama doğrudur :P