PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mh için önlem olabilir mi?

Dr.DooM
19/02/2012, 22:22
hepimiz oyunda ormanda kasarken gang yemek yada gang e giderken adamların kaçması gibi mh cilerin oyunda olmasından bıkıyoruz ama bi sorum var assasins creed, call of , battlefield gibi oyunlar online olan bölümlerinde hile yapılmasını engellemek için punkbuster adlı programı kullanıyor acaba bizde oyunu kurarken bu programdan yararlanıp hileyi engelleyebilirmiyiz ?

Gokotas
19/02/2012, 22:30
Bilmiyorum olabilir ancak punkbuster vs programlar yine kolay aşılabiliyor.Dosyalardan bilgileri silip bişiler eklettiriyor falan çok çeşitli yolları var yapmak istiyen adam yine yapıyor

Kişisel Not : JFA anti mh içerir ;) deneyebilirsin

GalloP
bazı platformlarda bunun için programlar var o platformları kullanırsan mhsiz oyun oynama yüzden baya yükselir.

Nighthawk
Dota 7-8 yıllık bir oyun ve bu tartışma da 7-8 yıllık. Biraz araştırsanız tonlarca konuşulmuş/yapılmış şey bulabilirsiniz.

LiFeFoRLiFe
19/02/2012, 22:33
ah xnape olacaktı xshield vardı ne güzel :D

Nighthawk
19/02/2012, 22:36
Ayrıca Dota 2'de MH imkansız.

Dr.DooM
19/02/2012, 22:42
dota 2 beta key cıktı kardeşime invitesinin 1ini verdi bana da ya alışmak cok zor geldi bana ilk oyunda ne asist ne kill 10 kez öldüm :D alışma sürecinde garenada dota oynanayım diyorum arada ondada mhciler yuzunden sogudum :(

LiFeFoRLiFe
19/02/2012, 22:43

steamda hile hiç mi yok :/

Vulcan
19/02/2012, 22:46
JFA'nın anti-mh sistemini kapatmıştım 2.4'te tekrar ekleyecem hemen hemen bütün mh'lere karşı bir çözümü var ama şu an ekli değil

Nighthawk
19/02/2012, 22:49
steamda hile hiç mi yok :/

Steamde hile yok demedim. Steamde hile var (korsanlara göre çok daha az).
Dota 2 de mh imkansız dedim. http://www.gamehonor.com/content.php/556-Tobi-Wan-Dota-2-de-Map-Hack-%C4%B0mkans%C4%B1z

napstar
19/02/2012, 23:23
Var tabi engelleyecek şeyler. MH kullananları öldürmek ve etlerini Sweeney Todd'a vermek gibi...

DuckTR
31/03/2012, 20:49
Mh olmayan tek platform weplaesdir. WDC sayesinde 1 tane mh ye bile rastlamadım. mh olması imkansız olan serverlardan biridir. diger tüm serverlarda mh var zaten.

canifeto12
31/03/2012, 20:59

zor diye bisey yoktur imkansız ise zaman alır
;)

grumwel
01/04/2012, 01:38
zor diye bisey yoktur imkansız ise zaman alır
;)

Dota2 de mh imkansız çünkü o fog dediğimiz yerlere gitmezsen oyun o verileri almıyor.

DuckTR
02/04/2012, 16:47
Dota2 de mh imkansız çünkü o fog dediğimiz yerlere gitmezsen oyun o verileri almıyor.

foglara gittikçe veri alır veri aldıkça haritayı apaçık gösterir diceksin şimdi geri gidiceksin yine fogda kalıcak aldıgı verileri kaydeden bi program yazılırsa her türlü mh yapılır o kadar kesin gözüyle bakma 1 ay sonra çıkar bu dediğinide unutma program yazılımcılarının para kazanması için mh yi yazmaları gerekir ki anti mh yi valveye satsınlar :)

Nighthawk
02/04/2012, 17:12
Aldığı veriyi kaydetmek derken... adam hep orda kalmıyor hareket ediyor yani veri sürekli değişiyor kaydedersen adamı sabit görürsün dimi. MH anti-mh olarak bahsettiğin işler öyle değil, sen virus antivirus programlarının hikayesini hacklere uyarlamışsın kafanda. Doğruluğundan emin olmadığımız fikirlerimizi doğruymuş gibi konuşmazsak daha iyi olur.

"Program yazılımcılar" da iyimiş bu arada :)

ViktorReznov
02/04/2012, 17:33
Herkes yazılımcı olmuş arkadaş :)

napstar
02/04/2012, 19:14
foglara gittikçe veri alır veri aldıkça haritayı apaçık gösterir diceksin şimdi geri gidiceksin yine fogda kalıcak aldıgı verileri kaydeden bi program yazılırsa her türlü mh yapılır o kadar kesin gözüyle bakma 1 ay sonra çıkar bu dediğinide unutma program yazılımcılarının para kazanması için mh yi yazmaları gerekir ki anti mh yi valveye satsınlar :)

Ah ulan! Tufamız çıktı meydane :( Uğur Dündar mısın mübarek?

DuckTR
02/04/2012, 21:24
Aldığı veriyi kaydetmek derken... adam hep orda kalmıyor hareket ediyor yani veri sürekli değişiyor kaydedersen adamı sabit görürsün dimi. MH anti-mh olarak bahsettiğin işler öyle değil, sen virus antivirus programlarının hikayesini hacklere uyarlamışsın kafanda. Doğruluğundan emin olmadığımız fikirlerimizi doğruymuş gibi konuşmazsak daha iyi olur.

"Program yazılımcılar" da iyimiş bu arada :)

karşısındaki insanı küçümseyerek konuşan insanları kimse sevmez. MH gökten inmiyor ya ? tanıdığım bir yazılımcı var waxxi kendisi anti-mh yazılımı yazdı. o bu işten para kazanmıyor. ama kazanarak yazanlar var.konu hakkında birşeyler biliyorum ki buraya gelmiş bu konuya yorum yapmışım. bir daha bilgisizce bu şekilde itham edilmezsem sevinirim

D1e-_-
02/04/2012, 22:12
Xnape wepla ve azda olsa RGC diye biliyorum. EBde gproxy yakalıyormuş öle diyor ET ^_^. xnape kapandı

Emusnica
03/04/2012, 02:13
karşısındaki insanı küçümseyerek konuşan insanları kimse sevmez. MH gökten inmiyor ya ? tanıdığım bir yazılımcı var waxxi kendisi anti-mh yazılımı yazdı. o bu işten para kazanmıyor. ama kazanarak yazanlar var.konu hakkında birşeyler biliyorum ki buraya gelmiş bu konuya yorum yapmışım. bir daha bilgisizce bu şekilde itham edilmezsem sevinirim

Son cümlene sesli güldüm kardeş. Bir konu hakkında birşeyler duymak ne zamandan beridir bilmek oluyormuş merak ettim. İtham tarzı konusunda eleştiri yapmışsın ama malesef ne türkçe olarak ne de konu itibariyle eleştirdiğin kişiye denk değilsin.

Nighthawk
04/04/2012, 02:39
İthamın yerinde olduğunu düşünüyorum zira bu işlerden anlayan biri yazınızı okuduğunda her cümlenizde birbirinden beter saçmalıklar buluyorsa, bu tarz bir yazı paylaşmak hem sizin vizyonunuz açısından iyi değil, hem de konu hakkında bilgisi olmayan insanları yanlış yönlendirip "yanlış" bilginin yayılmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle rica ediyorum lütfen bilgili olmadığınız ve söylediklerinizin doğru olup olmadığı hakkında sizin de bir fikriniz olmayan konularda ahkam kesmeyin.

Ayrıca tüm forum kullanıcılarına sesleniyorum; lütfen okuduğunuz her şeye inanmayınız çünkü yazan kişinin bilgisi sizinkinden de az olabilir.

MSG
04/04/2012, 05:54
NH haklı, +rep. Bu sözler bana güzel anılarımı tazeletti. <3