PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni mekanik sistemi ?

Vulcan
20/02/2012, 21:00
Anket açmıyorum buradan soruyorum.

JFA'nın mekanik sisteminde bir değişiklik yapmayı düşünüyorum.

Yeni mekanikler nasıl olacak

Artık sadece binalara, kulelere saldırabilecekler (150 aoe hasarları hala duruyor tabi)
Bunun karşılığında hasarları %50 düşecek

----- Mekaniklerin özellikleri

* Mekaniklerde can yenileme aura’sı vardır. Her saniye çevresindeki dost birimlerin 5 canını yenilerler
* Eğer mekanikler bir kule yıkarsa, o mekaniğin çevresindeki oyuncular ek olarak +200 gold kazanırlar

----- Siege Engine
Can: 1200
Zırh: 1
Zırh tipi: Fortified
Menzil: 900
Hasar: 411 (yeni sisteme geçilirse 205)
Hasar tipi: Siege
Saniyede vuruş hızı: 3.5
Yok edene kazandırdığı para: 200

----- Corpse Launcher
Can: 1600
Zırh: 4
Hasar: 560 (yeni sisteme geçilirse 280)
Yok edene kazandırdığı para: 300

----- Catapult
Can: 2000
Zırh: 7
Hasar: 700 (yeni sisteme geçilirse 350)
Yok edene kazandırdığı para: 400

Eğer böyle olursa mekanik combatlarda nasıl stratejiler ortaya çıkar ?
Siz bu konuya olumlu bakıyormusunuz ?

DeathlyHall0w
20/02/2012, 21:04
Oyunda mechanıcler barız ustunluk saglıyor eger karsı takım ezılırse onun ıcın mantıklı olabılır ama diğer yandan mechanıcler gucsuzlenırse kasan bırısı cok rahatlıkla kesebılır dıye dusunuyorum.Jfayı dotadan ayıran ozellık mechanıcler ve maden bunuda goz onunde bulundurarak yapmalısın bence degısıklıgını.

KONYALIYOBAZ
20/02/2012, 21:05
Agro olayında bir değişiklik yapılabilir ama %50 damage düşmesi bence oyunun mekanizmasını biraz bozabilir gibime geliyor

busterer
20/02/2012, 21:08
Olabilir Bencede Ama Canıda Arttırılmalı Biraz Yoksa Herolara Çok Kolay Yem Olur Mekanikler. (%20 - %25)

LiFeFoRLiFe
20/02/2012, 21:09
olabilir bencede

LauraBodewig
20/02/2012, 21:29
İlk mekanik ilk kuleyi 2 vuruşta yaklaşık 100hpde bırakıyor. İkinci kuleyi de 4 vuruşta yaklaşık 200 hpde bırakıyor canının. Mekaniğin attack cooldown'u 3.5 şimdi hesaplarsak mekanik ilk kuleyi range'i de fazla ve herolarda 1-2 vuruş yaparsa ilk kuleyi 7 saniyede ikinci kuleyi 14 saniyede alıyor şimdiki haliyle.

Sorun şurda. Mekaniğin canı 5 kişi gidilmediği sürece 14 saniyede kesilebilecek gibi değil bazı özel büyüleri saymazsak(bknz thrall ulti, necromancer ulti). Eğer bu sisteme geçilirse 1. kuleleri savunmak neredeyse imkansız olacak. Geçilcekse zırh tipinin ve canının düşülmesi lazım ama ben geçilmesine karşıyım çünkü oyuncular küçük çaplı combatlarda düşmanlarına zamanlı bir stun veya ensnare atarak mekanikleri bir " nuke " etkisinde kullanıyorlar. Eğer bu sisteme geçilirse jfa'da küçük çaplı kombatların çoğunu sağlayan mekanik savunma-saldırı combatlarının eğlencesi azalacak. Bence bu olmamalı.

Benim tavsiyem. Mekaniklerin aggro prioritysinin(hedef önceliğinin) değişmesi. Ana hedef herolar ikincil hedef kuleler üçüncül hedef creepler olursa bu hem küçük çaplı kombatları zor, düşünme katsıyısını arttıran ve mekanik vuruşları şansa olmadığı için kombine disablelar ile takım oyununun ve zamanlamanın gerekliliğini de arttıran daha eğlenceli ve daha profesyonel bir hale gelecektir.

Ama. Mekaniğin heroların peşinden dolaşmaması için bir hero saldırı mesafesine girdiğinde hold position durumuna girmesi lazım. Hero saldırı mesafesinden çıkıncada yakınındaki priority'si en yüksek hedefe saldırması lazım. Hedef yokkende yürümesi lazım.

Specy
20/02/2012, 23:49
bence de bu sisteme geçilmemeli çünkü eğer sadece kulelere saldırırsa mekanik kendi kendine tabiri caizse 'tower rush' yapacak ve beratın dediği gibi mekaniğin kuleyi kesme süresinden önce mekaniği kesebilecek pek birşey yok
Bence değiştirilmesi gereken sadece mekaniğin aggro prioritysi değil haritadaki herşeyin düzenlenmesi gerek mesela range creeplerin aggro prioritysi meleelerden yüksek ve kule dibi farmlarken sorun çıkarabiliyor

Gokotas
21/02/2012, 11:56
+200 gold bence fazla gibi combata gelmeyip diğer mekaniği yıkmaya çalışanın günahı suçu ne ? :)

+1 nessus

WHY YOU LITTLE
02/03/2012, 21:38
şuanki mekanik sistemi bence kötü oldu eskisi daha iyidi . . .