PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : altın?

Dr.DooM
22/02/2012, 12:56
ya bugun farkettimde altınımızın uzerine gelince güvenilir altın güvenilmez altın diye bişe var bu ne merak ettim

WeRdeR WeReMeM
22/02/2012, 13:13
haaa ne içirdiler sana ¿

Dr.DooM
22/02/2012, 14:11
http://a1202.hizliresim.com/u/q/2xvg8.png

JusticeHunter
22/02/2012, 14:23
Güvenilir altın yani reliable gold hero killerden aldığın golddur ve ölünce bu goldu kaybetmezsin. Güvenilmez altın yani unreliable gold ise creeplerden, kulelerden, nclerden yani herodan gelen altın dışında herşeyden gelen altındır. Ve güvenilmez altın ölünce kaybettiğin altındır. Herhangi bir item aldığında önce güvenilmez goldun harcanır. Buybackte ise önce reliable goldun harcanır.

edit: daha fazla bilgi için: http://www.playdota.com/mechanics/Gold

2010

Dr.DooM
22/02/2012, 14:43
:D valla o kadar dota oynadım yeni öğrendim ne diyeyim :D bende diyorum ki hep yazandan fazla altınım gidiyo demek bundan dolayıymış :D

JusticeHunter
22/02/2012, 14:46
:D valla o kadar dota oynadım yeni öğrendim ne diyeyim :D bende diyorum ki hep yazandan fazla altınım gidiyo demek bundan dolayıymış :D

Yeni bir sistem 6.70'lerde gelmişti yanlış hatırlamıyorsam, fark etmemiş olabilirsin.

BorisPeace
22/02/2012, 14:51
Sana ne içirdiler Werder -.-

JusticeHunter'ın dediği gibi, Reliable (Güvelinir) altın, kahraman öldürdüğünde, asist yaptığında gelen altındır. Unreliable (Güvenilmez) altın ise yaratık öldürdüğünde, kule aldığınızda, Roshan öldürdüğünüzde gelen altındır.

Herhangi bir harcama yaptığınızda önce unreliable (güvenilmez) altın kısmından düşülür.

Bu konuda bir rehber hazırlamıştım, biraz tarihi eskidi ama altın hakkında aradığın her şeyi bulabilirsin sanırım: Linky. (http://www.gamehonor.com/showthread.php/31-Gold-Rehberi)

napstar
22/02/2012, 15:46
Bununla ilgili bi şey soracaktım, yeri gelmişken sorayım. Oyuncunun kazancı ney bu sistemden? Yani ne kolaylaşmış oluyor?

KONYALIYOBAZ
22/02/2012, 15:53
Bununla ilgili bi şey soracaktım, yeri gelmişken sorayım. Oyuncunun kazancı ney bu sistemden? Yani ne kolaylaşmış oluyor?

Şöyle olabilir devamlı farm yapan bir kişi öldüğünde fazla gold kaybeder. Bir tür balance diye düşünüyorum.

BorisPeace
22/02/2012, 16:15

Öldüğünde sadece unreliable (güvenilmez) altın kaybedersin. Çok ölen supportların kolay para toplaması için güzel bir yöntem. Unreliable (Güvenilmez) altın sıfırlansa bile reliable (güvenilir) altına dokunulmuyor.

WeRdeR WeReMeM
22/02/2012, 16:20
Abi ne bilm muhabbeti anlamadımki :D :D Güvenilir altın güvenilmez altın vs. :D

Nighthawk
22/02/2012, 16:20
Borisin söylediği gibi, supportların carrylere oranla kazancını dengeleme işine yaramasına ek olarak; ganker oyun stilinin turtling oyun stiline göre önemini arttıran bir etkendir ayrıca. Bu değişiklik gelmeden önceki versiyonlarda asianlardan çıkma 50dk farm taktikleri çok baymıştı oyunu.

napstar
22/02/2012, 16:52
Hmm eyvallah. Hiç sup oynamadığımdan dikkat etmemişim demek ki o.O

Vulcan
05/03/2012, 18:26
Oha böyle birşeymi vardı lan haberim yok :D