PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nevermore ilk eşya seçimi?

BorisPeace
26/02/2012, 19:26
Nevermore ile ilk eşya seçimi nasıl olmalıdır? Karşıda ne tip kahramanlar varsa bunlar değişebilir?

Tabi ki Magic Stick, Bottle, Boots of Speed, Ring of Basilius, Wraith Band ya da Ring of Aquila gibi küçük eşyalardan sonrasından bahsediyorum. Aklıma gelen 4 eşya var:

Boots of Travel
Lothar's Edge
Blink Dagger
Black King Bar

Hangi oyunlarda hangisi seçilmeli (ilk alınacak eşya olarak), karşı takımda hangi kahramanlar varsa bu seçim yapılmalı? Çok iyi bir Nevermore oyuncusu değilim belki yardımcı olursunuz :3

Axé Capoeira
26/02/2012, 19:43
Fantezi yapmak için Dagger , Farm yapmak için Travel , Adam avlamak için Lothar , Ciddi sıkıntı varsa karsı takım iyiyse BKB kasarım ben =)

Specy
26/02/2012, 19:48
go go latyosun sf rehberi

WHY YOU LITTLE
26/02/2012, 19:51
aynen sfnin latyos rehberi yoksa latyosun sf rehberiymiydi :O

KONYALIYOBAZ
26/02/2012, 19:56
:facepalm: :facepalm:

CoolStoryBro
26/02/2012, 20:23
Bir çok etkene göre değişiklik gösterebilir ama ben kısaca karşıdaki herolara ve oyunculara göre çıkıyorum buildi.

Boots of Travel:
Bol combatlı eşit sürecek bir oyun olduğunu düşünüyorsan hem tüm combatlara kolaylıkla katılıp hem de rahat bir farmla late'e üstün girmek için travel kasılabilir.

Lothar's Edge:
Early ve mid game'de güzel bir kullanışla genellikle daggerdan daha yararlı olan lotharla kill streaklar yapıp kolaylıkla kaçabilirsiniz. Ama önemli bir maçta veya cw de düşman oyuncuların sürekli kullanacağı ward, dust ve gem gibi itemlara karşı istenilen verimi alamayabilir pişman olabilirsiniz.

Blink Dagger:
Oyun başında çoğu heroya göre yüksek olan skill ve damage avantajınızı iyi kullanabilmek, razeleri rahat tutturabilmek, skillerden rahat kaçabilmek, combat başlatabilmek, rakibi kolay yakalayabilip kolay kaçabilmek için dagger iyi kullanan birinin elinde harika bir item tabii ki.

Black King Bar:
Sürekli bir gank ve combat halinde geçen, karşıda disable skilli fazla olan heroların olduğu oyunlarda bkb ilk tercih yapmak en mantıklısıdır ki çoğu önemli cwlerde SF'ye çıkılan ilk itemdir. Oyun başındaki skill ve damage avantajınız fazla olduğu için combatta size focuslanmak isteyen kişileri kolaylıkla bertaraf etmenizi sağlar oyunun her kısmında işinize yarar.

berkbegins
26/02/2012, 20:28
ben armlet kasiyorum ilk iş :/

Zegradite
26/02/2012, 21:00
Lothar > Dagger

Sözü üstteki ifade ile başlamak istedim.Sonrasında bir BKB ile combatların vazgeçilmezi olabiliyoruz.Bende pek never'dan anlamam fakat bana göre doğru item konusunda lothar en kullanışlı olanıdır.

WHY YOU LITTLE
26/02/2012, 21:04
gem ward gibi itemler lotharı saf dışı bırakabilir dagger daha iyi bence.

TauGunner
26/02/2012, 21:12
Farm için Travel'miş.Her oyun Travel kas Boris:)
Cw'lerde dagger-bkb kasarım her zaman.Combatın kaderini değiştirmek için çok işe yararlar.Bkb->Dagger->Ulti->Attack->Dagger->Gg
Bu arada oynadığım hiçbir cw'de Never almadığımı fark ettim.:D

napstar
26/02/2012, 21:19
BKB>all

BorisPeace
26/02/2012, 21:22
Cw'lerde dagger-bkb kasarım her zaman.

Zaten bir eşyayı alınca diğerlerini almak yasak demedim :D Önce hangisinin alınacağı önemli ama sanırım.

BKB -> Dagger gidenler var.
Lothar -> BKB gidenler var.
BKB -> Crystalys gidenler var.
Travel -> BKB gidenler var.
BKB -> Manta gidenler var.
Dagger -> Manta gidenler var.
...

Liste uzar. Karşı taraftaki özel kahramanlara göre nasıl değişebilir bu diye düşünüyorum. (Örn. Spec varsa ilk eşya olarak Dagger çıkmam :D, Clock varsa ilk iş BKB sanırım)

Ghost Scepter -> Ethereal Blade rush yapanlar da var bu arada.

TauGunner
26/02/2012, 21:25
Bu 2 itemi art arda çıkacaksam her zaman şu şekilde alırım.Karşıya göre hiç almadım.:( :
1)Ogre Club(Axe)
2)Dagger
3)Hammer
4)Recipe
Yani önce dagger oluyor bana göre :S

Specy
26/02/2012, 22:07
gem ward gibi itemler lotharı saf dışı bırakabilir dagger daha iyi bence.

Şimdi şöyle bir durum var eğer pub olarak değerlendiriyorsak herkes bizim gibi pub gamede bir takımda 4gemle dolanmıyor dk 5de gem almıyor dolayısıyla publar için lothar kötü değil
Bence başlangıç için rahat kapabiliyorsak dagger almalıyız

FroStly
26/02/2012, 22:24
Farm için Travel'miş.Her oyun Travel kas Boris:)
Cw'lerde dagger-bkb kasarım her zaman.Combatın kaderini değiştirmek için çok işe yararlar.Bkb->Dagger->Ulti->Attack->Dagger->Gg
Bu arada oynadığım hiçbir cw'de Never almadığımı fark ettim.:D

Berkay bile CW atıyorsa Türkdotasının hali vahim demektir :S

KONYALIYOBAZ
27/02/2012, 00:03
Iyi kacabilen ve oyunu bilen birisinin elinde dagger ve force staff cok kuvvetli itemlar. Nevermoreda oyle. Ben genel olarak pt bottle 2 wraith band-bracer ciktiktan sonra dagger giderim. Ama cok oluyorsam can icin oncelikle ogre axe alirim sonra dagger daha sonra bkb bitiririm. Travel farm-push-ms icin cok faydali bir item ama pt kasmayinca o oyun kendimi yarim hissediyorum :D

WHY YOU LITTLE
27/02/2012, 16:37
Şimdi şöyle bir durum var eğer pub olarak değerlendiriyorsak herkes bizim gibi pub gamede bir takımda 4gemle dolanmıyor dk 5de gem almıyor dolayısıyla publar için lothar kötü değil
Bence başlangıç için rahat kapabiliyorsak dagger almalıyız

karşıda berat varsa her şey olabilir :O oyunun kalitesiyle alakalı tamamen ama ben lothara karşıyım :D

VergaCaliente
27/02/2012, 17:43
Cwde lothar deso cıktım en fazla 2 vurus da yamuluyolardı. pub da o dagger manta giderim. daha sonra orb. cıkarım karsılarında dayanmam gerekiyorsa domi oblivion enc vs. gibi heroalr coksa deso. creplerden kolay kesilir hero neverle. kacmak icin ise mantaya basıp daggerla yana atladıgın zaman farkedilmezsin bile. daha ayrıntılı bilgi lazım olursa replay atarım <3

VergaCaliente
27/02/2012, 17:57
Diger Mesajları okumamıştım. Dagger > Lothar bana göre. dagger yeni baslayanlara gereksiz gelir benim gözlemim. kimse üstüne alınmasında :D lothar nevere ilk bakısta aralarına girip ulti olsun kacmak icin olsun verdigi özellikler olsun tam neverlik bi item gibi duruyor ama kasıp ezdigim zamanlarda bile keske kasmasaydım derim. daggerla gec stunları voidin ultiden bile kacabilirsin. ultra killden sonra voidin ultiden kacıp kestigim bi video vardı. dur koyayım. (void tam ellerini kaldırdıgında saniselik zamanda ucarsın daggerla void ultiyi bosa acar)

napstar
27/02/2012, 18:06
5 Yıllık Dota hayatım boyunca, SF'ye lothar kastığım görülmemiştir.

Specy
27/02/2012, 18:10
@VergaCaliente ego patlaması

BorisPeace
28/02/2012, 19:08
Force Staff saçma geliyor bana ama önce sanırım deneyip görmek lazım. Yine de Force Staff'a ihtiyacı varsa kahramanın, başkasının kasıp ona/karşıdakilere atması daha mantıklı değil mi? Sürekli yanınızda biri olmayacak diyeceksiniz de bir yerden sonra 5v5 savaşlara dönüyor iş. Böyle bir durumda ben Force Staff kasacağıma yanımdaki alır, ben de dagger/lothar/bkb ne gerekiyorsa onu alırım diye düşünüyorum.

Lothar sadece karşı takım henüz üzerinizde Lothar olduğunu bilmiyorsa işe yarar sanırım, bir kez gördükten sonra hazır olacaklardır. Nevermore 5v5 savaşlarda Requiem yüzünden önemli, bunu atabilmesi ve daha da önemlisi güzel bir pozisyonda atabilmesi için de BKB ve Dagger gerekiyor. Hatta belki karşı takıma göre Linken bile gerekebilir.

Bunları yazarken iyi hoş da, Nevermore ile bunları kasayım derken oyunu çok uzatmak intihar :D

napstar
28/02/2012, 19:58
Force Staff saçma geliyor bana ama önce sanırım deneyip görmek lazım. Yine de Force Staff'a ihtiyacı varsa kahramanın, başkasının kasıp ona/karşıdakilere atması daha mantıklı değil mi? Sürekli yanınızda biri olmayacak diyeceksiniz de bir yerden sonra 5v5 savaşlara dönüyor iş. Böyle bir durumda ben Force Staff kasacağıma yanımdaki alır, ben de dagger/lothar/bkb ne gerekiyorsa onu alırım diye düşünüyorum.

Lothar sadece karşı takım henüz üzerinizde Lothar olduğunu bilmiyorsa işe yarar sanırım, bir kez gördükten sonra hazır olacaklardır. Nevermore 5v5 savaşlarda Requiem yüzünden önemli, bunu atabilmesi ve daha da önemlisi güzel bir pozisyonda atabilmesi için de BKB ve Dagger gerekiyor. Hatta belki karşı takıma göre Linken bile gerekebilir.

Bunları yazarken iyi hoş da, Nevermore ile bunları kasayım derken oyunu çok uzatmak intihar :D

Çok rahat farm yapabildiğinden, Manta ve Skadi ile late game'i de domine etmek mümkün. Uzarsa aşırı kasmayan bir nai'x'i bile deli edebilir bu iki item'la

SpiRit
07/08/2012, 00:01
Genelde lotar kasarım ama karsıda slardar,gondar ya da bizim teamde invis bir hero var ise kesinlikle dager tercihim