PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2 Performans Sıkıntısı

BaLzaX
06/03/2012, 20:09
Öncelikle Hp Pavilion Dv6 Model Laptop kullanıyorum
Win 7
Pentium Dual Core CPU T4200 @ 2.00 GHz 2.00 GHz İşlemci
2 Gm Ram
64 bit işletim Sistemim var
NVIDIA GeForce 9200M GS Ekran kartım var.
Dota 2 oynarken en azından orta derece performans alabilmek istiyorum.Bunun için görüntü ve video ayalarım ne olmalı onu öğrenmek istiyorum.
Daha önce bu konuda Nh bana http://dev.dota2.com/showthread.php?t=5570 Linkinden confing ayarları yapmamı söylemişti ben bunu yaptım fakat bunu yaptıktan sonra görüntü ayarları high olmuştu bilgisayar kasıyordu düşürdüm ama oyundan çıkıp girince tekrar yükseliyordu.Uzun bir aradan sonra bugün tekrar oyuna girdim p tuşuna basınca ekrana şöyle bir console açılıyor
2120 bunu nasıl değiştirebilirim oyun ayarlarında console tuşu p değil farklı bir tuş

BaLzaX
06/03/2012, 21:00
Her türlü yardıma açığım beyler up up up :D

Lexsarko
06/03/2012, 22:29
Console ayarı nasıl düzeltilir bilmiyorum ama o sistemle ortalama bir performans alman mümkün değil. Benim sistemim T9300 işlemci(2.5 Ghz - 6mb cache) + 9500M GS ekran kartı yani sistemim seninkinden daha iyi ve ben oyunu akıcı şekilde oynamak için neredeyse herşeyi sıfırlamak zorunda kalıyorum. Hareketli hero portresi bile kapalı düşün artık :)

Bir tek dokular ve render quality'yi kısmadım ki onları da sıfırlayınca görüntü çok bozuluyor. Ancak onları kısarsan akıcı şekilde oynaman mümkün olabilir.

BaLzaX
06/03/2012, 22:40
Console ayarı nasıl düzeltilir bilmiyorum ama o sistemle ortalama bir performans alman mümkün değil. Benim sistemim T9300 işlemci(2.5 Ghz - 6mb cache) + 9500M GS ekran kartı yani sistemim seninkinden daha iyi ve ben oyunu akıcı şekilde oynamak için neredeyse herşeyi sıfırlamak zorunda kalıyorum. Hareketli hero portresi bile kapalı düşün artık :)

Bir tek dokular ve render quality'yi kısmadım ki onları da sıfırlayınca görüntü çok bozuluyor. Ancak onları kısarsan akıcı şekilde oynaman mümkün olabilir.
Valla mı o zaman yandım ben desene o şekilde gram zevk alamıyorum ki oyundan :S

Lexsarko
06/03/2012, 22:50
Yine ses efektleri falan farklı olduğu için tat veriyor ancak grafikler o ayarlarla malesef tat vermiyor haklısın. Dokular ve render quality'de deneme yanılma yoluyla nasıl performans aldığına bakabilirsin. Artık yeni bir makine alma vakti gelmiş sanırım :)

BaLzaX
06/03/2012, 23:01
Yeni makine sıkıntı ya bari şu console çözüm bulsaydık

ViktorReznov
07/03/2012, 00:22
Kontrol ayarlarında var aslında ama;

2121

Olmadı autoexec.cfg dosyasına

bind "`" "toggleconsole" Bunu yaz. O da olmazsa config_default.cfg dosyasına yaz bunu.

Nighthawk
07/03/2012, 00:31
Yanlış bilmiyorsam oyun config_default.cfg'yi çalıştırmıyor. Ayarlar config.cfg'de tutuluyor ve Steam Cloud ile eşitleniyor. autoexec.cfg ise oyun her açıldığında otomatik çalıştırılıyor. config_default.cfg ise varsayılan ayarların bulunduğu, değiştirmenin bir anlamı olmadığı bir dosya.

BaLzaX
07/03/2012, 01:27
Onu denedim sende olduğu gibi bende de fakat p tuşuna basınca ss deki ekran çıkıyor acaba oyunu silip baştan mı yüklemek zorundayım eğer öyleyse sıkıntı

WeRdeR WeReMeM
07/03/2012, 07:04
Iyyy fakirler yaaaa sistemlere bak :D

Quim_
07/03/2012, 08:33
Dota 2 yok ki oynayalım :(.

Krizalid
29/03/2012, 00:08
Ben de laptoptan oynayamıyorum ya fena haldeyim. Ben Lexsarko'nun aksine sadece Rendering Quality'i kısmayı denedim, ama her oyunun başında %100'e çekiyor kendini yine delirtiyor beni.