PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siz Sorun! (Na`Vi-XBOCT)

DreadfuL
12/03/2012, 22:11
http://img688.imageshack.us/img688/7971/navinx.png

http://img189.imageshack.us/img189/2964/xboct.jpg

Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi dünyanın en iyi oyuncularının arasında kabul edilen Alexander 'XBOCT' Dasjkevitj ile röportaj yapmak için hazırlanıyoruz ve sormak istediğiniz tüm soruları buraya yazmanızı rica ediyoruz.

vOdkia
12/03/2012, 22:27
Ben açıkçası Na'Vi'nin olduğu kadar ArtStyle'ın da hayranıydım, takımdan ayrılması beni çok şaşırtmıştı. Takımın geri kalanı da ArtStyle kadar iyi oyuncular hatta belki bazıları daha iyi oyuncu fakat iyi oyuncuların iyi bir kaptan olmadan başarısız olduğu birçok takım gelip geçti şimdiye kadar, aklıma gelen ilk örnek GGnet. Müthiş bir takım oyunları vardı özellikle de ArtStyle'ın kaptanlığında. Takımdan ayrılması sizce takıma güç kaybettirdi mi ?

Gerçi güç kaybetse de Na'Vi gönlümün birincisi benim için.

edit: biliyorum klasik bir soru oldu, fakat benim aklımı kurcalayan en büyük soru buydu. ArtStyle'sız bi Na'Vi düşünemiyorum, Maelk'siz MyM düşünemediğim gibi. nereye gittin lan ivan !

napstar
13/03/2012, 09:03
Dota'ya nasıl başladın?

Hayal ettiğin seviyeye ulaşabildin mi?

Dota öğretmenin kimdi?

Dota, gerçek hayatının önünde bir engel oluşturuyor mu?

Hapkido
13/03/2012, 09:07
DotA'yı bırakmayı düşündün mü?

DotA ile bir çok turnuvalara katılıp para ödülleri kazanıyorsun. Bunu bir iş mi yoksa eğlence olarak mı görüyorsun. Çünkü gerçekten oyun oynayarak hayatını idame ettiren insanlar var.

Dünya tarafından (en azından oyun camiası tarafından) tanınmayı hayal ediyor muydun?

WeRdeR WeReMeM
13/03/2012, 11:27
Kullandıkları ekipmanları merak ediyorum ne bileyim atıyorum bir G-19 klavyemi, Razer Get Imba mause gibi şeylermi yoksa sıradan her türlü ekipmanla bu tarz oynayabilir mi ? Burada merak ettim şey bu tarz ekipmanların ne kadar yararlı olup olmadığı. Birde World Of Warcraft oynamayı düşündü mü hiç ? ( Bizzat benden geldiğini iletin bu sorunun :D )

CoolStoryBro
13/03/2012, 13:58
Kullandıkları ekipmanları merak ediyorum ne bileyim atıyorum bir G-19 klavyemi, Razer Get Imba mause gibi şeylermi yoksa sıradan her türlü ekipmanla bu tarz oynayabilir mi ? Burada merak ettim şey bu tarz ekipmanların ne kadar yararlı olup olmadığı. Birde World Of Warcraft oynamayı düşündü mü hiç ? ( Bizzat benden geldiğini iletin bu sorunun :D )

XBOCT
Alexander Dashkevich
Kiev, Ukraine
PC case: Antec Nine Hundred Two
Power supply: Antec HighCurrent Pro HCP-750
Mouse: SteelSeries Xai
Mousepad: SteelSeries Qck+ Heavy
Headset: SteelSeries 7H USB
Keyboard: SteelSeries 6G/v2
e-Shop: 3ona51

WoW'u oynuyo olabilir ya o ya da LoH oynuyodu diye hatırlıyorum. Soruları ben cevaplamış oldum ama çok bilindik şeyler.:rolleyes:

Benim sorularıma gelince;

-Şu an takımınız çoğu kişi tarafından dünyanın en iyisi olarak görülüyor. Bunun bir dezavantajı oldu mu hiç?

-Sürekli carry herolar oynadığını biliyoruz. Peki bunların arasında oynamaktan en çok zevk aldığın hero hangisi ve neden?

-Şimdiye kadar ki Dota hayatında en zorlandığın ve zevk aldığın maç hangisiydi hatırlıyor musun?

-Outpick olayına inanıyor musun? Puppey'in pickleri ve stratejilerini nasıl buluyorsun?

-En beğendiğin, beraber oynamak istediğin oyuncular kimler?

-Pokemon olsan hangisi olurdun? (özel soru cevaplamayabilir, ben olsam cevaplarım da neyse)

Başka sorum yok sayın hakim. Aslında soru bol da neyse ya yeter.

Ayrıca benden de şöyle bir not iliştiriverin kendisine; Sen var ya adamın dibisin EG maçındaki o swap neydi. ahaha çakal seni hadi gömdüm goçum kendine iyi bak yazın kiev otobüsüne atlayıp geliyorum ekran başında desteklediğimiz yeter artık.:happy:

WeRdeR WeReMeM
13/03/2012, 14:18
Kullanıp kullanmaması önemli değil benim için. Normal bir ekipmanla arasındaki farkları kendine göre anlatsın hasta etmeyin beni :o_o: dandik BİM klavyesi ile oynayabilir mi öyle. Yiyorsa gelsin vs atsın benle ^^ Wow oynuyorsa da onun realm'de başlıcam kanka oluruz belki onunla ^^

Darkelia
13/03/2012, 15:00
dota oynarken kullandıgın ekipmanların özellikleri neler senin icin olmazsa olmaz dedigin bir ekipman var mı ? aa yazılmıs zaten pardon yeni gördm ama onca ekipman bizde olsa bizimde onlardan cok büyük bir farkımız oldugunu sanmıyorum kendi adıma degilde türk oyuncular adına böyle düsünüyorum admaların ellerinden tutanlar var :D

CoolStoryBro
13/03/2012, 16:11
Abi iyice "ekipman oynuyor onların bir şey yaptığı yok"a bağladınız olayı. Ekipman çok önemli ama bir yere kadar oradan sonrası oyunculuk tamamen. Ekipman yapmayı düşündüğünüz şeyleri oyuna yansıtmanızı kolaylaştırıyor sadece. Neyi nerede ne şekilde yapacağınızı ekipman belirlemiyor yani. Kaldı ki birçok iyi dediğiniz türk oyuncuda da bunlar kadar olmasa da ekipman mevcut.

Çoğu profesyonel oyuncu için bu bir hobi yerine kariyer olduğa göre hassasiyete ve ergonomiye daha önem vermeleri normal ayrıca çoğu takımında ekipmanlarını temin eden sponsoru var reklam yapmak zorunda oldukları için başka markalardan istedikleri ekipmanı kullanamıyorlar. Yani BİM para ödemediği için reklamını yapmak yasak.:D

Mesela SteelSeries ve Antec Na'Vi'nin sponsorlarından o yüzden Na'Vi'nin Dota ve diğer oyunlardaki takım oyuncularının hepsi çok benzer ekipmanlara sahip. Eyyorlamam bu kadar, hadi hayırlı işler.:cool:

KONYALIYOBAZ
13/03/2012, 16:12
-dotadan once ne tur oyunlar oynamis?

-oyunda oynadigi veya oynamadigi en begendigi hero hangisi?

-dota 2 turnuvasini kazaninca ne hisseti?

WeRdeR WeReMeM
13/03/2012, 16:39
Dota'da pek fark edeceğini sanmıyorum orası doğru. Ekipmanla bir yere kadar, ama wow'da ne nooblar gördüm G-19 ile yardıran :) Yada G-13. Gücüne güç kattığı kesin bir şey ama :) Wow oynuyor ise bu eleman serverına kadar hepsini öğrenin olurmu :D Hangi Class, hangi Irk vs. tarzı şeyler hepsini öğrenin :d

TauGunner
13/03/2012, 17:46
Sorular bitince selamımı gönderin, anlar o :D

grumwel
13/03/2012, 18:01
İyi bir oyuncu olmak için günlük kaç saat antreman yapıyorsun?

Dota 2 turnuvasına katılmadan önce kaç saat dota2 oynamıştın?

canifeto12
13/03/2012, 18:23
acaba bu basarıyı elde etmek için ne yapmıs?
dota oynamak bi yetenek mi ister yoksa yeteri kadar oynarsa herkes onun gibi olabilirmi ?

Woolridge
13/03/2012, 22:41
İyi bir oyuncu olmak için günlük kaç saat antreman yapıyorsun?

Dota 2 turnuvasına katılmadan önce kaç saat dota2 oynamıştın?

Bir röportajda günde 8 saat antreman yaptıklarını söylemişlerdi, yanlış hatırlıyorsam affola.

D1e-_-
13/03/2012, 23:40
DotA ' yı tamamen bıraktımı yoksa arada giriyor mu? Giriyorsa nerde oynuyor veya DotA2 ye geçtiği zamanlarda DotA yı nerde oynuyordu?

KodiaK
14/03/2012, 20:33
Sorular bitince selamımı gönderin, anlar o :D

ehehe :D :D

DreadfuL
14/03/2012, 20:46
Arkadaşlar konu bu gece 00:00'da kapatılacaktır. Sorduğunuz ve soracağınız sorular için teşekkür ederiz. Umarım herkes için güzel bir röportaj olur :)