PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski Konularımızı Düzenleme Yetkisi

Prometheus
15/03/2012, 21:49
Ben hayatımda bunun kadar saçma bir sistem görmedim.Hangi forumda var bu arkadaş? Hangi forumda belli bir zaman sonra düzenleme yetkiniz elinizden alınıyor? Buna derhal bir çözüm bulunmalı

KONYALIYOBAZ
15/03/2012, 21:53
Bircok forumda uygulanan bir sistem bu. Cozum mu ariyorsunuz? Yetkili kisilere degistirmek istediginiz mesajinizin linkiyle yerine yazilmasini istediginiz seyi ozel mesaj ile yollayin.

Lexsarko
15/03/2012, 22:16
Yapmak istediğiniz değişiklikleri bana PM olarak atabilirsiniz. Seve seve yardımcı olurum. Ancak uygulama değişmeyecek.

Specy
15/03/2012, 22:50
bunun nedeni ne peki?

laohl
15/03/2012, 23:11
bunun nedeni ne peki?
Konularını Trdota.com'da açmış ve konularını gamehonor.com'da görmek istemeyen kullanıcıların editlemesini engellemek.

Nighthawk
15/03/2012, 23:50
Konularını Trdota.com'da açmış ve konularını gamehonor.com'da görmek istemeyen kullanıcıların editlemesini engellemek.

trdota.com ve gamehonor.com'un sahibi aynı kişi.

laohl
16/03/2012, 00:08
trdota.com ve gamehonor.com'un sahibi aynı kişi.
ben farklı bir şey söylediğimi sanmıyorum,
konularını trdota.comda açmış(Eski sahibi varken) ve trdota.com borise satılıp gamehonor.coma taşındıktan sonra konularını Gamehonor.com çatısı altında görmek istemeyenlerin editlemesinden bahsettim.

DreadAnthem
16/03/2012, 00:18
5 kişiydiler 6 olucaklar sanırım :S

Nighthawk
16/03/2012, 01:02
Bir mesajı editleme süre sınırının kaç "dakika" olduğu vbulletin ayarlarında bulunan bir şeydir, ki böyle bir ayar olmasının nedeni mantıklı sebeplerle çoğu forumda kullanılıyor olması. Bizim formumuzda bu süre gayet uzun tutularak 14400 dakikaya ayarlanmıştır.

Forum dediğin yer, insanların başlıklar altına gönderdikleri mesajlarla düşüncelerini aktardığı, fikir ve bilgi alışverişinde bulunduğu, tartıştığı yerdir. Mesaj yazarsın. Yazım hatası yaparsın, eksik bir şey vardır, editlersin. Peki sen yıllar önceki mesajlarını neden editlemek isteyesin? Eğer gerçekten geçerli bir sebebin, istisnai bir durumun var ise yöneticiye mesaj atarsın, o ilgilenir. Konularda mesajlar alt altadır. Bu mesajlar birbirinden ayrı düşünülemez. Çoğu birbirini tamamlayan ya da birbirine cevap olan niteliktedir. Konu uzar gider, bir zaman sonra noktalanır. Ancak bu konular forumdan silinmezler ki, sonradan girenler okuyabilsinler, o bilgiyi onlar da alsınlar. Eğer her kullanıcının yıllar önceki mesajlarını istediği zaman editleme şansı olursa, bu istismar edilebilir. Bir kullanıcı kendi birkaç mesajını değiştirerek, yıllar önce kapanmış konuyu, o konuda mesaj yazan diğer kullanıcıların haberi olmadan çok farklı hallere sokabilir. İnternet forumları çıkmadan önce "forum" denilen şey, insanların bir meydanda toplanıp bir konuyu konuşarak tartıştıkları yerdi. Bunun günümüzde online yazılı platformlara dönüşmüş olması fikir alışverişinin temel kurallarının değiştiği anlamına gelmiyor.

Ha cidden, ben forumun yeni sahibine gıcığım, forumun eski sahibini severdim forumda mesaj yazardım, sonra duydum ki o kişi forumu satıp cebini baya bir parayla doldurmuş, artık o yıllar önce yazdığım mesajları silmek istiyorum diyen varsa... Burası çocuk parkı değil, size ayıracak zamanımız yok kusura bakmayın.

laohl
16/03/2012, 02:30
Bir mesajı editleme süre sınırının kaç "dakika" olduğu vbulletin ayarlarında bulunan bir şeydir, ki böyle bir ayar olmasının nedeni mantıklı sebeplerle çoğu forumda kullanılıyor olması. Bizim formumuzda bu süre gayet uzun tutularak 14400 dakikaya ayarlanmıştır.

Forum dediğin yer, insanların başlıklar altına gönderdikleri mesajlarla düşüncelerini aktardığı, fikir ve bilgi alışverişinde bulunduğu, tartıştığı yerdir. Mesaj yazarsın. Yazım hatası yaparsın, eksik bir şey vardır, editlersin. Peki sen yıllar önceki mesajlarını neden editlemek isteyesin? Eğer gerçekten geçerli bir sebebin, istisnai bir durumun var ise yöneticiye mesaj atarsın, o ilgilenir. Konularda mesajlar alt altadır. Bu mesajlar birbirinden ayrı düşünülemez. Çoğu birbirini tamamlayan ya da birbirine cevap olan niteliktedir. Konu uzar gider, bir zaman sonra noktalanır. Ancak bu konular forumdan silinmezler ki, sonradan girenler okuyabilsinler, o bilgiyi onlar da alsınlar. Eğer her kullanıcının yıllar önceki mesajlarını istediği zaman editleme şansı olursa, bu istismar edilebilir. Bir kullanıcı kendi birkaç mesajını değiştirerek, yıllar önce kapanmış konuyu, o konuda mesaj yazan diğer kullanıcıların haberi olmadan çok farklı hallere sokabilir. İnternet forumları çıkmadan önce "forum" denilen şey, insanların bir meydanda toplanıp bir konuyu konuşarak tartıştıkları yerdi. Bunun günümüzde online yazılı platformlara dönüşmüş olması fikir alışverişinin temel kurallarının değiştiği anlamına gelmiyor.

Ha cidden, ben forumun yeni sahibine gıcığım, forumun eski sahibini severdim forumda mesaj yazardım, sonra duydum ki o kişi forumu satıp cebini baya bir parayla doldurmuş, artık o yıllar önce yazdığım mesajları silmek istiyorum diyen varsa... Burası çocuk parkı değil, size ayıracak zamanımız yok kusura bakmayın.
Hacı yaptığın demagojiden sonra konuyu kapatmışsında
ben edit süresi, cebin parayla dolması yada uygulamanın doğruluğundan bahsetmedim beni ilgilendirmezde söylediğim şey;
editle ilgili uygulamanın sebebi, hamehonorda trdota taşınmadan edit süresi yoktu trdota.comdan taşınan üyelerin konularını editlemesinden sonra bu uygulama geldi.
yaptığınız doğrudur yanlıştır beni ilgilendirmez ama olay bu.

Buna karşılıkta uzun bi cevap yazıp konuyu kilitle yada direk sil hadi BB

napstar
16/03/2012, 02:34
Özel mesaj diye bir teknoloji var arkadaşım.

CoolStoryBro
16/03/2012, 03:10
Ahaha muhabbet turkishmusic.org'daki sezen aksu tartışmasına dönmeye başladı. Çogoş gerçekten.:D

Bir sonraki safhada laohl'dan kafiyeli maniler, NH'den de bir "seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım" bekliyorum.:3:

Mystogan
16/03/2012, 04:40
HameHonor yönetiminden bir kişi olarak sana saygılarımı sevgilerimi gönderiyorum. Hamehonor farkı.

DreadfuL
16/03/2012, 10:57
laohl uzattığın olay ne kadar manasız keşke farkına varabilsen. NH'ın son paragrafta yazdığı gibi burası çocuk parkı değil. Birileri gelip kendi açtığı konuları arattırıp sonrada bunları editlerse bizde bununla uğraşmak zorunda değiliz. Özellikle forumun gelişmesi için hergün uğraş verirken. Biz "intikam" gibi çocukca şeyler aramıyoruz.
Canı isteyen bir forum sahibi buraya gelip kendi reklamını yapabilme iznine sahipse, gösterdiğimiz özveri ve anlayış gibi bazı şeyleri biraz anlamanızı bekliyoruz. TRdota.com'u satın aldıktan sonrada buraya gelip açılan "atarlı" konulara dokunmamıştık hatırlarsan. O yüzden bazı şeyleri suistimal etmeye gerek yok diye düşünüyorum özellikle insanlar bu kadar iyi niyetliyken.

Anlayışın için şimdiden teşekkür ederim. Bu arada bizim forumumuzda birşeyi silmek olmaz. Ama tabiki isteğin üzerine konuyu kilitliyorum.

Görüşmek üzere.

www.GameHonor.com yönetimi adına,
DreadfuL