PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 18 Mart

DreadfuL
18/03/2012, 12:15
2231

Çanakkale Zaferimizin 97. yıl dönümünde Çanakkale Şehitlerimizi anıyoruz, onlara minnettarız, borçluyuz, onlara karşı şükranla doluyuz.

“DUR YOLCU
Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın
Bu toprak,bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver bu sessiz yığın
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.
Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda,
Gördüğün bu tümsek, Anadolu'nda
İstiklal uğruna, namus yolunda,
Can veren Mehmet'in yattığı yerdir.
Bu tümsek, koparken büyük zelzele
Son vatan parçası geçerken ele
Mehmet'in düşmanı boğduğu sele
Mübarek kanını kattığı yerdir.
Düşün ki haşrolan kan, kemik, etin
Yaptığı bu tümsek amansız çetin
Bir harbin sonunda bütün milletin
Hürriyet zevkini tattığı yerdir ”

Çanakkale Geçilmez!

WeRdeR WeReMeM
18/03/2012, 12:26
Çanakkaleyi geçilmez yapan şuheda vatan toprağına namahrem eli değdirmemek için bizleri ay yıldızın gölgesinde, kulaklarımızda ezan sesleriyle bu kutsal, kutsal olduğu kadar cennet gibi vatanımızda hür bağımsız namusumuzla, şerefimizle yaşamamız için bu vatanı, bu bayrağı canlarından azizi bilen aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle, dualarla anıyorum. Kabirleri Nur, Mekanları Cennet, Ruhları Şad olsun.

EuSS.WackyDire
18/03/2012, 12:50
Türk vatanının ve milletinin ebedî varlığı ile devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 18 Mart Şehitler Günü münasebetiyle şükran ve rahmetle anıyoruz.

napstar
18/03/2012, 14:12
Hıı tabi şimdi eskisi gibi değil çok geliştik(!) Eskiden sadece ülkemiz için şehit verirken, şimdi Afganistan'da NATO için şehit veriyoruz. Neyse 18 Mart, değerini bilmeyen ve onu koruyamayanlar için değil, olan bitenin farkında olanlar içindir. Şehitlerin kanını yerde bırakmayacak geleceğin umudu ile onları rahmetle anıyorum.

KodiaK
18/03/2012, 22:03
Çanakkaleyi geçilmez yapan şuheda vatan toprağına namahrem eli değdirmemek için bizleri ay yıldızın gölgesinde, kulaklarımızda ezan sesleriyle bu kutsal, kutsal olduğu kadar cennet gibi vatanımızda hür bağımsız namusumuzla, şerefimizle yaşamamız için bu vatanı, bu bayrağı canlarından azizi bilen aziz şehitlerimizi şükran ve minnetle, dualarla anıyorum. Kabirleri Nur, Mekanları Cennet, Ruhları Şad olsun.

Aynen :(