PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 31. Uluslararası İstanbul Film Festivali

CoolStoryBro
03/04/2012, 14:02
Bu sene 31.'si düzenlenmekte olan 31 mart -15 nisan arası sürecek über festival. Festivalin genel tercih edilme sebebi başka bir yerde ve zamanda sinemada izlenilme şansı olmayacak filmlerin izlenebilmesine olanak sağlıyor olması. Ve bu filmler de seçkin bir jüri tarafından seçilmiş çeşitli festivallerde ödüller toplamış veyahut kült film olarak adlandırılan eserlerden oluşmakta çoğunluk olarak. Bunun yanında sönük kalmış bazı film ve belgesellerinde gün yüzüne çıkmasına olanak veriyor.

Forumda pek hit almayacağını düşünsem de içinizde sinema izlemekten hoşlanan kaliteli filmleri seyretmeyi seven birileri varsa onu bilgilendirmiş olayım bari diyerekten açtım konuyu.

Üstelik fiyatları da gayet uygundur; hafta içi 3 seans 5 tl gibi bir fiyattan herkesin yararlanmasına olanak sağlayacak şekilde sunulur. Diğer seans fiyatlarıysa indirimli: 9 tam: 15 şeklindedir.

Her sene vize haftama gelmesine rağmen iki hafta içinde 15-20 filme gitmeye çalışırım. Her gün bir film gibi bir planım var bazı günler iki hatta üç filme gittiğim de oluyor. Belki biraz abartıyorum ama gerçekten öyle harika filmler keşfettim ki bu festival sayesinde tadı damağımda kalıyor sürekli...

Şu siteden festival hakkındaki tüm bilgileri edinebilirsiniz; http://film.iksv.org/tr

napstar
03/04/2012, 14:45
Şu ana kadar keşfettiğin filmleri yazsana, bizde nasiplenelim ehehehe