PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dota 2'yi Pc kaldırmadı :)

Prometheus
04/04/2012, 20:34
Arkadaşlar playdotadan beta key kazandım, keyi kullandım oyunu kurdum fakat fps 0,005 falan olunca (ki çözünürlük 640x bişeylerde) neyse oyunu internet cafede oynamak istedim.Bunu yapmanın bir yolu varmı?Flash disk olsun backup olsun?Birde keyimde invite varmı nereden invite yapılır invite nasıl kullanılır gibi sorularımada yanıt verirseniz sevinirim

FeedGuaranteed
04/04/2012, 20:48
invite hakkın olup olmadığına sanırım community => view my profile => view my inventory türü bi şekilde bakabiliyordun

Edit: backup için de steamde sekmelerden en üsttekinde steam sekmesi sanırım orda backup/restore games var ona bastıktan sonra backup a falan falan game var ordan flash diske atabilirsin

KONYALIYOBAZ
04/04/2012, 20:59
Flash diske attiktan sonra internet cafeciden rica edersin bir bilgisayarin deepfreeze'ini kaldirir oyunu kurarsin. Istedigin zaman gider oynarsin.

Invitelarin key girilen hesabinda oluyor. Ustteki arkadasin dedigi yerden bakabilirsin. Bunu steam'den birisine yolladiginda o kisi bu inviteyi kullanip key girmis gibi oyun kutuphanesine geliyor.

Gokotas
04/04/2012, 22:12
Ben de düşük çözünürlükte oynuyorum sıkıntı yok ^^

Prometheus
04/04/2012, 22:12
Çok sağolun arkadaşlar inventory baktım ama dota ile ilgili bişey göremedim, team fortess portal falan var başka item yok :( İnvitem var diye sevinmiştim :D Backup işinide halledersek harika olacak

CoolStoryBro
04/04/2012, 23:00
Ben Steam backup denemedim kullanmadım iyimi bilmiyorum muhtemel iyidir de onun yerine ben kendi kulladığım manuel yöntemi söyleyeyim; Steam klasörünün içindeki SteamApps klasörünü flash diske attım çünkü Dota 2 ve gerekli dosyalar o klasörde mevcut, bir cafeye ya da arkadaşıma gittiğimde de Steam yüklü değilse yüklüyor ardından da içindeki SteamApps klasörünü benimkiyle değiştiriyorum ve bir kaç dakikada Dota 2'ye girebiliyorum. Böylece deepfreeze kaldırıp yükletmek gibi şeylere de gerek kalmıyor senin de denemeni tavsiye ederim.

Bir de eğer birden fazla oyun yüklüyse Steam hesabında 'Steam\SteamApps\common' dizinindeki oyunlardan sadece Dota 2 Beta'yı kopyalaman yeterli olur diğerlerini de kopyalarsan onları da oynayabilirsin gittiğin yerlerde tabi ama usb'nin hafızası hepsine yetmeyebilir.

FeedGuaranteed
04/04/2012, 23:16
Backup da iyi ama mesela her cuma üstüne bi 5 dk patch atmak gerekiyor. Tabi bir 5 dk da restore kısmı var. Cafede deepfreeze kaldırtmana da gerek yok ağda paylaşım falan varsa ona atabilirsin.

Lexsarko
05/04/2012, 10:47
Ben Steam backup denemedim kullanmadım iyimi bilmiyorum muhtemel iyidir de onun yerine ben kendi kulladığım manuel yöntemi söyleyeyim; Steam klasörünün içindeki SteamApps klasörünü flash diske attım çünkü Dota 2 ve gerekli dosyalar o klasörde mevcut, bir cafeye ya da arkadaşıma gittiğimde de Steam yüklü değilse yüklüyor ardından da içindeki SteamApps klasörünü benimkiyle değiştiriyorum ve bir kaç dakikada Dota 2'ye girebiliyorum. Böylece deepfreeze kaldırıp yükletmek gibi şeylere de gerek kalmıyor senin de denemeni tavsiye ederim.

Bir de eğer birden fazla oyun yüklüyse Steam hesabında 'Steam\SteamApps\common' dizinindeki oyunlardan sadece Dota 2 Beta'yı kopyalaman yeterli olur diğerlerini de kopyalarsan onları da oynayabilirsin gittiğin yerlerde tabi ama usb'nin hafızası hepsine yetmeyebilir.

Bu yöntemi ben de kullandım. Steam'in kendi backup'ını kullanmaktan daha iyi. Yeterli büyüklükte bir flash diskin varsa(örn: 8gb) sadece Dota 2'nin klasörünü atıp gittiğin yerde doğru klasöre attığın zaman sıkıntı olmuyor.

acdervis
05/04/2012, 13:28
Uzun süreli backuplar için Steam'in kendi sistemini kullanmanız daha iyi olur. Düşük bir ihtimal olmasına rağmen ileride klasör sistemi değişecek olursa(örn: .gcf sistemine dönerlerse) yedeklediğiniz steamapps klasörü elinizde kalır.

Berkantk
05/04/2012, 16:51
Şahsen ben cafeden oynuyorum. 1 masaya yüklettim. Tek kötü yanı Masanın boş olmadığı zamanlar boşalmasını beklemek. Güncellemeler falan gelince söylüyorum hallediyoruz.