PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA'da Dota Heroları ?

Vulcan
12/04/2012, 13:09
Not: Özellikle Dota oynayan arkadaşlarında düşüncelerini bilmek isteriz

Altarların olduğu yere bir altar daha koyup adını Dota Heroları yapıp altınada "Dota Heroları" diye yazı koyacam ve ufak ufak "en çok tercih edilen" Heroları JFA'ya eklemeye başlayacam.

Bazı Hero'ların alternatifleri olduğu için o altarda birde bi kağıt olacak Onun üzerine gittiğinizde "Dota'da bunu oynuyorsanız JFA'da şunları öneririz" diye alternatifler sunulacaktır.

Sizin JFA'da görmek istediğiniz Dota Heroları hangileri ?

Eklenmesi istenilen herolar

Eklenmeleri için belirli bir % ekliyorum. Bu % benim kafamdaki planlarıma + bu başlık altındaki yorumlara göre değişim gösterecektir.

* Shadow Fiend (kabul edilmiştir)
* Sand King (%50)
* Chaos Knight (%10)
* Windrunner (%10)
* Goblin Techies (%30)
* Clockwerk Goblin (%?)
* Enigma (%75)
* Rikimaru (%33)

Alternatifi JFA'da olduğu için eklenmeyecek herolar

* Mirana (Dark Ranger - Lady Sylvanas alternatifidir)
* Earthshaker (Frost Wolf - Coldtooth alternatifidir)
* Butcher (Fire Panda - Volcano alternatifidir)

LiFeFoRLiFe
12/04/2012, 13:21
nessaj wind

ToreX
12/04/2012, 14:46
Tech ve Es :)

WHY YOU LITTLE
12/04/2012, 15:19
sf :O crix es pudge(hookun aoesi 80 değil -_-) .mirananın altarnetifi niye dark ranger oluoki :D o oku stun olsa tmm dicem :D

Vulcan
12/04/2012, 15:28
sf :O crix es pudge(hookun aoesi 80 değil -_-) .mirananın altarnetifi niye dark ranger oluoki :D o oku stun olsa tmm dicem :D

Daha iyi bir alternatif bulsana ? Lich ve Dark Ranger dışında başka bir alternatifi yok kalkıpta Mirana oynayan adama sırf ultisi ile Elune's Arrow benziyor diyede Lich verilmez

Frost Wolf ve Earthshaker'a gelecek olursak, fissure tabanlı tek skill Frost Wolf fakat aralarında bir fark var birisi str birisi agi. Earthshaker oynayan adamada daha iyi bir alternatif sunulamaz

bucKeRudy
12/04/2012, 15:39
Aslında her oyundan alıntılar yapılabilir.Animelerden,blc'den fln da ben hazırlayabilirim istersen.

WHY YOU LITTLE
12/04/2012, 15:40
biri str biri agi olayıyla bakmak biraz saçma değil mi.TAM olarak bir alternatif sunulması zor.potm oyun başı stun+starfalla etkili olabiliyor ama bunda sadece arrow var o açıdan dedim.bu arada clock geldi aklıma :O

Vulcan
12/04/2012, 15:49
Aslında her oyundan alıntılar yapılabilir.Animelerden,blc'den fln da ben hazırlayabilirim istersen.

E zaten Hero öneren adam ya oynamak istediği gibi bir şey öneriyor veya Dota'da alışmış olduğu herolardan öneriyor. Elbette önerebilirsin ama şu an önceliği Dota herolarına vermeye karar verdim.

biri str biri agi olayıyla bakmak biraz saçma değil mi.TAM olarak bir alternatif sunulması zor.potm oyun başı stun+starfalla etkili olabiliyor ama bunda sadece arrow var o açıdan dedim.bu arada clock geldi aklıma :O

Ulan onu diyorum bende, sen "ağa ben mirana oyuncusuyum" diyen adama ne öneririsin ?

WHY YOU LITTLE
12/04/2012, 15:52
dota :O tam olarak benzerlik yok yani onu diyorum :D

busterer
12/04/2012, 16:03
Techies Sf

Vulcan
12/04/2012, 18:18
SF zaten gelecek şu an kesin olan o

heartbeat1477
12/04/2012, 18:28
clockwerk goblin ^^

KONYALIYOBAZ
12/04/2012, 18:39
Clock ve enigma

Gokotas
12/04/2012, 20:50
invoker isteriz :) gerçi elementalis var ama skill açısından invoker daha üstün gibi duruyor

LauraBodewig
12/04/2012, 21:05
Bir tek Rikimaru ve Goblin Techies. DotA'nın ciddi herolarını JFA'da görmeyi pek istemiyorum açıkçası. DotA çakması olmamızı istemem.

napstar
12/04/2012, 21:16
JFA oynamayan birisi olarak hiçbir DotA herosunun JFA'ya eklenmesini istemem. Bu Dota'ya benzemekle veya çakması olmasıyla ilgili değil, hoş olmaz sadece.

TauGunner
12/04/2012, 22:08
JFA oynamayan birisi olarak hiçbir DotA herosunun JFA'ya eklenmesini istemem. Bu Dota'ya benzemekle veya çakması olmasıyla ilgili değil, hoş olmaz sadece.
+1
Oyunun biraz daha özgün olması lazım bence.Sf yokmuş bu oyunda diyip Sf'ye benzer bir hero koyma dota'yı kendinize örnek aldığınızı gösterir.Sizin Dota'daki bir heroyu JFA'ya değiştirerek katmak istemeniz,Dota'nın JFA'dan daha büyük olduğunu düşündüğünüzü gösterir.
Yani Dota mı daha güzel JFA mı diye bir soru sormanıza gerek duymuyorum artık.

FroStly
12/04/2012, 23:16
Vallaha Volkan abi açıkcası Napstar ile TauGunner'e katılıyorum.

Sf Dota dengesine göre bir hero,sen bu heroyu JFA mapine entegre edersen çok düşük bir ihtimalle map dengeli kalır.Genede hero'nun o hassas dengeyi bozma ihtimali çok yüksek

Ratz
12/04/2012, 23:26
Bu düşünce jfa'ya yeni başlıyanların map'e ve item'lere daha çabuk adapte olması için ortaya sürülmüştür. taugunner'ın dedikleri biraz abartı sanki.(Not;SF olduğu gibi jfa'ya konulcak) Ayrıca dota'da en çok oynanan heroları jfa'ya eklemek gayet mantıklı geliyo bana. Bu bi özentilik değil , oyuna yeni başlıyanlar için bir train gibi düşünülebilinir. Son olarak dota'yla jfa arasında dağlar kadar fark var, bunu yeni anlıyanlardanım.Jfa, Dota çakması denildiğinde gülüyorum sadece=)

KONYALIYOBAZ
12/04/2012, 23:35
Jfa'ya aos cakmasi diyebilirsiniz ama dota cakmasi asla !!1!!111

TauGunner
12/04/2012, 23:42
Bu düşünce jfa'ya yeni başlıyanların map'e ve item'lere daha çabuk adapte olması için ortaya sürülmüştür. taugunner'ın dedikleri biraz abartı sanki.(Not;SF olduğu gibi jfa'ya konulcak) Ayrıca dota'da en çok oynanan heroları jfa'ya eklemek gayet mantıklı geliyo bana. Bu bi özentilik değil , oyuna yeni başlıyanlar için bir train gibi düşünülebilinir. Son olarak dota'yla jfa arasında dağlar kadar fark var, bunu yeni anlıyanlardanım.Jfa, Dota çakması denildiğinde gülüyorum sadece=)
Katılmıyorum.Sen kendine bir oyun yapıp başka bir oyundaki bazı figürleri,karakterleri biraz değiştirip kendi oyununa katarsan,kendi oyununu geliştirmek için başka bir oyundaki sevilen figürleri değiştirdiğin anlaşılır.Yani daha iyi bir şey yapmak için kendisinden iyi olan bir şeyden faydalanmış olur.Bu özentilik değildir ama düpedüz Dota bizden çok daha iyi biz de ordaki bazı karakterleri alıp biraz değiştirirsek daha güzel olur oyunumuz demektir.
@Lat
aos zaten bir tür abi onun çakması nasıl oluyo? :S

Ratz
12/04/2012, 23:56
Bunu jfa'ya yeni hero geliyo gibi algılama. Volkanın yapmak istediği yeni oyunculara bi yardım gibi düşün. Hala dota bizden üstün falan diyosun anlamış değilim seni. Jfa'yı ilk kez oynucak olan kişilere alternatif herolar sunuyo, bunun amacıda dediğim gibi daha çabuk adapte olmaları. Mesela sf gelicek jfa'ya. Sf'nin skilleri aynı olucak ama dengeyi bozmucak sekilde damage'leri ayarlıcak.Map'te bi denge sorunu olmucak ama yeni oyuncular için bildikleri bi hero olucak. Böyle oluncada itemlere, mape daha hızlı alışıcak.Player çokluğu volkanın istediği bi düzeye gelincede sanmıyorum ki o hero, map'te kalsın. Ama sen hala ''düpedüz Dota bizden çok daha iyi biz de ordaki bazı karakterleri alıp biraz değiştirirsek daha güzel olur oyunumuz'' diceksen tartışmanın bi anlamı olmaz. Ben gelicek olan sistemi anlattığıma inanıp, sign out tuşuna basıyore.

Vulcan
13/04/2012, 01:56
Arkadaşlar olayı değişik bir şekilde anlayan var. Ben o heroları yaptıktan sonra alenen oraya yazacam zaten "Dota Heroları" diye isteyen oradan Dota Herolarınıda seçebilir

Denge olayına gelecek olursak

Dengeyi illaki bozar diye düşünen arkadaşlar, ben bu güne kadar AOS türüne uymayacak bir sürü sistemi JFA'ya uyarladım hatta Gold Mine ve Mekanik sistemi kadar çok köklü değişik bir sistem daha hazırlamaya başladım. Ben birşeyi JFA'ya eklemek istersem her türlü dengesini ayarlarım.

Çakma olayına gelecek olursak

Tankları
Madenleri
Kutuları
Lordları
Ring of Gariban sistemini
Antrenman kuklalarını
Irk sistemini
Takım Puanı sistemini
Yetenek seçim ekranını
Geliştirmeleri
Baş düşman sistemini
Blessing of Leavers sistemini
Magical Claws sistemini
Experience Pouch sistemini
Quest sistemini
Gardiyan sistemini
Dragonları

JFA'dan kaldıran bir komut eklersem evet JFA DotA'nın çakması

Şimdide gelelim insanların görüşlerine

JFA hakkındaki 2 tane düşünceyi göstereyim

* JFA'ya birşey eklediğimde "abi şunu dotadaki gibi yap bunu dotadaki gibi yap" diyip, onların dediği gibi yaptıktan sonra teşekkür edip "şimdi daha iyi oldu diyenler
* Şunu bunu yap diyip yaptıktan sonra "bu ne be dota çakması" diyenler

Hiç kimse bir mapi tamamen sevemezki ? Nasılki bir sürü insanın JFA'da sevmediği şeyler var, JFA oyuncularıda Dota'daki monotonluğu sevmiyorlar yıllardır aynı şeyler.

@Latyos
aos zaten bir tür abi onun çakması nasıl oluyo? :S

Demek istediği şeyi ben anladım. "JFA'da Dota'da AOS türünden mapler ve JFA Dota'ya en son benzeyen aos maplerinden birisidir" demek istedi. Dota çakması map arıyorsanız ben buraya sizler için üşenmeyip en az 100 tane map linki veririm bırakın özgün haritayı düpedüz dota haritasının üzerine heroları koymuşlar.

yeni oyuncular için bildikleri bi hero olucak. Böyle oluncada itemlere, mape daha hızlı alışıcak

Aynen öyle, amacımız bu

Fikirlerini belirterek benim daha sağlam adım atmamı sağladıkları için bu başlığa yorum yapan herkese tek tek teşekkür ediyorum

LiFeFoRLiFe
13/04/2012, 17:19
Bir tek Rikimaru ve Goblin Techies. DotA'nın ciddi herolarını JFA'da görmeyi pek istemiyorum açıkçası. DotA çakması olmamızı istemem.

katılıyorum ama yazdıgım herolarda konu niyetine :/

DreadAnthem
13/04/2012, 18:40
Belki bu Dota'nın yeni versiyonu diye milleti kandırıp 2. bir oyun kurabilirsin . Wuyhuuu Volkan çok zekisin fakat sen sf falan eklemeye kalkarsan 7-8 tane Raze koyarsın yanlışlıkla :S

TauGunner
13/04/2012, 18:59
Ben zaten hiçbir zaman JFA Dota'nın çakması gibi bir ifade kullanmadım.Neyse inşallah bu yenilikle map'iniz daha da güzelleşir.

Fx
13/04/2012, 19:20
Windrunner ve Enigma

Vulcan
14/04/2012, 08:07
Windrunner ve Enigma

Shadow Fiend dışında eklenmesine en yüksek yüzde verdiğim şu an Enigma oldu.