PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garena Tunnel Sorunu

Zegradite
27/04/2012, 17:55
Merhaba,

Bir garena ve laptop kullanıcısı olarak oyunlara daha seri bir şekilde girme amaçlı konu açmış bulunuyorum.Umarım gerekli cevabımı buradan bulabilirim.

Şimdi ben kendi evimden sunucuya bağlanıyorum ve odaya giriyorum.Ardından oyunlara girmek için oyunu açtığımda genellikle 0 1 arasında değişen bir oranla oyun oluyor.Bu sebeple milletin oyunlara girebilmek için mutlaka tunnel atmam gerekiyor.

Fakat bu olay arkadaşımda veya başka birilerinde aynı değil sanırsam.Arkadaşımın evinden bağlanınca en az 5 birden görebilmekteyim.Pinglere göz attığımda nerdeyse 335 kişiden 300'ünde ping gözüküyor.Böylece rahatça onlara girebiliyorum.

Dediğim gibi kendi evimde ise durum farklı.Oyunları görmek için artık tunnel zahmetini çekmek istemiyorum.Çözümü bilen biri söylerse çok memnun olucam. :3
İyi forumlar...

BorisPeace
28/04/2012, 00:40
Bu bildiğim kadarıyla seninle ilgili değil, diğer insanlarla ilgili. Kanaldaki ping onların garena serverına olan pinglerini gösteriyor (örneğin 354 ms yazıyor), ama oyunu sana gösteriyor. Sen o adama tunnel attığında ise adamla senin arandaki pingi görüyorsun (örnek 30) ve adamın kanaldaki pingi de 30 olarak değişiyor.

Kısacası doğru biliyorsam, kanala ilk girdiğinde sadece garena serverı ile bağlantısı olanların oyununu görebiliyorsun. Öyle olduğunda bile oyunlarına girdiğinde hosta tunnel atman seni çok rahatlatır. Tunnel atmaktan kurtaracak bir şey olduğunu zannetmiyorum (:

KONYALIYOBAZ
28/04/2012, 07:10
Bende o işin port açmakla alakası olduğunu duymuştum. Benim arkadaşımda öyleydi mesela bütün portları açık ve oyun kurduğu anda kimse tunnel atmadan oyunlarını görebiliyordu.

Zegradite
28/04/2012, 12:48
Yani gördüğüm rakamlar benimle değil garena ile alakalı.Peki diğer arkadaşlarımla farklı netten oynarken neden kurulmuş oyunları görebiliyorum onu hala anlamış değilim. -.-

Ne kadar doğru bilmiyorum, port açmakla birlikte bilgisayarın bilgilerinin paylaşıma açık yaptığı hakkında söylentiler okumuştum.Bu sebeple o işe güvenemiyorum.

Başka fikri olan ?

WrongheR
22/07/2012, 19:04
Benimde başıma geldi.Eğer modemi 2'den fazla çeken birileri varsa tunellemek durumundasın.Ben dükkandan girdiğimde 4 adet voip 8 adet telefon 1 adet çoğaltıcı ve benimkide olmak üzere 3 pc olmakta ve %90 X ping vermekte odada. Ama evde benim pc bazende masaüstü pc olmakta ve çok nadir X ping görürürm playerler 16 pingle girer oyunlarıma bu kadar.

Gokotas
22/07/2012, 20:27
Benimde başıma geldi.Eğer modemi 2'den fazla çeken birileri varsa tunellemek durumundasın.Ben dükkandan girdiğimde 4 adet voip 8 adet telefon 1 adet çoğaltıcı ve benimkide olmak üzere 3 pc olmakta ve %90 X ping vermekte odada. Ama evde benim pc bazende masaüstü pc olmakta ve çok nadir X ping görürürm playerler 16 pingle girer oyunlarıma bu kadar.

aynısını yazıcaktım şimdi ;) açıklama doğrudur