PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LoL Hakkında Bilmediklerim :/

vOdkia
03/05/2012, 00:32
ara sıra zevkine giriyorum LoL'e, pc biraz dandik olduğu için tam anlamıyla oynayamıyorum combatlarda kasıyor falan zaten hızlı dönüyor combatlar bi de kasan pc ile ızdırap haline gelebiliyor. aslında çok güzel oyun, tabi biraz emek lazım level kasmak champion almak rune kasmak falan. pek de bilgim yok, bu bölüm çok iyi olmuş. bilmediğim bikaç şeyi sorucam.

1. jungler blue buffı oyun başı alabilen championlara deniyor galiba. ideal jungler herolar ve starting itemleri ? warwick aldım ben, cloth armor ve 3 heal pot ile daldığım zamanlarda 2sinde kestim 2sinde kesemedim :/

2. spell vamp tam olarak ne ? skillerimizle can mı çekiyoruz ? eet biraz saçma bi soru, ama araştırmadım zamanla öğrenirim diye burda fırsatı gelmişken soruyorum :D

3. ben 4 sayfa mastery kullanıyorum biri utility ağırlıklı biri offense-magic biri offense-fiziksel biri de defense, her heroya özel mastery yapmak mı gerekiyor yoksa :D

4. niye bazı championlar daha pahalı bazıları daha ucuz ? güç farkı mı var yoksa başka bişey mi ?

5. volibear gibi bi champion vardı tam olarak ismi aklımda değil, almayı planlıyorum 6300ip kasıp, iyi midir ? warwick'e bi arkadaş çok kötü demişti ama aldım beğendim mesela :D

şimdilik bu kadar, aklıma gelen soru olursa buraya yazarım, şimdiden saolun

MAguSM
03/05/2012, 06:06
1.Jungler blue buff alabılen degıl oyun bası ex ve gold ıhtıyacını Nc keserek saglayan herodur.. Yapması gerekn en buyuk sey GANg dır .
2.Spell Wamp Lifestealin büyü hali Ne kadar vurursan belli bir oranda can alırsın (büyülerden)
3.GEREK YOK COK FAZLA BIRSEY FARKETMIYOR .
4.Eski herolar gittikçe ucuzluyor . Yeni çıkanlar 6300 IP .(örnek: RYZE BIR COK HERODAN GUCLUDUR ve TURNUVALARDA ALINIR AMA 450 IP dir. Ortalama 6 kere botlarla oynayınca alıyosun :D)
5.TANK VEYA OFFTANK SEVIYORSUN ANLADIGIM KADARIYLA AMA SANA GIDECEK GUZEL BIR HERO SOYLEYIM | TALON | en ıyılerındendır .AL VE OYNA SIKILMAN COKZOR .

Quim_
03/05/2012, 07:04
1-) Cloth armor + 5 potla başla :) ki WW'nin cloth armora ihtiyacı yok. Direk bot+3 potla'da jungle yapabilirsin. En kolay jungle yapan herolar Shaco, Udyr , Warwick , Nocturne , Fiddlesticks. En kolayı Shaco. Şimdi blue ya da red buff 1:55'te spawnlanıyor. Shaco ile ilk Jack in the Box 'a veriyorsun ve 0:56'dan itibaren hangi buff'ı önce almak istiyorsan onun önüne dikmeye başlıyorsun. 4 tane dikebilirsin. Bir trap 60 saniye duruyor o yüğzden 0:56'dan itibaren dikemeye başlıyoruz,önceden dikersen yaratık çıkmadan trap yok olur. Her zaman jungle girerken summoner spellerinden biri ' Smite ' olmalı. Shaco ile bu bufflardan birini almak 5 saniye sürüyor. Gene jungle oynarken mutlaka Wriggle's Lantern kas ( Fiddlesticks hariç, çünkü AP şampiyonu). Hem lifesteal hem de yaratıklara %20 şansla 425 magic bonus damage vurmanı sağlıyor ve kullanılabilir özellik olarak'ta 3 dakikalığına bir ward dikmeni sağlıyor ki , Dragon'a , Baron'a , düşmanın blue ve red bufflarına ward koyup düşman girdiğinde gankleyip basmak, yada jungler buff almaya girdiğinde o görmeden smite ile buff'ını çalıp kaçmak için gerekli.

2-) Spellvamp aynen dediğin gibi.

3-) Sana kalmış şahsen benim 8 tane var. ' Ad carry ' , ' Ap Carry ' , ' Ap Support ' , ' Tank Support ' , ' Tank ' , ' AD Jungler ' , ' Tank Jungler ' , ' Signed ' ( diğer tanklarda 24 Defense 6 Ofense veriyorum, Signed için 21 Defense 9 offense ( Ability power, Cooldown Reduction ve Magic Penetration )

4-) Yani ucuz olup güçlü olan şampiyonlarda var ama, yeni gelen şampiyonlar hep biraz op gelir çünkü satmaları lazım :).

5-) Warwick oyunda ki en güçlü herolardan biri. Volibear'da güzel hero ama ben sana 2 saniyede adam alacağın, özelikle early ve mid game'de milleti manyak edeceğin heroyu söyleyeyim :). Tabiki LeBlanc :).

LiFeFoRLiFe
03/05/2012, 11:36
signed:D ->singed

ideal bir sürü jungle hero vardır yukardaki arkadaşlarımızın belirttigi gibi ww amumu shaco 5 pot clothla başla blueyı aldıktan sonra shaco fln isen jitb ile halletmeye calıs gang gitmeyi sakın unutma

evet

quim +1 champ üstünede yapabilirsin ama üşenmemen gerek :D

zevk ve tecrübe farkı var ornegin master yi ile kolay oynayabildigin halde bir vladimirle o kadar kolay oynayamazsın

aynı şey zevk icinde gecerli

eger off tank seviyosan birsürü hero var oyle leesin mesela hem jungler hem off ank

vOdkia
03/05/2012, 13:02
eet galiba off-tank seviyorum, warwick hariç nunu ve kyle aldım, kyle biraz support gibi yine de hoşuma gidiyor zaten nerden geldiyse bi de skinim var kyleda :D nunu çok iyi, kasması tanklaması veya vurması falan herşeyi rahat başlangıç için çok iyimiş sanırım.

böyle ara sıra skin falan mı hediye ediyolar durup dururken ? account yeni değil, 1 seneyi geçmiştir sanırım ama çok sık oynamıyorum, son zamanlarda daha sık oynamaya başladım, belki de ondan hediye etmişlerdir :D

MAguSM
03/05/2012, 14:09
eet galiba off-tank seviyorum, warwick hariç nunu ve kyle aldım, kyle biraz support gibi yine de hoşuma gidiyor zaten nerden geldiyse bi de skinim var kyleda :D nunu çok iyi, kasması tanklaması veya vurması falan herşeyi rahat başlangıç için çok iyimiş sanırım.

böyle ara sıra skin falan mı hediye ediyolar durup dururken ? account yeni değil, 1 seneyi geçmiştir sanırım ama çok sık oynamıyorum, son zamanlarda daha sık oynamaya başladım, belki de ondan hediye etmişlerdir :D
riot games eski oyuncularını korur ve onları unutmaz beklenmedık IP ler VE RP ler alabılırsın canım heyecanlanma bırde hesabını Istedıgın servera ucretsız tasıyabılırsın sanırım hakkını ıyı kullan. :))) ıyı oyunlar

Quim_
04/05/2012, 08:33
Eğer Eu East'te değilsen Eu East'e bekleriz :)

LiFeFoRLiFe
04/05/2012, 15:36
eu westteysende eu weste bekleriz:D

Quim_
04/05/2012, 17:39
Seni de Eu East'e bekleriz :D.

TauGunner
04/05/2012, 18:12
Aynen East iyidir.Beraberce East'te oynayalım.Yeni başladım ben de hoşuma gitti.:)

Quim_
04/05/2012, 19:16
Tamam. Ekle beni:' Dt Quim '

LiFeFoRLiFe
04/05/2012, 19:53
senide weste bekleriz :D

vOdkia
05/09/2012, 14:23
eastte başlamıştım aslında sonra arkadaşlar weste çağırdı westte yeni acc açtım başka arkadaşlar da easte çağırdı, sonuç olarak 2 serverda da lvl 20 civarı 2 tane summonerım var farketmez nerde olduğunuz :D ama east oynuyorum son zamanlarda.

ilk mesajlarımda falan off-tank demişim de oyunu çözdükçe mid solo-top solo champlarını daha çok beğendiğimi farkettim, özellikle leblanc müthiş :D feedlenmiş xin xhaolara panthlara 2 skille tek atınca milletin tepkisi süper oluyor :D leblanc harici riven çok zevkli hero sanırım main champim de riven olcak bu gidişle. şimdilik kapalı betada oynuyorum beleş skinler, full rune bi de pek oynayamadığım champleri oynamak için tabi herkesin türk olması da iyi bişey :D

kapalı betada nickim ODS Satellizer, gerçi değiştirmek sorun değil değiştirebilirim de ilerde :D bu konuya pek bakamamıştım son zamanlarda araya yaz okulu girdi, ben bakmıyorken cevap atanlara da teşekkürler. eastte nickim RefikKoralttan, westte MadamBolam.

bu leblanc op mu bana mı öyle geliyor, 400+ ap kasınca(özellikle 600leri 700leri görünce) tank falan tanımadan(void staff da olunca) tek atabilen başka bi champ var mı ? veigar var diye biliyorum ama onunla tek atmak biraz zor, üstelik ultisinin cdsi leblanctan çok daha uzun. mid lanede de şimdiye kadar yenildiğim bikaç champ var(kassadin. bazen de katarina). bana biraz op geliyor leblanc ama benim için oynaması zevkli :D

Quim_
06/09/2012, 12:13
En iyi nuke veigar'da ama ap'yi ya da carry'i nukelemiyorsan dark matter'ı tutturman lazım , o yüzden biraz zor oluyor nukelemek. LeBlanc ise pub gameler için iyi ama , competetive gamelerde pek işe yaramıyor. Çünkü single target , ve banshee'ye yalan oluyor denebilir. Veigar'da sonuçta aoe stun ve darkmatter gibi 1000'e yakın aoe damage var.

LiFeFoRLiFe
06/09/2012, 16:07
eastte başlamıştım aslında sonra arkadaşlar weste çağırdı westte yeni acc açtım başka arkadaşlar da easte çağırdı, sonuç olarak 2 serverda da lvl 20 civarı 2 tane summonerım var farketmez nerde olduğunuz :D ama east oynuyorum son zamanlarda.

ilk mesajlarımda falan off-tank demişim de oyunu çözdükçe mid solo-top solo champlarını daha çok beğendiğimi farkettim, özellikle leblanc müthiş :D feedlenmiş xin xhaolara panthlara 2 skille tek atınca milletin tepkisi süper oluyor :D leblanc harici riven çok zevkli hero sanırım main champim de riven olcak bu gidişle. şimdilik kapalı betada oynuyorum beleş skinler, full rune bi de pek oynayamadığım champleri oynamak için tabi herkesin türk olması da iyi bişey :D

kapalı betada nickim ODS Satellizer, gerçi değiştirmek sorun değil değiştirebilirim de ilerde :D bu konuya pek bakamamıştım son zamanlarda araya yaz okulu girdi, ben bakmıyorken cevap atanlara da teşekkürler. eastte nickim RefikKoralttan, westte MadamBolam.

bu leblanc op mu bana mı öyle geliyor, 400+ ap kasınca(özellikle 600leri 700leri görünce) tank falan tanımadan(void staff da olunca) tek atabilen başka bi champ var mı ? veigar var diye biliyorum ama onunla tek atmak biraz zor, üstelik ultisinin cdsi leblanctan çok daha uzun. mid lanede de şimdiye kadar yenildiğim bikaç champ var(kassadin. bazen de katarina). bana biraz op geliyor leblanc ama benim için oynaması zevkli :D

işkenceyle tek atmak istiyorsan cassi öneririm

lux zevklidir mid

zyra var sonra

riven iyidir kbt kapandı b uarada