PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pcsx2 0.9.8 veya 0.9.6 kullanımı

Armknock
03/05/2012, 20:12
Öncelikle hoşgeldim ben Napstar'ın kardeşi...
pscx2 kullanmayı bilenler bana yardımcı olursa sevinirim.Ben dün Mortal Kombat Armageddon'u torrent üzerinden indirdim.Fakat bu oyun PS2 oyunu ve PC'de oynamak için pscx2 kullanmak gerekiyor.Oyunu indirdiğim yerde bana ek olarak pscx2 0.9.6'yı verdi fakat pscx2'nin sitesinde Mortal Kombat Armageddon için pscx2 0.6.8'i tavsiye ediyor.Bunun üzerine onu da indirdim sonrada kullanmaya çalıştım.Tabiki beceremedim çünkü pscx2 0.9.8 indirdiğimde yanında BIOS dosyalarının olması gerekiyormuş fakat indirdiğimde bunları bulamadım.BIOS dosyalarını indirmeye çalıştım ama işler iyice karıştı.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.Bide şu işi bi en baştan anlatsanız dahada sevinirim.
(He abi bu arada oyunu başka PC'den indirdim KOTA'ya bir şey olmadı hacı sakin ol:happy:)

Hapkido
03/05/2012, 20:31
Abinle arandaki iletişim artık internet üzerine mi taşındı. Not Bad ;(

Bu arada yapman gereken tek şey o kadar kombinasyonu olan işlemler yığınıyla uğraşmak yerine daha basit bir yöntem olan "Mortal Combat Armageddon'ın PC versiyonunu aramak" 'ı kullanabilirsin.

Armknock
03/05/2012, 20:40
Olum ben ne diyom yok işte sadece pcsx2 programıyla oluyormuş o da çok karışık bilen biri anlaşılabilir bir şekilde anlatabilirse sevinirim

ViktorReznov
03/05/2012, 21:24
pcsx2 çekilecek dert değil yemin ediyorum. Zamanında ben de çok denedim, tam çalıştırsan bile ya çok takılıyor, ya çok yavaş oluyor, ya da çok kötü görüntü oluyor. Uğraştığına değmez bence.

Armknock
03/05/2012, 22:16
Ya bir şekilde yapmam lazım bu oyunu farklı bir program biliyorsanız söyleyin. Bide bazı forum sitelerinde pcsx2'yi hızlandırmak için bazı şeyler okumuştum.
Şu BIOS dosyası taam olarak ne ve benim onu ne yapmam lazım?

Lexsarko
03/05/2012, 22:28
PCSX2 bilgisayarın çok çok iyi değilse pek sağlıklı olmuyor. BIOS'tan sonra pluginlerle uğraşıcaksın. Sonra DirectX ile uğraşıcaksın ve büyük ihtimalle oyunu zevk alarak oynayamayacaksın.

Pluginlerin görüntüsü sorunsuz olanları var ama aşırı yavaş çoğu. Düzgün fps ile oynatanları var onların da ekran görüntüsünün yarısı bozuk oluyor. (Örn: Üst yarıda görüntü düzgün alt yarı tamamen bozuk.) Pluginlerin işleyiş biçimleri de farklı.

Kısacası BIOS işin en kolay kısmı. Eğer işlerin karıştığını düşünüyorsan çok yanılıyorsun daha yeni başladılar :D Ben kendim adam gibi performans almış olsam sana da söylerdim. Bence hiç kasma.

Bu arada hoşgeldin :)

Armknock
03/05/2012, 22:37
Bildiğiniz başka bir program var mı?

Gray Fox
19/05/2012, 23:58
pcsx2 yeni versiyon indir biosu internetten indir scph gibi bisey zaten basta setup wizard var tek yapman gereken dosyalari secmek. Ama pcsx2 ile oyun oynamak icin bilgisayarinin cok iyi olmasi gerek yoksa naparsan yap donar. bilgisayarinin ozelliklerini yazarsan yardim edebilirim oynayabilirmisin diye. Ve bildigim kadariyla baska bi program yok