PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dream Theater - This Dying Soul

LauraBodewig
10/05/2012, 22:11
Eh müzik, anime-manga iki bölümde bayağı boş birazcık canladırmak lazım :) Anime'de yarına artık. DTManiac geri 1 günlüğüne de olsa geri döndü.

http://www.youtube.com/watch?v=KJta8qGNnXw

This Dying Soul Dream Theater'ın en sevdiğim beş şarkısı arasına zorlanmadan girer. Özellikle 0.38-1.45 arası başta Petrucci'nin sonra Jordan Rudess'in attığı sırayla olan sololar her zaman söylemişimdir Metal müziğinde en sevdiğim solo. En hızlı değil en sevdiğim solo. Bu şarkı Dream Theater yine o kadar progresif değildir biraz ağırdır(sıkılmayın diye ağırları paylaşıyorum 24dklık Octavarium'un tamamını verirsem sonra ohoo)

3.43'te başlayan rap çakması bölümleri ben asla sevemedim ve bu bölümler Portnoy'un başından çıkmıştı o gittiğine göre artık bir daha göremeyeceğiz. Bazıları da 7.11'den 7.15'e kadar olan kısmın Metallica - Blackened'a çok benzediğini söylüyor alttaki yorumlardan da direk göreceksiniz zaten neyse.

Şarkının 10.25 ve bitime kadar olan kısmında ise Mike Portnoy ve John Petrucci'nin insanüstü sololarını tekrar duyuyoruz. Şarkı zorluğu elektro gitar ve baterisi zorken bas,klavye ve vokal dream theater standartlarına göre daha kolay olan bir şarkı.

12 Step Suite'ın birbirinden güzel şarkılarından ikincisi ve Train of Thought albümünün de ikinci şarkısıydı. Aslında şarkıyı sadece soloları için paylaştım diyebilirim yoksa o paylaşmaya değecek daha güzel şarkılar var.