PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kötülüğe Karşı Savaşmaya Devam!

BorisPeace
15/05/2012, 16:52
Act I şu an itibariyle BorisPeace (Demon Hunter) ve Nighthawk (Monk) işbirliğiyle bitmiştir.

Evet arkadaşlar, Act I bitti. Karavan ile Act II'ye geçmeden önce geriye dönüp Act I'de neler yaptığımıza bakalım.

Öncelikle Deckard Cain'i (Stay a while and listen) kurtardık, ve bizim kurtarmamızla birlikte Deckard Cain bir gün içinde toplamda 13.411.097 kere kurtarılarak dünyada bir günde en çok kurtarılan adam oldu. Onu kurtardıktan sonra ölmesi ise kaderin (Blizzard) ironik bir anektotu olsa gerek. Yolumuza King Leoric, King Leroic'in karısı Queen Asylla ve Butcher gibi tanınmış isimleri yokederek devam ettik. Bütün bunların altından Belial'ın kalın kırmızı parmağı çıkacak gibi duruyor.

Archangel Tyrael ise hafızasını kaybetmiş zenci rolüyle izleyicileri etkiliyor. Neyseki ona kılıcını tut dedik, kılıcı tuttuğu gibi (kas hafızası devreye girmiş olsa gerek) her şey yerine oturdu. Sanırım şu an varmamız gerken noktaya yaklaşıyoruz, karavan ilerlerken çok sallandığı için yavaş yazmak zorunda kalıyorum. Bakalım kader (Blizzard) bizim için neler saklıyor.

Elit
15/05/2012, 17:11
ninja varmı oyunda karekter olarak ? tr alt yazı yada :D

BorisPeace
15/05/2012, 18:09
Nincaya en yakın karakter Demon Hunter o.-

Türkçe altyazı yok.

WeRdeR WeReMeM
15/05/2012, 18:17
Lanet olsun ki kuramıyorum :(

ViktorReznov
15/05/2012, 19:27
Lanet olsun ki kuramıyorum :(

Aynen abi sabahtır uğraşıyorum bi yükleyemedim. Paso bi hata!!

WeRdeR WeReMeM
15/05/2012, 19:37
Böyle bir şey beklemiyordum Blizzard' dan helal olsun vallahi nedim şimdi :mad: 1 Ay önceden indirdim bekliyorum 21312312311232312831723 kişi bir çok sorunla karşılaştı. Biliyorsun ki yıllardır beklenen oyun vallahi çok sinirliyim ya oynamıyorum bugünde :mad::mad:

BorisPeace
15/05/2012, 21:00
Doğru anladıysam 12 mayıstan önce indirilen setup dosyalarında sorun var. Eğer öyleyse bilgisayarındaki Diablo III ile ilgili her şeyi kaldırıp setup dosyasını tekrar indirmen gerekiyor.

ViktorReznov
15/05/2012, 21:02
Ben DVD'den yüklüyorum. Ya updating setup files da takılıyor. Onu geçsem de setup da sözleşme sayfasında agree dedikten sonra invalid game option diye hata veriyor. Birsürü şey buldum denedim hiçbiri olmadı. Delirdim resmen.

Elaxis
15/05/2012, 22:03
Oyun 4 ACT ıceriyor gıbı bu kadar kısa olması sızce guzel ve mantıklı olmus mu merak edıorum ?1 gunde oyunun normal kısmı kolayca bıtırıleblır:)

BorisPeace
17/05/2012, 02:13
Sonraki Actleri yazmadım ama bitti oyun normal modda (: Nightmare'e başladım :3

@Elaxis: Diablo II de 4 Act'den oluşuyordu :/

Nighthawk
17/05/2012, 03:47
Biz Borisle 16 saatte falan bitirdik. 7 saatte bitiren de varmış tabi. Bence uzunluğu iyiydi.

ViktorReznov
17/05/2012, 12:15
Oyundaki bütün "customize"lik ölmüş. Ne skill ne stat basıyorsun. Birde anladığım kadarıyla her class kendi silahını kullanacak illa. Diablo 2 de Archer-Summoner Necromancer'ım vardı mesela bunda öyle bir şans yok. Yine de oldukça güzel bir oyun olmuş.

Nighthawk
17/05/2012, 14:23
Blizzardın hem WoW'da hem Diablo'da ağaçlar yerine getirdiği bu char customization sistemi bence çok çok çok daha iyi. Diğerinde herkes aşağı yukarı aynı specleri uyguluyordu ve aynı class herolar hep birbirine benzer oluyordu. Bu sistemde gücü dengeli çok sayıda kombinasyon var ve aynı classtan gerçekten birbirinden çok farklı herolar yaratabiliyoruz. Customization kalmamış diyenlere bu işten anlamıyorlar diyorum, kusura bakmayın.

CoolStoryBro
17/05/2012, 15:11
Statların otomatik dağılımı olayı ilk duyulduğunda karmaşa çıkmıştı fakat aslında o kadarda kötü bir sistem değil. Yani class'a uygun bir dağıtım gerçekleştiriyor. Mesela barbarsan 3 str 1 vitality 1 dex gibi ideal bir dağıtım veriyor ama tabi serbest bıraksalar doğru ya da yanlış olsa bile kendine özel farklı buildler deneyecekti herkes o açıdan stat dağıtımını serbest bırakmaları taraftarıydım.

Skill builde gelince ise NH'ye katılıyorum. Diablo II'ye oranla çok daha fazla kombinasyon yapma şansımız var. Skill sayısı fazla olunca kombinasyonları da karşılaştığın canavarlara göre seçiyorsun onlara göre rune koyuyorsun böylece sürekli strateji üretip build değiştirerek oynuyorsun. Bu da başlı başına bir customization oluyor zaten.