PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFA için ortak aranıyor

Vulcan
26/05/2012, 21:30
Uzun bir süredir ortalarda yoktum bunun sebebi taşınma işlemleriydi ve taşınma bitincede format atarken büyük bir hata yaparak bilgisayardaki herşeyi sildim.

Şu an elimde JFA'nın bir kaç sürüm önceki hali var fakat haziran ayı içerisinde en son durumuna getirebilirim

17 yaşında hobi olarak başladığım bu işi ciddi bir biçimde ilerleterek bu günlere kadar geldim fakat artık çok daha profesyonel bir JFA için bir kişiye ihtiyacım var.

Bu kişiden beklentilerim

* Skill yapımı konusunda kendine güvenecek
* Kararlı ve azimli olacak
* (tercihen) Oyun ile ilgili HER KONUDA öneride bulunabilecek (abi şunu şöyle yapsak veya bu böyle olsa gibi)
* Ciddi anlamda ortağım olacağı için JFA'yı sanki kendi mapi gibi sahiplenebilecek

Ciddi anlamda ilgilenen kişiler bana bu başlıktan ulaşabilirler (veya jfamap@hotmail.com)

Not: JFA şu an gerileme devrinde biliyorum fakat bu gerileme çok fazla sürmeyecek bu güne kadar bir kaç defa bu durumu yaşadık ve hepsinde daha kararlı bir biçimde ayağı kalktım.

gsefe07
26/05/2012, 22:32
İyi güzel düşünüyorsunda benim tahminimce türkiyede dota oynayan kişi sayısı gittikçe azalacak herkes DOTA 2 ye geçecek bu wc3 ün hazin sonu demek oluyor bir diğer deyişle JFA da bitecek çok çok seveni varsa oynayabilir ama çok ümit bağlama derim DOTA 2 gümbür gümbür geliyo.Yinede bol şans Dota tamamen bitmeden bişeyler yaptın yaptın yoksa tüm emekler boşa gidecek gibi gözüküyor.

bucKeRudy
26/05/2012, 23:59
DotA 2 üzerinden de devam edebilirler. :)

gsefe07
27/05/2012, 00:29
Dota 2 editör var mı ki?

Ayrıca adında DOTA gecen bi oyun başka haritaya izin verir mi sence?

LiFeFoRLiFe
27/05/2012, 01:26
Dota 2 editör var mı ki?

we gibi bi motoru olackmış valvenin bi bilgim yok ama

Specy
27/05/2012, 01:27
Dota 2 editör var mı ki?

Steam workshop desteği ile oyun betadan çıktıktan sonra modlamalar yapılabilecek.

ViktorReznov
27/05/2012, 12:32
DotA 2 üzerinden de devam edebilirler. :)
Volkanın bunu kabul edeceğini pek sanmıyorum :)

Specy
27/05/2012, 13:19
Volkanın bunu kabul edeceğini pek sanmıyorum :)

Kabul etmeyeceğini belirtmişti zaten ve doğru olanı da bu

Lexsarko
27/05/2012, 14:16
Dota 2'de modlama desteği olacak. Kabul etmeyeceğini de belirtti elbette ama JFA'nın geleceği için bence en akıllıca seçenek o olurdu. Warcraft III 1-2 sene içinde tamamen tarihe gömülecek gibi geliyor. JFA'nın ise başlı başına oyun olarak ortaya çıkabilmesi için zamana ihtiyacı ihtiyacı olduğu bir gerçek. Dota 2 üzerinde sık oynanan modlardan biri olduğu taktirde -ki bence olacaktır- dikkat çekmesi muhtemel.

Yine de yapımcı Volkan, o ne derse o olur ^^

LauraBodewig
28/05/2012, 22:35
Dota 2'ye(çok takip etmiyorum ama LoL'de veya HoN'da da editör varsa onlardan birine ama Dota2 ve LoL olursa daha iyi sonuçta oyuncu kitleleri daha büyük) geçilirse maddi manevi elimden geldiğince yardım yapmaya hazırım yazın ama ölmüş bir oyunun moduna vaktimi harcamak istemiyorum.

Vulcan
29/05/2012, 01:58
Elbette benim hedeflerim fazlasıyla yüksek ama yapmam gereken son birşey var. JFA'nın ingilizce sürümünü tekrar hazırlayıp olması gerektiği sitelere yollayacam ondan sonra oyun motoru arama işine devam. Kafamda 100'den fazla fikir var ve artık bunları uygulayabileceğim daha gelişmiş bir ortam istiyorum. Şu an elimdeki sürüm zaten JFA'nın taa 6 7 sürüm önceki hali ve ailevi ciddi bir sorunumuzda ortaya çıktığı için bırakın JFA'yı internete girmeyide geçtim bilgisayarın başına geçemiyorum şu aralar.

Signature
29/05/2012, 09:45
edit: insanlarla nasıl konuşulması gerektiğini öğrenmen lazım. Bir daha hakaret ettiğini görürsem 2. işlemi ben değil site yönetimi yapar

LiFeFoRLiFe
29/05/2012, 13:40
Direk halletmiş :)

Gokotas
31/05/2012, 11:24
Maddi manevi destek her zaman verebilirim ;) w3 editor den anlamıyorum işte teknik bilgim olsa biraz ah şu finaller ... En yakın zamanda tekrar başlayalım şu işlere !

Emusnica
31/05/2012, 12:19
Ön yargılarınızdan kurtulup geleceği olan bir editörde, yeni bir oyun yapsanız daha iyi olmaz mı?

KONYALIYOBAZ
31/05/2012, 12:32
Ön yargılarınızdan kurtulup geleceği olan bir editörde, yeni bir oyun yapsanız daha iyi olmaz mı?

Adam diyorki JFA'nın son sürümünü ingilizce olarak çıkartıp olması gereken yerlere koyup oyun motoru arayacağım. Yani bu JFA'nın son w3 versiyonu olacak.

Gokotas
31/05/2012, 12:39
Zaten bugların yüzde 85 i giderilmiş durumda.İngilizceye çevrildikten sonra son sürüm olabilir mi orası tartışılır.Benim laptopum dota 2 yi hardcore kasıyor.O motorda olması güzel olur ancak benim gibi çoğu kişi oynayamaz.Herkesin oynayabileceği bir şekilde olmalı.Aklımda motor elde edilince güzel fikirler var volkanla buluşunca olup olamayacağını sorarım

TauGunner
31/05/2012, 13:12
Zaten bugların yüzde 85 i giderilmiş durumda.İngilizceye çevrildikten sonra son sürüm olabilir mi orası tartışılır.Benim laptopum dota 2 yi hardcore kasıyor.O motorda olması güzel olur ancak benim gibi çoğu kişi oynayamaz.Herkesin oynayabileceği bir şekilde olmalı.Aklımda motor elde edilince güzel fikirler var volkanla buluşunca olup olamayacağını sorarım
Dota2'yi çoğu bilgisayar kaldırmıyor diyip de daha kötü bir editörde oyun yapmak çok saçma.

Gokotas
31/05/2012, 23:07
Tamam da Dota2 yerine Mesela ben Mount And Blade Warband + ek paketlerini 200 kişi destekli RPG şeklinde oynayabiliyorum...Deli bir şekilde kasması lazımken dota2 den daha gerçekçi daha sağlam bir kurguyla oyunu oynayabiliyorum.Branşları farklı olsa da 2 si de bir oyun..Ve laptopum kaldırabiliyor.Düşük motorla yapılmış veya yapılmamış ( ek paketi 2012 dir ) her kesime ulaşabilmeli.W3 ü bugün en dandik pc ler bile kaldırabilmekte..

Gerçi benimki de bir garip dota2 yi kasıyor ama CAll off duty 3 te bir sıkıntı yok ..

Famera
01/06/2012, 00:26
Tamam da Dota2 yerine Mesela ben Mount And Blade Warband + ek paketlerini 200 kişi destekli RPG şeklinde oynayabiliyorum...Deli bir şekilde kasması lazımken dota2 den daha gerçekçi daha sağlam bir kurguyla oyunu oynayabiliyorum.Branşları farklı olsa da 2 si de bir oyun..Ve laptopum kaldırabiliyor.Düşük motorla yapılmış veya yapılmamış ( ek paketi 2012 dir ) her kesime ulaşabilmeli.W3 ü bugün en dandik pc ler bile kaldırabilmekte..

Gerçi benimki de bir garip dota2 yi kasıyor ama CAll off duty 3 te bir sıkıntı yok ..

DotA 2nin Ekran kartlarıyla sanırım ciddi bir sorunu var ben Intel Pentium G620 - 2.60 Ghz işlemcili - 6 GB RAM - NVIDA Geforce GT430 1 GB DDR3 ekran kartım var ancak. DotA 2 pcmde bir hiçbir şeklinde high kalitede kasmıyor benim açımdan sorun yok.
Ancak Arkadaşımda ATI Radeon HD 3650 1 GB ekran kartında donma yaşanmazken (işlemcisi intel core 2 duo), başka bir arkadaşımda ATI HD Radeon 4650 de (işlemcisi İntel core 2 duo aynısı yani) oldukca kasıyor. RAMları 4 GB ikisinide tabiki anlam verememişim o 4650 olan pcde değişik programlar mı güncellemeden mi sorun bilmiyorum ama 2 kişini DotA 2 dev forumuna ATI 4650 ile ilgili kasma şikayetlerine rastlamıştım.

zkubi
01/06/2012, 08:07
Arkadaşlar konudan çıkmayalım Volkan abi beni tanırsın world editör hakkımda bildimde var biraz msn ye girdiğin zaman bir konuşalım senle olmazsa kabul edersen.

DreadAnthem
06/06/2012, 19:41
Tüh başvurcaktımda 5 şartada uymuyorum :(

Edit : Bi baktımda resmen talha gel ortaaam ol demişsin .

LiFeFoRLiFe
06/06/2012, 22:24
Tüh başvurcaktımda 5 şartada uymuyorum :(

Edit : Bi baktımda resmen talha gel ortaaam ol demişsin .

sen ? jfaya ortak ?

senin jfaya ortak olman gh yoneticilerinin lfl yi yenmesi gibi bi imkansız bişey olabilirdi ancak

not: where is talha ?

Specy
06/06/2012, 23:29
sen ? jfaya ortak ?

senin jfaya ortak olman gh yoneticilerinin lfl yi yenmesi gibi bi imkansız bişey olabilirdi ancak

lfl ne?????

DreadAnthem
sen ? jfaya ortak ?

lfl ne?????

Sprivia
sen ? jfaya ortak ?

lfl ne?????

TauGunner
06/06/2012, 23:30
kış kış trollcükler

LiFeFoRLiFe
06/06/2012, 23:31
bare lfl yi soyle degiştireyim yada özet geçeyim

özet: sen ?: jfa ? ajdarı eurovisiona yollasak daha iyi bişey yaparız herhal

DeathlyHall0w
06/06/2012, 23:31
Troller haklı yanlız .

TauHunter
06/06/2012, 23:32
arda 17 olsun onunla jfayı ortaklaşırsınız.

WHY YOU LITTLE
07/06/2012, 00:21
sen ? jfaya ortak ?

lfl noluyor lifeforlife mı :O

LiFeFoRLiFe
07/06/2012, 04:17
uygar oyle bişey oluyo teknik olarak
(:gutboy:)

Gokotas
07/06/2012, 11:29
Arkadaşlar konudan sapmamak gerekiyor.

Buraya yazan çoğu kişi JFA yı oynamış,sevmiş,vakit ayırmış kişiler.Trollüğün ve sohbetin en son yapılması gereken yer burası diye düşünüyorum.En azından Volkan'a ve Map'ine saygımız var ise kişisel sohbetlerimizi,kavgalarımızı başka yerde yapmalıyız... lütfen..

Vulcan
16/06/2012, 23:46
JFA için hala ortak aramaktayım duyurulur.

LiFeFoRLiFe
21/06/2012, 23:20
hazır grupta açılmışken ilgilen 'lan' jfa grubu ile

Vulcan
25/06/2012, 15:35
Gereksiz mesajlar silinmiştir, lütfen konunun dışına çıkmayınız.